27.10.2022

Loni nezvítězivší Přerov sahal na palubovce mistrovského Prostějova po senzaci 5. kola

Kompletním 5. kolem pokračovala ve čtvrtek UNIQA volejbalová extraliga žen 2022/23 a o napínavé souboje nebylo nouze. K velkému překvapení se schylovalo v Prostějově. Přerovské Zubřice, které v loňské sezóně nepoznaly ani jednou chuť vítězství, vedly na palubovce mistryň už 2:0 a nechybělo mnoho, aby utkání dovedly do vítězného konce. Prostějov se poté „probudil“ a zvítězil v tie-breaku. Zkrácená hra rozhodovala o vítězích i v dalších dvou utkáních - pražský Olymp přehrál v okleštěné sestavě hrající Sokol Šternberk, Ostrava nevyužila vedení 2:0 a z výhry se nakonec radovalo Královo Pole. Z Olomouce si vítězství odvezla Dukla Liberec, stejně jako ukrajinské Dnipro z palubovky Frýdku-Místku. Další kolo ženské UNIQA extraligy je na programu už v sobotu.

VK PROSTĚJOV – VOLEJBAL PŘEROV

K velkému překvapení se schylovalo při utkání 5. kola UNIQA extraligy žen ČR 2022/23 v hale Národního sportovního centra PV. Prostějovské volejbalistky totiž ztrácely už dva sety a s maximálně rozpumpovaným Přerovem si dlouho nevěděly rady. Postupem času se ale ze svého trápení vymanily, aby dokonalým zápasovým obratem odvrátily hrozbu premiérové prohry v aktuální sezóně.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:2 (22:25, 16:25, 25:22, 25:17, 15:11)

Rozhodčí: Marschner R., Slezák J.

Počet diváků: 300

Domácí: Bajusz, Faltínová, Kvapilová, Silva, Smolková, Löff, libero Stavinohová. Střídaly: Meidlová, Nováková

Hosté: Atanasova, McClellan, Zatloukalová, Lazárková, Dlouhá, Kovačič, libero Kulová. Střídaly: Baláková, Horská, Hůsková, Köhlerová

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Přerov na nás vlítnul, měl kvalitní servis a my jsme si vůbec nedokázaly poradit s přihrávkou. Soupeř nás tak dva sety absolutně přejížděl, protože jsme si ani trochu nepomohly vlastním podáním. Přerov měl tím pádem výborně přihráno a dobře útočil přes naši špatnou obranu. Potom trenér vystřídal, naše hra se trochu zklidnila, pomalu jsme se dostávaly do zápasu. A byť leckdo řekne, že jsme ztratily bod, tak já si myslím, že jsme po takovém průběhu dva získaly. Dlouho to totiž vypadalo na porážku 0:3 s mnohem lepším přerovským týmem oproti minulé sezóně.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Přerov hodně riskoval servis a dlouho mu to vycházelo. Sice zkazil dohromady šestnáct podání, ale především v prvních dvou setech velice tlačil na naši přihrávku. My jsme do stavu 0:2 hráli opravdu špatně, měli slabší servis, dělali chyby v útoku i v mezihře. Z nepříznivého průběhu jsme se dostali jen silou vůle a částečným zlepšením výkonu od třetí sady. Soupeř je v porovnání s minulou sezónou mnohem kvalitnější, hlavně díky krajním hráčkám úplně jiný mančaft. U nás bylo důležité, že to holky navzdory trápení nezabalily, dál bojovaly. A otočení výsledku je i přes celkově slabší výkon jedna pozitivní věc.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Konečného výsledku je určitě škoda, ale přesto věřím, že tenhle získaný bod může být pro nás hodně důležitý. Už minule proti Olympu jsme předvedly dobrý sport, dneska ještě mnohem lepší. Od začátku se nám dařilo, potom pomohla i střídání. A pokud zbytečně nezpanikaříme, hrajeme opravdu dobrý volejbal. Ztráta vedení 2:0 na sety sice trochu mrzí, přesto beru těsnou porážku 2:3 z Prostějova pozitivně.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dnes jsme ukázali to, co bychom mohli umět hrát. A co se nám nepovedlo v prvním zápase s Olympem. Prostějov jsme podle mě dost zaskočili a je škoda, že jsme nedotáhli do vítězného konce i třetí set a tím celé utkání. Vedli jsme 2:0 a prohráli 2:3, proto teď cítíme určité zklamání. Ale získat bod, když jsme v předchozím ročníku neudělali ani jeden, a navíc u mistra, to je na druhou stranu výborné. Takže nakonec asi převládne spokojenost. Dnešek nám ukázal směr práce, který musíme udržet. Věřím, že letos dokážeme být konkurenceschopní i silným soupeřům v extralize. Tři sety jsme předváděli fakt super volejbal.“

