Skupina o 1. - 5. místo

123. utkání, 14.3.2013

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK Agel Prostějov 0:3 (-19,-18,-15)

Rozhodčí: Dziacký J, Antušák J. Počet diváků: 300.

Dudová, Holišová, Mukařovská, Pavelková D., Jakubšová, Závodná. Libero: Spáčilová, Pavelková D. Střídaly: Jurčíková, Kojdová.

Kossanyiová, Zarkova, Soares, Gomes, Assis, Vincourová. Libero: Chlumská. Střídaly: Melichárková, Hippe, Kočiová.

Kapitánka Mukařovská:
Podaly jsme špatný výkon se spoustou chyb.

Trenér Dedková:
Hrály jsme na pytel.

Kapitánka Soares:
V dnešním zápase jsme byly jasně lepší ve všech činnostech.

Trenér Čada
Dobře jsme podávaly a ubránily všechny útočnice soupeře.

V 1. setu hosté dominovaly agresivní hrou v útoku.
I v průběhu 2. setu si agelky díky razantnímu útoku udržovaly několika bodový náskok.
Ve 3. setu hosté dominovaly ve všech herních činnostech bezproblémově zvítězily.

J. Zaoral

statistika utkání

124. utkání, 14.3.2013

Přerovský volejbalový klub Precheza - PVK Olymp Praha 3:0 (23,30,22)

Rozhodčí: D. Trumpeš, M. Pavelek. Počet diváků: 170.

Domácí
Dedíková, Mučinková, Ticháčková, Gálíková, Rosenbergerová, Mátlová. Libero Radivojevičová. Střídaly: Gambová, Nucová.

Halbichová, Kvapilová, Sládková, Trnková, Hodanová, Mudrová. Libero: Dostálová. Střídaly: Mlejnková, Škrampalová.

Kapitánka Dedíková:
Obrovskou bojovností a obětavostí jsme zápas dotáhli k vítězství. V koncovkách rozhodovala obrana.

Trenér Tůma:
První set byl velmi důležitý, přestože jsme zpočátku dělali hodně chyb, vyhráli jsme. Od druhého setu jsme zlepšili nahrávku, tím se naše hra zrychlila. Přes zranění kapitánky v závěru druhé sady jsme se zvedli a bojovali o každý balón. Pochvalu zaslouží celý tým i výborní diváci.

Kapitánka Sládková:
Naše hra se s projevem Přerova nedá srovnat. Byl lepší v obraně na síti i v poli a zaslouženě vyhrál.

Trenér Mitáč
Byl to dobrý volejbal. Z naší strany byly rozhodující okamžiky v závěrech obou setů, kdy jsme slabě servírovali nebo dokonce chybovali na podání. Domácí si po vyhraném setu věřili a šli za svým cílem vrátit se na třetí příčku.

Start do zápasu vyšel lépe Pražankám, které otočily ze stavu 2:4 na 9:4. Poté se domácím podařilo zablokovat několik útoků a srovnaly krok. V závěru bylo na jejich straně i trochu štěstí, kdy se míč zkutálel po pásce na stranu Olympu a Kvapilová při setbolu podala do autu – 1:0.

Ještě dramatičtější byla koncovka druhé sady, v níž měla obě družstva několik šancí získat ji pro sebe. Režii posledních míčů si po zranění kapitánky Dity Gálikové vzala Monika Dedíková, nejprve šikovně ulila míč a poté vytloukla bloky. Závěrečný bod přineslo dobré podání Gambové.

Třetí set se lámal okolo druhého technického timu, kdy domácí vedli 19:13. Pražanky snížily na rozdíl tří bodů, ale blíž už se nedostaly. Symbolicky zakončily zápas další chybou Kvapilové na servisu.

Stanislav Šmídák

Skupina o 6. - 10. místo

125. utkání, 14.3.2013

TJ Ostrava - Volleyball club Slavia Praha 3:0 (17,16,14)

Rozhodčí: Grabovský Z., Peloušek J. Počet diváků: 289.

Kolárová, Polášková, Langová, Elblová, Kadlecová, Zemanová, libero: V. Šípová. Střídaly: Čuboňová, Šípová I.

