15.8.2020

Přípravu volejbalistek Frýdku-Místku už vede nový trenér

Do přípravy na novou sezónu vstoupily volejbalistky Sokola Frýdek-Místek začátkem srpna s novým hlavním trenérem Leošem Chalupou, asistentkou zůstává i nadále Alexandra Dedková.

Letní přípravu zahájily sokolky v domácím prostředí, na úvod nechyběly ani kondiční testy. Na závěr prvního týdne společné přípravy je čekal venkovní turnaj v Kojetíně. Hráčky byly rozděleny do dvou týmů, které se nakonec utkaly ve finále. Z vítězství se radovaly hráčky Borovcová, Mitrega, Tkáčová, Petrová, Uhrová a nejvýraznější letošní posila, z Olympu příchozí Staňková. Tento týden bylo družstvo na soustředění v Prostřední Bečvě.

Příprava zatím probíhá bez zranění a podle plánu nového kormidelníka frýdecko-místeckých volejbalistek Leoše Chalupy, o kterém se více dozvíte v následujícím rozhovoru.

Leoš Chalupa je trenér s bohatými zkušenostmi z české nejvyšší soutěže, mládežnických reprezentací i zahraniční lig, do Frýdku-Místku přišel z Přerova.

Proč zrovna Frýdek-Místek?

Rád jsem využil nabídky vrátit se do rodného kraje, kde mám navíc stále svou rodinu. S vedením klubu se známe 19 let, obdivuji a vážím si vstřícnosti a práce Jirky Zaorala, který každou volnou chvilku věnuje tomuto sportu a nejen EX Ž, ale nechybí skoro na žádném mládežnickém utkaní nebo turnaji. Možnost znovu trénovat nejvyšší soutěž žen je pro mě v danou chvíli velkou životní výzvou a moc se na tuto práci těším.

Jak byste se charakterizoval jako trenér?

Jsem trenér, který chce co nejvíce nabytých zkušeností předat mladším hráčkám a hráčkám, které mají zájem se zlepšovat. K mým plusům určitě patří komunikativnost a pokora. Dokáži naslouchat kolegům a vybrat si z toho to dobré nejen pro mou další trenérskou činnost a profesi. Mám samozřejmě jako každý jiný i mínusy, které se snažím odstranit, vím o nich, ale neprozradím.

Který úspěch či zkušenost považujete ve vaší kariéře za nejcennější?

Každá výchova nových hráček, které i do pozdního věku hrají volejbal, je úspěch a s každým úspěchem přichází i nové zkušenosti. Získání zlaté medaile a sportovního titulu na ME juniorek 2000 ve Švýcarsku k tomu rozhodně patří. Krásný a nezapomenutelný moment, jsem rád, že jsem u toho mohl být a upřímně to přeji každému trenérovi. Poděkování za ty krásné okamžiky patří také hráčkám a celému realizačnímu týmu, bez nich by to nikdy nešlo. Na toto téma by se dalo povídat hodiny. Jsem rád, že mám spokojené děti a skvělou přítelkyni, která mě, ve všem co dělám, podporuje. Mít dobré zázemí a podporu je k nezaplacení.

Čeho byste chtěl dosáhnout ve Frýdku-Místku?

Byl bych rád, aby na utkání chodilo hodně diváků a my předváděli hru, která se jim bude líbit. Chci, aby to hlavně děvčata bavilo, některé prošly mými rukami v kadetských a juniorských reprezentací, takže se známe. Už po prvních dnech je vidět, že to holky vzaly zodpovědně a navíc si sedly i lidsky, což je pro kolektivní sport velmi důležité a já jsem za to rád. Společně s mou asistentkou Sašou Dedkovou, která má obrovské zkušenosti jak hráčské, tak i trenérské, uděláme pro posun týmu maximum. No a v neposlední řadě také chci, aby bylo spokojené i vedení klubu, protože dát v tomto období „balík“ peněz na sport – „klobók dole“. Byl bych rád, pokud bychom skončili v horní polovině tabulky. Ale určitě bych chtěl skončit v tabulce líp než Nové Veselí v EX házené mužů, uzavřel jsem sázku se synem mé přítelkyně.

 

Autor: Jiří Carba, zdroj TJ Sokol Frýdek-Místek

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Do české UNIQA extraligy opět „naskočí“ bombarďák David Konečný, který poslední dva roky strávil ve Spojených arabských emirátech (Al Jazira Sport...

 
Český pohár 2020/2021 ženy – 2. kolo

TJ Sokol Nusle – VK Šelmy Brno 0:3 (14:25, 20:25, 15:25) – postupuje Brno

 
2020 CEV ME U20 - Brno/Kuřim

Česká republika – Belgie 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

 
2020 CEV ME U20 - Brno/Kuřim

Polsko – Česká republika 3:0 (25:23, 25:11, 25: 20)

 
2020 CEV ME U20 - Brno/Kuřim

Česká republika – Itálie 0:3 (15:25, 24:26, 23:25)

 
2020 CEV ME U20 - Brno/Kuřim

Srbsko - Česká republika 3:2 (20:25, 17:25, 25:16, 25:19, 15:9)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018