Dobrý úvod (3:0) favoritkám moc dlouho nevydržel. Za stavu 5:3 přišla na podání Karin Lazárková, dostala protihráčky pod velký tlak na přihrávce a Přerov šesti body za sebou na 5:9 razantně otočil skóre. Domácí plejerky se dopouštěly mnoha triviálních chyb, což je sráželo dolů, naopak jistě přijímající Zubřice kvalitním výkonem udržovaly větší náskok (8:13). Až v druhé polovině zahajovací sady vékáčko přidalo a dotáhlo z 11:17 na 14:17, posléze ještě na 19:21. Víc ale rozjeté soupeřky tažené skvělou Joannou Atanasovou nedovolily, koncovka patřila jim – 22:25.

Očekávané zlepšení z prostějovské strany nenastalo ani zkraje druhé části. Vyrovnaný začátek změnily Vlčkovy svěřenkyně ve svůj prospěch vydařenou pasáží při servisu Isabely Kovačič (4:4 – 4:8), s lídryněmi tabulky to v tu chvíli vypadalo zle nedobře. Vzápětí se sice zvedly pětibodovou sérií na 9:8, leč následoval další propad hlavně vinou špatné přihrávky (10:15). Odvážně pálící Přerovanky méně chybovaly, prostě měly navrch. A když se zdálo, že hostitelky přece jen chytily dech (15:17), výborně šlapající protivnice je znova uzemnily. Závěr byl z daného hlediska naprosto drtivý – 16:25.

Navíc ani vstup do třetího dějství Čadovým ovečkám nevyšel, odstartovaly jej dvěma zkaženými balóny (0:2). Teprve pak se aspoň částečně vzpamatovaly (3:3, 9:7), aby další průběh vypadal rovnocenně. Po obratu hostujícího družstva z 12:11 na 13:15 už se schylovalo k výsledkové senzaci, ovšem do té doby nadmíru utrápený soubor VK v nejtěžším momentu konečně naplno zabojoval (18:16, 22:18). A celkovým zvednutím veškerých činností zachránil pokračování duelu, ačkoliv finiš (od stavu 23:19 na 23:22) málem promrhal – 25:22.

Co čtvrtý díl? Jeho vývoj se dost přeléval, každý chvilku tahal pilku. Papírově silnější kolektiv stále nemohl dostat hanáckého soka víc pod sebe, výraznější rozdíly v herní úrovni se nedaly rozpoznat. Mančaft kapitánky Michaely Zatloukalové vůbec nepolevoval, nenechával se zlomit a naopak do řad obhájkyň mistrovského titulu dál vnášel nejistotu (11:9 – 11:12). Úřadující šampiónky Česka až od nerozhodných cifer 15:15 předvedly skutečně pořádný nápor. A co jim předtím nevycházelo, to při účinném podání Michaely Smolkové náhle šlo – 25:17.

Rozhodující periodu otevřely oba výběry tělo na tělo, než přece jen oživený Prostějov zase přitlačil (2:3 – 5:3, 7:4). Definitivní rozhodnutí poté nastalo uprostřed zkrácené hry, kdy hostující děvčata již nezvládla čelit soustavné snaze domácích žen, únik z 8:6 na 11:6 byl klíčový. Ačkoliv fušku měly vítězky až do úplného konce (12:10), nakonec ho urvaly – 15:11 a 3:2.

Autor: Marek Sonnevend, foto Anry Lukáč

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – SC PROMETEY DNIPRO

První domácí zápas odehrál Frýdek proti SC Prometey Dnipro, který je účastník CEV Champions Leage. Dnipro vyjídělo ke svému prvnímu venkovnímu utkání v extralize, zatímco pro Frýdek to bylo první domácí utkání. Soupeř ukázal své kvality a odváží si vítězství 3:0.