Vinecká, Prokopová, Hanzlová, Vašutová, Smolková, Cebáková. Libero: Pillerová. Střídaly: Brožková, Janderová.

Kapitánka Kolářová:
1. set byl vyrovnaný do půlky, potom už jsme Slavii k ničemu nepustily.

Trenér Pommer:
Důležitý výsledek, který nám nesebral moc sil na sobotu. Chválím celé družstvo za týmový výkon..

Kapitánka Cebáková:
Ve výrazně pozměněné sestavě jsme hrály podprůměrný volejbal, což nás mrzí.

Trenér Vojík
Ostravu jsme se snažili překvapit tím, že „nahrávačky smečovaly, blokařky přijímaly, libero útočilo … „. Podle noho vypadalo dění na hřišti.

1. set přetahovaná do stavu 12:12, kdy si žádný klub nevytvořil větší náskok než 2 body a pak při servisu Langové jsme odskočili na 18:12 a set byl jasný.

Ve 2. setu jsme odskočili za stavu 8:9 a servisu Poláškové na 18:9 a opět lehká dohrávka.

Průběh 3. setu (8:6, 16:10, 20:11), napovídá o jasné převaze domácnících.

Miloš Matula

126. utkání, 14.3.2013

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole Brno 0:3 (-22,-18,-22)

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Počet diváků: 200.

Domácí
Čudová, Zemánková, Oborná, Holásková, Římská, M. Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Dřímalová, Šenková.

Nálezková, Toufarová, Onderková, Širůčková, Marešová, Vyklická. Libero: Zoulová. Střídaly: Vorlová, Menšíková, Šnellyová, Součková.

Kapitánka Janečková:
Soupeř předvedl pozorný výkon bez chyb. Ubránili nás na síti a my jsme na ně nestačily.

Trenér Juřík:
Brno bylo důraznější v útoku a v průběhu utkání dělalo méně chyb. Nastoupili jsme v základu se dvěma mladými hráčkami, ale určitě jsme zápas nevypustili. Chtěli jsme vyhrát, i když už nám o body vlastně nešlo, ale na Brno to tentokrát nestačilo.

Kapitánka Toufarová:
Brno bylo důraznější v útoku a v průběhu utkání dělalo méně chyb. Nastoupili jsme v základu se dvěma mladými hráčkami, ale určitě jsme zápas nevypustili. Chtěli jsme vyhrát, i když už nám o body vlastně nešlo, ale na Brno to tentokrát nestačiloŠternberk hrál svůj poslední zápas v sezoně naplno, což nám zpočátku dělalo problémy. Během prvního setu jsme se ale rozehrály a začaly hrát svou hru. Na přihrávce nás navíc podržela Zoulová a bylo z toho vítězství 3:0.

Trenér Kubala
Od začátku jsme věděli, že Šternberk postaví i hráčky, které se obvykle příliš nedostanou z lavičky. Toho si cením, ale samozřejmě jsme to proti šestnáctileté nevyhrané nahrávačce měli snazší, i když neodehrála špatný zápas. Z naší strany to byl spíše průměrný výkon, který sice na omlazenou domácí sestavu stačil, ale v play-off bychom s ním neuspěli.

Úvodní set sice lépe zahájily domácí hráčky, které v něm vedly až o tři body, jenže Brňanky pak při podání Širůčkové otočily z 12:9 na 12:14 a pak po další šňůře tří servisů střídající Vorlové vedly už 19:14. V závěru ještě oplácela stejnou mincí šternberská Oborná, jejíž dobré podání vedlo ke snížení z 18:23 na 22:23, víc bodů už ale Sokol nepřidal.

Vyrovnaná druhá sada se lámala po druhém technickém timeoutu, kdy Královo Pole získalo pětibodový náskok, jejž v koncovce ještě zvýšilo.

Začátek třetího dějství se znovu nesl ve znamení bodové přetahované, dokud se Brno při servisu své kapitánky Toufarové neutrhlo z 9:9 na 14:9. Hosté pak vedli 19:13, když Šternberk zavelel ke stíhací jízdě. Tu domácí volejbalistky dotáhly až do stavu 21:22 a 22:23, koncovku měl ale opět jistější favorit zápasu, který si tak po výsledku 0:3 odvezl na jih Moravy všechny tři body.