24.1.2024

Bojovný výkon Šternberku na zkušenost brněnských Šelem nestačil

V předehrávce 19. kola volejbalové extraligy žen 2023/24 proti sobě nastoupily domácí Šelmy Brno a jako hosté TJ Sokol Šternberk. Brno bylo jasným favoritem, protože Šternberk již dvakrát v téhle sezoně porazilo, jak na domácí půdě, tak na půdě soupeře, a je na vrcholku tabulky oproti devátému místu Šternberka.

VK Šelmy Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Rozhodčí: Novák M., Ostranský T.

Počet diváků: 75

Domácí: Šmídová, Silva, Benediktová, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Mokrá, Formánková

Hosté: Kurerova, Kloda, Kořínková, Látalová, Weidenthalerová, Cohen, libero Vyjídáková.

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Myslím si, že to byl dobrý zápas z hlediska výsledku, 3:0. Každopádně takové zápasy se těžko hrají, člověk má tendenci sklouznout na tu úroveň toho slabšího soupeře a udržet si tu svou úroveň. Každopádně jsme to zvládly a v koncovkách jsme trochu zariskovaly. Ale myslím si, že výsledek 3:0 super.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Soupeř dnes bojoval ze všech sil, výborně podával. Ze začátku v prvním i v druhém setu jsme měli problém i na přihrávce, nedokázali jsme se vypořádat s takovými nestandardními ulívkami a tak dále. Ale v půlce setu se to vždycky převalilo a uhráli jsme si první dva sety v koncovce. Myslím si, že třetí set jsme zase začali výborně, vedli jsme tam asi o šest bodů, ale přišly nějaká ta střídání a soupeř nás začal stahovat a museli jsme to vrátit. Musíme se ale vrátit k našemu výkonu, aby to bavilo i diváky.“

Aneta Weidenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Tak asi bych to nějak zkrátila, myslím, že jsme podaly bojovný výkon. Akorát koncovky nám trošku vypadávaly, ale i tak to byl dobrý zápas a gratulujeme soupeři.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): „Tak v dnešním zápase měli samozřejmě papírově Šelmy navrch, ale jsem rád, že jsme dokázali zabojovat. V prvním setu jsme se rozkoukávali, ale ty dva sety byly z naší strany jakoby celkem kvalitně odehrané a chtěl bych holky pochválit. Dokázali jsme hrát bojovný volejbal.“

Domácí tým měl poněkud pomalejší vstup do zápasu a po deseti minutách byl stav vyrovnaný 11:11. Šelmy se ale zvedly a nabraly mírný náskok tří a čtyř bodů a tím donutily trenéra hostů k prvnímu oddechovému času. Zbytek setu bylo dominantní domácí družstvo a set vyhrálo 25:17.

Začátek druhého setu byl pro domácí celek ještě horší než začátek prvního setu, Šternberk byl ve vedení 6:3. Šelmy ale náskok stáhly a vyrovnaly na 8:8. Po dobré sérii na servisu hráčky Dany Cohen si domácí trenér Jaroslav Vlk bere time – out. To jeho svěřenkyním pomáhá, a hlavně zásluhou brazilské smečařky Jessicy Silvy srovnává na 13:13. To ale dlouho nevydrží a za stavu 16:18 trenér domácích sahá po druhém oddechovém času. Šelmy ale po dobrých podáních, i přes dva time – outy hostů, set nakonec vyhrávají 25:20.

Zásluhou skvělého servisu Antonie Kelnárové byl vstup do třetího setu pro domácí Šelmy poněkud klidnější než v setech předchozích a donutil Šternberk k oddechovému času. Šelmy v dominantním výkonu pokračovaly a za stavu 14:5 si Šternberk opět bere time – out. Hosté se ale nevzdávají a zásluhou chybami domácích toto vedení stahují na 19:16 a Jaroslav Vlk si bere první oddechový čas třetího setu. Po druhém time – outu domácích a další napínavé koncovce Šelmy vítězí 25:21.

Autor: Richard Bednář