TJ Sokol Frýdek-Místek – SC Prometey Dnipro 0:3 (8:25, 14:25, 22:25)

Rozhodčí:  Kubinec J., Kavala T.

Počet diváků: 120

Domácí: Dvořáčková, Petrová, Mello, Livingston, Shumeiko, Strušková, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Šmídová

Hosté: Milenko, Dorsman, Stepanenko, Khober, Grbac, Velykokon, libera Niemtseva, Karasova. Střídala: Maievska

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): První dva sety byl soupeř lepší ve všech herních činnostech. Soupeř hraje trochu jiný styl volejbalu, na který není česká liga zvyklá. Poslední set jsme ukázaly, že umíme hrát kvalitní volejbal a můžeme vzdorovat i tak silnému soupeři, kterým je Dnipro.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnipro je výškově i silově disponovaný tým, který hraje totální volejbal. Dva sety jsme nebyly soupeřem, třetí set jsme našly recept na soupeřovu hru a sehrály vyrovnanou partii.“

VickySavard (hráčka SC Prometey Dnipro): „Příprava na tento zápas byla těžká, neviděly jsme téměř žádné videa z téhle ligy. Přijely jsme sem a snažily jsme se hrát svou hru. Hrály jsme o trochu lépe než minulý víkend. Věděly jsme, že když budeme hrát naši hru, tak to bude pro ně těžké. Vedly jsme si dobře v prvním setu, tlačily jsme a zůstaly jsme v kontaktu a díky tomu jsme udělaly dobrý výsledek. Konec třetího setu byl těsnější než bychom čekaly, soupeř začal hrát velmi dobře a musely jsme najít odpověď na jejich hru.“

Ivan Petkov (trenér SC Prometey Dnipro): „Nezačali jsme špatně, hráli jsme trpělivě, krok za krokem jsme navyšovali náskok. Je začátek sezóny a měli jsme výkyvy ve výkonu, které musíme omezit. Našim cílem pro tuto sezónu je hlavně začít věřit sami v sebe.“

Začátek prvního setu byl ve znamení dlouhých výměn. Následně však ukrajinský soupeř přitvrdil a jednoznačně domácí celek přehrál. Frýdku se nedařilo na přihrávce, a proto nemohl kvalitně útočit.

Druhé dějství se neslo ve stejném duchu jako první set. Dnipro nadále kvalitně a tvrdě útočilo a domácí hráčky nenašly recept jak vzdorovat.

Od začátku třetího setu nastoupila v základní sestavě Šmídová místo Dvořáčkové. Vystřídání nahrávaček společně s lepší přihrávkou obraz hry vyrovnal a byl k vidění slušný, bojovný volejbal z obou stran. Bohužel tři chyby v koncovce na přihrávce překlopily vítězství na stranu ukrajinského týmu, který si tak odváží vítězství 3:0.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička

PVK OLYMP PRAHA – TJ SOKOL ŠTERNBERK

Pražský Olymp ve svém druhém domácím utkání v letošní extralize chtěl napravit svou reputaci po porážce s Prostějovem. Sokol Šternberk dosud neodehrál žádné extraligové utkání, byla to tedy pro něj premiéra v letošním ročníku UNIQA extraligy. Domácí hráčky nakonec získaly vítězství a je otázkou, zdali jsou dva body zisk nebo ztráta. Šternberk může být za dané situace se ziskem setu spokojen.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:2 (22:25, 25:18, 25:14, 22:25, 15:8)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Počet diváků:150

Domácí: Brichtová, Gajdová, Kopáčová, Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, libero Dostálová. Střídaly: Žáková, Brancuská, Kelnárová, Poloučková

Hosté: Ramajová, Látalová N., Kořínková, Kochetková, Weidenthalerová, Látalová Z., libera Chaloupková, Vyjídáková.

