VK Agel Prostějov - Přerovský volejbalový klub Precheza 3:0 (22,19,16)

Rozhodčí: Kostka a Krtička. Počet diváků: 400.

Kossányiová, Hrončeková, Soares, Miletič, de Assis, Vincourová, libero Chlumská Střídali: Melichárková, Gomes

Murčinková, Ticháčková, Gálíková, Rosenbergerová, Mátlová, Dedíková, libero Radivojevičová Střídali: Skřičková, Gambová, Nucová

Kapitánka Solange:
Stále opakuji, že ze všeho nejvíce záleží na našem projevu. Ten byl dnes dobrý, i když jsme se nevyvarovaly zbytečných chyb. Celkově jsme však utkání zvládly a snad už si ve zbytku sezóny dáme pozor na další výpadky.

Trenér Čada:
Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Přerov nehrál zdaleka tak dobře, jako v minulém vzájemném střetnutí, kdy nás porazil. Dneska se mi herně líbily Veronika Hrončeková a po svém příchodu na hřiště i Ju Gomes, která zvedla stabilitu přihrávky, útoku i podání. Z naší strany panuje spokojenost, že jsme nepřipustili žádné drama a zvítězili hladce. Rezervy spočívaly v zakončení, jež mělo být od začátku efektivnější.

Kapitánka Gálíková:
Dělaly jsme strašně moc nevynucených chyb, které nás možná stály zisk vyrovnaného prvního setu. Potom se Prostějov postupně rozehrál a rozhodovala hlavně naše špatná přihrávka společně se slabou obranou na síti.

Trenér Tůma:
Počítal jsem s tím, že tady vyhrajeme aspoň jeden set. Bohužel jsme doplatili na spoustu vlastních nevynucených chyb, například ve střední části prvního setu jsme takhle domácím darovali šest bodů za sebou. Také mi vadí, že často nedokážeme využít čapnutých míčů v poli. Dnes se přidal i horší výkon nemocné nahrávačky a celkově jsme zápas Prostějovu sami odevzdali. Soupeř nás v kompletním složení přehrál ve všech činnostech.

Hned v úvodu prvního setu odskočily vysokoškolačky při servisu bývalé opory Frýdku Heleny Kojdové na 11:3 a náskok už nepustily. Když navíc po druhém technickém timeoutu odpodávala Simona Janečková na 21:12, bylo o vysoké výhře Olomouce rozhodnuto. Ve druhém dějství naopak vedli hosté 5:1 a ještě 9:6. Skóre se ale pak vyrovnalo a od stavu 21:20 si Hanačky koncovku pohlídaly. Také třetí část utkání se rozhodovala v závěru. Od stavu 15:15 se do mírného vedení dostala univerzita a zápas nakonec dovedla do vítězného konce.

Marek Sonnevend

statistika utkání

120. utkání, 9.3.2013

SK UP Olomouc- TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (14,21,20)

Rozhodčí: Vojtíšek, Trumpeš. Počet diváků: 450.

Košická, Rutarová, S. Janečková, H. Kojdová, Nachmilnerová, Tinklová. Libero Maléřová

Holišová, Mukařovská, Pavelková, P. Kojdová, Závodná, Dudová. Libero Spáčilová Střídaly: Jurčíková, Jakubšová, Chudobová

Kapitánka Tinklová:
Poučily jsme se po minulém utkání v Přerově, že musíme hrát o každý balon a dávat pozor celý zápas.

Trenér Teplý:
Dnes to byl odpovědnější výkon, než jsme předvedli v Přerově. Když jsme se koncentrovali, tak jsme slušně přihrávali a hlavně v prvním setu jsme i velice dobře servírovali. Solidně nám šla také obrana na síti i v poli. Hlavně tam nebyly žádné závažnější výpadky, které by nás rozhodily, takže jsme měli zápas až na pár momentů pod kontrolou. Důležité je to, že jsme uhráli tři body, které nám pořád dávají šanci skončit před play-off aspoň před Frýdkem.

Kapitánka Mukařovská:
Domácí byli lepší ve všech herních činnostech. My jsme měly slabý servis, takže soupeř útočil ze všech postů na jednoblok. Navíc jsme si nepřihrály, domácí na nás stavěli vysoké bloky a co prošlo, to pochytali skvělými zákroky v poli hlavně díky Košické.

Asistent trenérky Merta:
Soupeř nás předčil úplně ve všem, hrál lépe, byl organizovanější a bojovnější. Nám se nedařilo dodržet stanovenou taktiku a i naše výkonnost hlavně na servisu byla slabší, takže nás domácí přehráli v útoku. Svým způsobem klíčové utkání jsme nezvládli a pro nás bohužel protivník zaslouženě vyhrál.

Adam Fritscher

Skupina o 6. - 10. místo

121. utkání, 9.3.2013

TJ Sokol Šternberk - Volleyball club Slavia Praha 0:3 (-23,-18,-19)

Rozhodčí: Kvarda, Fink. Počet diváků: 150.

