28.9.2019

PVK Olymp Praha 2019/2020

Největší změny proběhly v Olympu na nahrávačském postu. Zbrusu novou dvojici tvoří Lucie Smutná a slovenská reprezentanka Lenka Ovečková. Ta společně s nově příchozí reprezentantkou Ukrajiny, smečařkou Karynou Denysovou, jsou vůbec prvními cizinkami v historii pražského klubu.

Změny v týmu

Příchody: Lucie Smutná (Alba Blai/ROU), Lenka Ovečková/SVK (Strabag Bratislava/SVK), Karyna Denysova/UKR (Strabag Bratislava/SVK)

Odchody: Adéla Stavinohová (UP Olomouc), Pavla Šmídová (Bielsko-Biala /POL), Kateřina Valková (VfB Suhl/GER), Kristýna Vojíková (Quimper/FRA)

„Příprava družstva začala 1. srpna a postupně se do ní zapojily všechny hráčky (po skončení reprezentačních povinností – LSU, OH kval., ME). Absolvovali jsme herní kemp ve Slovinsku, přípravu v německém Suhlu, účastnili se dvou mezinárodních turnajů. Z dvanácti odehraných zápasů máme šest vítězných a šest porážek. Cenná jsou vítězství se zahraničními partnery, s našimi se nám v závěru příliš nedařilo,“ popisuje přípravu trenér Stanislav Mitáč.
„Čeká nás spousta práce a postupně uvidíme, jaké přednosti a především charakter bude družstvo mít. Určitě by měl mít bojovnost a touhu po vítězství. Úspěch povede přes dobrou komunikaci hráček a realizačního týmu,“ říká trenér Olympu, který se bude spoléhat na dobrou kondiční připravenost týmu a zdraví hráček v průběhu celé sezóny.
A jaké jsou cíle pražského celku? „V loňské sezóně jsme zastavili propad v tabulce čtvrtým místem. Snahou bude se neustále zlepšovat a postupně dovést družstvo až na samotný vrchol domácí soutěže, předpokládám v časovém horizontu tří let. Po dlouhé pauze hrajeme opět evropský pohár a to je znamení, že to s návratem na přední pozice myslíme vážně,“ dodává služebně nejstarší trenér v ženské extralize.

TÝM 2019/2020

hráčky post číslo dresu
Lenka Ovečková nahrávačka 13
Lucie Smutná nahrávačka 16
Barbora Purchartová blokařka 4
Pavlína Šimáňová blokařka 8
Nikola Bartecká blokařka 15
Karyna Denysova smečařka 5
Romana Staňková smečařka 6
Anna Komárková smečařka 9
Klára Fomenková smečařka 10
Daniela Černá smečařka 12
Lucie Kalhousová univerzálka 2
Varvara Yakushkina univerzálka 11
Veronika Pešková libero 14

 

realizační tým:  
Stanislav Mitáč hlavní trenér
Petr Brom asistent trenéra
Ondřej Foltýn statistik, vedoucí družstva
Jindřich Douda masér
Veronika Kotrnochová fyzioterapeut
Milada Drašarová lékař

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Trenérského kormidla u družstva žen Sokola Frýdek-Místek se nově chopí Leoš Chalupa, asistentkou trenéra zůstává Alexandra Dedková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Novou posilu získal Sokol Frýdek-Místek z pražského Olympu a tou je zkušená smečařka, popř. univerzálka Romana Staňková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po téměř pěti letech oblékne opět dres příbramských Kocourů navrátilec z Českých Budějovic, univerzál Ondřej Lopata.

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

Williams / Olivová – Bianchin / Scampoli (ITA) 1:2 (21:14, 14:21, 15:17)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Více jak tři roky se Andrea Štrbová věnovala beachvolejbalu a jejím cílem byla účast na olympiádě v Tokiu. Zrušení olympiády v tomto roce a mateřství...

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

muži: Pokeršnik / Bošnjak (SLO) – Sedlák / Maňas 2:1 (21:13, 16:21, 15:7), Pfretzschner / Schneider (GER) – Sedlák / Maňas 0:2 (22:24, 14:21), M....

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018