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):„Jsem ráda, že jsme to nakonec zvládly, protože i když byl Šternberk v oslabené sestavě, tak přijely a nastoupily na nás s obrovskou vervou a odhodláním si od nás přivézt nějaké body, takže jsem ráda, že jsme to v té pětisetové bitvě zvládly. A jak už jsem zmínila náš první zápas s Prostějovem, naše forma a výkony se zvedají, takže doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat, a že se zvedneme a odehrajeme ještě lepší utkání.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„My jsme samozřejmě spokojeni s vítězstvím, i když je to vítězství jen za dva body. Ztratili jsme bod na domácí půdě, to se může stát, ale to utkání bylo pohledné a dramatické. Jsme ve všech statistických ukazatelích lepším týmem, ale my jsme do utkání vstoupili opět podobně jako v utkání s Prostějovem dost nervózně, brzy jsme prohrávali 5:0 a první bod jsme uhráli až v tom okamžiku. Celý zápas nám dává za pravdu v tom, že vedeme-li o dva body, o tři body, o pět bodů, všechno nám vychází, ale najednou prohráváme-li o pět bodů nebo i o dva body, tak se trápíme. Ale to chce hodně trénovat, sehrávat a hrát tyto těžké zápasy, protože každý zápas může být těžký, ať už hrajeme na domácí půdě nebo na půdě soupeře. Nicméně jsem samozřejmě rád za vítězství a budeme se těšit na další zápas.“

Aneta Weidenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Přijely jsme v oslabené sestavě, na bloku nám hraje naše smečařka a na smeči naše univerzálka. Ale přijely jsme s tím, že budeme bojovat a půjdeme do zápasu agresivně a pokusíme se o každý bod. Nakonec si myslím, že nám z toho vyšel velice dobrý a hlavně bojovný zápas. Já jsem s celkovým výkonem týmu hodně spokojená.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk):„Jak už zaznělo, přijeli jsme v nějaké kombinované a provizorní sestavě a doufám, že budeme brzy kompletní. Chvilku jsem se tohoto zápasu bál, protože Olymp má určitě své kvality, ale myslím, že jsme je malinko zaskočili a i přes spoustu technických chyb jsme „vytahovali zoubky“. Holkám se zápas velmi povedl, i přes to, že nám to Olymp občas velmi usnadnil v chybách na útoku, ale jsem rád, že si z Prahy vezeme alespoň jeden bod. A děkuji soupeři.“

Začátek zápasu domácím hráčkám nevyšel – rychle prohrávaly 0:4. Vypadalo to, že po několika úspěšných zákrocích Olymp rychle srovná (4:6), bohužel domácí tým produkoval zbytečné chyby, naopak Šternberk téměř nechyboval a bez větších problémů dělal ztráty. V další fázi utkání Šternberk držel čtyř až pětibodové vedení až do koncovky. Domácí nahrávačka Šmídová sice dvakrát bodově zaútočila, ale přesto Šternberk dokráčel k zisku prvního setu.

Po prohraném setu se domácí hráčky probudily a převzaly iniciativu na servisu, v útoku i na bloku. Olymp se rychle dostal do vedení 8:3, poté předvedl pár nevynucených chyb, kdy se Šternberk přiblížil Olympu na tři body (11:8). To bylo ovšem ze strany Šternberka vše, otěže si převzal Olymp – konečně začal dobře útočit, pomáhal si blokem a svůj náskok neustále navyšoval. V koncovce Šternberk odvrátil čtyři setboly, ale po zkaženém servisu nakonec Olymp získal první set na domácí palubovce v letošní nové sezóně.

Ve třetím setu Olymp svůj výkon vygradoval, rychle se dostal do vedení, Šternberk chvílemi odolával a držel krok se soupeřem, ale přesto útočná síla Olympu byla zřetelná a průběh setu byl naprosto jasný. Osmičlennému týmu Šternberku evidentně docházely i síly a chyběl i zápal do hry.

Šternberk se určitě nechtěl jen tak vzdát a do čtvrtého setu vstoupil s novým elánem a chutí. Dlouho držel jedno až dvoubodový náskok, který se po polovině setu zvětšil (12:17, 13:22). Olymp se dostal do velkých problémů, hráčky si přestaly věřit a najednou nic nešlo. Olymp v koncovce setu stahoval, ale Šternberk set dotáhl do vítězného konce.