Čudová, Dřímalová, Oborná, Holásková, Římská, Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Šenková, Zemánková.

Vinecká, Smolková, Hanzlová, Vašutová, Ančicová, Cebáková. Libero: Pillerová. Střídaly: Prokopová.

Kapitánka M. Janečková:
Z takovým množstvím nevynucených chyb jsme nemohly vyhrát.

Trenér Juřík:
Myslím, že Slavia byla lepší jak v útoku, tak ve hře v poli. Nám se nedařilo především na bloku. Škoda prvního setu, kdy jsme z nepříznivého stavu srovnali na 23:23 a pak dostaly dva levné body z podání.

Kapitánka Cebáková:
Jsme rádi, že jsme vyhrály, protože před dvěma dny jsme nehrály moc dobrý zápas, takže jsme rádi, že jsme tento zápas takhle takticky zvládly.

Trenér Vojík:
Předvedly jsme koncentrovaný výkon s výjimkou prvního setu, kde jsme vedly a po vyrovnání dotáhly do koncovky. Jednoznačné vítězství. Vítězství za tři body se v této fázi počítá.

Na vlastním hřišti jsou ženy VK AGEL Prostějov v nadstavbové části UNIQA extraligy 2012/13 nadále suverénní. Po čtvrtečním klopýtnutí na Olympu Praha zvládly střetnutí 26. kola soutěže s vítěznou grácií, když jejich výkon v hanáckém derby proti PVK Přerov Precheza postupně gradoval až k naprosto pohodovému závěru.

Úvodní dvě sady si byly hodně podobné. Domácí tým vždy rychle získal menší náskok a ten pak zvyšoval či o něj přicházel podle toho, kdo zrovna víc chyboval. Nepřesností a hrubek bylo na obou stranách hlavně v zahajovací části opravdu mnoho, jejich počet rozhodně převyšoval hezké momenty a výměny. Až s přibývajícím časem kvalita hry stoupala. Co však bylo podstatné z výsledkového hlediska, Agelky neustále vedly a soupeřky vůbec nepouštěly nad sebe. Důvod spočíval v jejich vyšší úderové jistotě oproti výraznější chybovosti PVK, kterému sudí extrémně často pískali nečisté nahrávky. A prostějovskému pojetí svědčila také útočná pestrost, místy se přidala i solidní obrana. Co se skóre týče, v prvním dějství hostitelky trochu potrápila koncovka (22:17 – 24:22), zatímco druhý set měl o něco jasnější průběh.

Třetí pokračování zápasu se vyznačovalo největšími výkyvy, jak se říká: každý chvilku tahal pilku. Ale až po jednoznačném začátku, kdy vékáčko opět nabralo klíčový odstup (9:3). Pak favorit střídavě kolísal a zase unikal, až stupňovaným výkonem definitivně nechal přerovskou partu daleko za sebou. Fanoušky přitom potěšilo několik efektních smečí Hrončekové středem sítě, polařských skoků uzdravené Chlumské i viditelný přínos střídající Gomes. Duel nakonec vyzněl velmi jednostranně.

122. utkání, 9.3.2013

VK SG Brno - TJ Ostrava 0:3 (-17,-10,-11)

Rozhodčí: Kostka M., Buchar T. Počet diváků: 60.

Pospíšilová, Slámová, Hrabová, Najbrtová, Kubíčková, Holečková. Střídaly:Beránková, Kurková. Libero: Uhlířová.

Kolárová, Polášková, Langová, Elblová, Kadlecová, Zemanová, libera: V. Šípová. Střídaly: Čuboňová, Šípová I., Zedníková, Pinková, Kukucová.

Domácí
Kapitán Kubíčková M.:
„V prvním setu jsme si nechaly utéct začátek, ve střední části jsme se ale Ostravě dokázaly vyrovnat. Ve druhém setu jsme ale začaly kazit přihrávku a špatně jsme útočily.“

Trenér Marek:
„Ostrava dnes byla jednoznačně lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrála.“

Hosté
Blokařka Langová:
„Dnes nám dobře lítal servis, holky z Brna měly problémy s přihrávkou a tím nám to vítězství docela dost ulehčily. Snažily jsme se koncentrovat po celý zápas, aby si mohly zahrát všechny naše hráčky, a to se nám povedlo.“

Trenér Pommer:
„Dnes jsme dobře servírovali a hráli jsme týmově. Náš velký zápas ale hrajeme až za týden a myslím, že to byla dobrá příprava.“

Ve 26. kole Uniqa extraligy žen hostilo Brno hráčky ze severu Moravy. V prvních chvílích se zdálo, že půjde o vyrovnané utkání, kdy Brno hrálo 1/3 setu velmi vyrovnaný volejbal. Pak ale Ostrava zatlačila Brno na servisu, a to nedokázalo přijmout. Ve druhém setu již nebyly domácí hráčky moc koncentrované a soupeřkám „darovaly“ poměrně lehké vítězství.“