28.9.2019

PVK Olymp Praha 2019/2020

Největší změny proběhly v Olympu na nahrávačském postu. Zbrusu novou dvojici tvoří Lucie Smutná a slovenská reprezentanka Lenka Ovečková. Ta společně s nově příchozí reprezentantkou Ukrajiny, smečařkou Karynou Denysovou, jsou vůbec prvními cizinkami v historii pražského klubu.

Změny v týmu

Příchody: Lucie Smutná (Alba Blai/ROU), Lenka Ovečková/SVK (Strabag Bratislava/SVK), Karyna Denysova/UKR (Strabag Bratislava/SVK)

Odchody: Adéla Stavinohová (UP Olomouc), Pavla Šmídová (Bielsko-Biala /POL), Kateřina Valková (VfB Suhl/GER), Kristýna Vojíková (Quimper/FRA)

„Příprava družstva začala 1. srpna a postupně se do ní zapojily všechny hráčky (po skončení reprezentačních povinností – LSU, OH kval., ME). Absolvovali jsme herní kemp ve Slovinsku, přípravu v německém Suhlu, účastnili se dvou mezinárodních turnajů. Z dvanácti odehraných zápasů máme šest vítězných a šest porážek. Cenná jsou vítězství se zahraničními partnery, s našimi se nám v závěru příliš nedařilo,“ popisuje přípravu trenér Stanislav Mitáč.
„Čeká nás spousta práce a postupně uvidíme, jaké přednosti a především charakter bude družstvo mít. Určitě by měl mít bojovnost a touhu po vítězství. Úspěch povede přes dobrou komunikaci hráček a realizačního týmu,“ říká trenér Olympu, který se bude spoléhat na dobrou kondiční připravenost týmu a zdraví hráček v průběhu celé sezóny.
A jaké jsou cíle pražského celku? „V loňské sezóně jsme zastavili propad v tabulce čtvrtým místem. Snahou bude se neustále zlepšovat a postupně dovést družstvo až na samotný vrchol domácí soutěže, předpokládám v časovém horizontu tří let. Po dlouhé pauze hrajeme opět evropský pohár a to je znamení, že to s návratem na přední pozice myslíme vážně,“ dodává služebně nejstarší trenér v ženské extralize.

TÝM 2019/2020

hráčky post číslo dresu
Lenka Ovečková nahrávačka 13
Lucie Smutná nahrávačka 16
Barbora Purchartová blokařka 4
Pavlína Šimáňová blokařka 8
Nikola Bartecká blokařka 15
Karyna Denysova smečařka 5
Romana Staňková smečařka 6
Anna Komárková smečařka 9
Klára Fomenková smečařka 10
Daniela Černá smečařka 12
Lucie Kalhousová univerzálka 2
Varvara Yakushkina univerzálka 11
Veronika Pešková libero 14

 

realizační tým:  
Stanislav Mitáč hlavní trenér
Petr Brom asistent trenéra
Ondřej Foltýn statistik, vedoucí družstva
Jindřich Douda masér
Veronika Kotrnochová fyzioterapeut
Milada Drašarová lékař

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020

Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020 - http://www.msmt.cz/sport-1/spustena-infolinka-muj-klub-2020

 
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018