Do posledního setu vstoupil lépe Olymp (3:0), tento náskok držel do stavu 9:6, potom domácí hráčky povolily Šternberku uhrát pouze dva body a po klopotné cestě dokráčely k prvním domácí výhře v letošní sezóně.

Autoři: Jiří Trochta, Jakub Zeman, foto Juraj Gan

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

V pátém kole UNIQA volejbalové extraligy žen hostila TJ Ostrava celek VK Královo Pole Brno. Vzhledem k různým odkladům začátku extraligy to byl pro Ostravu druhý extraligový zápas v sezóně (v premiéře prohra v Liberci 1:3) a třetí pro Brno, které mělo za sebou dvě pětisetové bitvy (výhra v Liberci a prohra v Prostějově). Brno si chce začátku sezony asi užívat a i nyní absolvovalo pětisetovou bitvu.

TJ Ostrava – VK Královo Pole 2:3 (25:14, 25:21, 16:25, 25:27, 10:15)

Rozhodčí: Trumpeš D., Grabovský Z.

Počet diváků: 153

Domácí: Jedličková, Skřivanová, Bauerová, Hadáčková, Kašparová, Buvinić, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Dabrowska, Jasečková, Vytisková, Chládková

Hosté: Hrušecká, Moreno, Bukovská, Stojkovič, Nikolova, Prchalová, libero Šmardová. Střídaly: Rožnovjaková, Pelikánová, Kuníková

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „První dva sety dobrý, tlačily jsme je servisem, tak, jak jsme chtěly, ale pak jsme se asi lekly, že bychom mohly vyhrát 3:0. Polevily jsme na servisu, soupeřky se rozehrály a my jsme nebyly schopné pořádně ztrátovat.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Tento zápas rozhodl náš nedůraz v činnostech a od třetího setu náš slabý servis.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole Brno): Já bych chtěla dneska pochválit náš tým za to, že jsme zvládly otočit těžký zápas. Dneska dostaly prostor hráčky, které se tolik nedostanou na hřiště, a bylo jasné, že se do toho ze začátku nedokážou dostat a bylo skvělé, že dokázaly dovést zápas do vítězného konce.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Z naší strany třetí dlouhé utkání. Nastoupili jsme v sestavě, ve které jsme netrénovali. Ostravské holky na nás vlétly a k ničemu nás v prvních dvou setech nepustily. Pak jsme se zvedli a v tie-breaku vyhrál šťastnější tým. Musím konstatovat, že skvělý výkon podala Skřivanová.“

Do prvního set vstoupila lépe Ostrava a ujala se postupně vedení 11:5 (6:2, 8:3). Po oddechovém času Brna se sice hostům podařilo snížit (11:7, 13:10), ale ostravský tým nakonec set dokázal získat komfortním poměrem (13:8, 16:10, 21:13).

Po přestávce hostující hráčky na domácí vlítly a ujaly se rychlého vedení 3:0, ale Ostravanky se nenechaly zaskočit a skóre ihned srovnaly. Následující průběh byl vyrovnaný až do stavu 7:7, kdy se hostující Brňanky opět utrhly na 9:7. Domácí sestava však zabrala a skóre přehoupla na svou stranu v poměru 13:9 a od této chvíle už držela taktovku druhého setu pevně ve svých rukou (19:14, 21:16). V závěru sice přišlo malé brněnské vzepětí (21:19), ale Ostrava už další drama nedovolila a set dotáhla do vítězného konce.

Ve třetím setu se od začátku Brno utrhlo (4:7, 6:11). KP zlepšilo podání a to dělalo domácím velké problémy. Brňanky si pak poměrně komfortně udržovaly náskok až do konce setu a domácím nedaly šanci s vývojem cokoliv dělat (8:16, 10:19).

Domácí volejbalistky se ze špatného třetího setu v úvod dokázaly oklepat a první míče se nesly ve vyrovnaném duchu (5:5). Potom ale Brno znovu zabralo a odskočilo (5:8, 6:10, 7:13). Ačkoliv domácí Ostrava skóre na chvíli opticky dotáhla, Královo Pole pak znovu odskočilo (10:15,12:15, 14:16, 14:19). Oba týmy si pak střídaly podání až do stavu 18:24, kdy se Ostrava nadechla k velkému závěru – skóre postupně dotáhla až na 24:24 a následně 25:25. V koncovce ale nakonec mělo pevnější nervy Brno a set získalo ve svůj prospěch.

V rozhodujícím setu začaly lépe domácí hráčky a ujaly se vedení 4:2. Dvoubodový náskok pak držely až do stavu 7:5, kdy se ale Brno dokázalo vzpamatovat a skóre otočit na 7:11 a od této chvíle už vedení nepustilo a velký obrat dokonalo.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

VK UP OLOMOUC - VK DUKLA LIBEREC

V 5. extraligovém kole hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc tým Dukly Liberec. V repríze souboje o extraligový bronz z konce uplynulé sezony vysokoškolačky první dva sety nestíhaly, pak sice dokázaly zápas zdramatizovat, ale po ztracené koncovce čtvrté sady prohrály 1:3 a všechny body tak putují na sever Čech.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 1:3 (15:25, 16:25, 25:23, 23:25)

Rozhodčí: Ištvanech M.,Ostranský T.

Počet diváků: 250

Domácí: Galvão, Šepeĺová, Mostsitska, Rajlić, Borovcová, Körmendyová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Herdová, Tinklová

Hosté: Frankevych, Blažková, Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, Lyklema, libero Kolářová. Střídaly: Šulcová, Šotkovská, Deisl

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „První dva sety byly z naší strany hrůza a zmatek bez disciplíny a energie. Třetí sadu jsme vybojovaly a pak už nám ke zvratu a bodovému zisku chyběla i trocha štěstíčka.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Gratuluji Liberci k vítězství. Mě osobně moc mrzí první dva sety, v nichž tým vypadal jako po dovolené. Zkoušeli jsme točit sestavou, ale nepomáhalo to. Až ve třetí sadě jsme začali hrát náš volejbal, byli jsme víc agresivní v útoku i na servisu. Vcelku dobrý byl i čtvrtý set, i když jsme jej v těsné koncovce ztratili. Z individualit mě potěšil výkon Emy Kneiflové, která si to poctivě odbojovala, bohužel to ale k bodům nevedlo.“

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jsme rády za tři body. Utkání bylo nakonec dramatičtější, než jak to vypadalo po prvních dvou setech. My jsme pak trochu odešly na útoku a příjmu, ale naštěstí jsme to dohrály.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Jsem moc rád za výhru, protože se opakovaně ukazuje, že silné týmy se na začátku sezony s formou moc nepotkaly. Po dvou vcelku jednoduše získaných sadách jsme si v těch dalších několikrát vypracovali drobný náskok, ale vždy jsme o něj rychle přišli. Naštěstí jsme si tři body v koncovce čtvrtého setu ubojovali.“

První výměny duelu sice patřily Hanačkám (4:2, 6:3), Liberec však průběh rychle otočil (6:9) a od stavu 11:11 začal definitivně přebírat iniciativu (11:14, 12:17). Univerzita už protizbraň nenašla a prohrála snadno 15:25.

Na začátku druhého dějství se skóre několikrát přelilo ze strany na stranu (3:5, 8:5, 9:12), od stavu 12:12 už ale opět začala na palubovce velet Dukla (13:16, 14:20) a výsledek bylo podobný jako v úvodní části - 16:25 a 0:2.

Třetí sada tak byla poslední olomouckou šancí na případný zvrat a vysokoškolačky se jí také chopily od prvních míčů (5:2, 9:4). Jenže hostující volejbalistky se nevzdávaly (21:16, 21:20, 23:20, 23:22), a tak o pokračování zápasu rozhodl až druhý proměněný setbol domácích a nejtěsnější výsledek 25:23.

Utkání rázem dostalo šťávu a gradovalo ve vyrovnaném čtvrtém setu. V něm nejprve tým VK UP při podání Borovcové odvrátil hrozbu rychlého bodového úprku Liberce (8:13, 13:13) a následně se bojovalo o každý míč. V koncovce domácím hráčkám nestačilo k úspěchu ani vedení 21:19 a 23:22 a z výhry 25:23 a celkově 3:1 se tak radovala Dukla.