22.1.2013

V pětisetové bitvě mezi Olympem a Prostějovem slavila nakonec vítězství zkušenost Hanaček

Skvělý extraligový volejbal měli možnost vidět diváci, kteří navštívili pondělní utkání mezi prvním a druhým týmem ženské extraligy.

Volejbalistky PVK Olymp Praha sehrály v šlágru sedmnáctého kola před televizními kamerami s favoritkami z Prostějova vyrovnanou bitvu, po pěti setech se však nakonec z vítězství radovaly hráčky VK Agel Prostějov.

První set byl vyrovnaný do stavu 9:9, pak domácí vyrobili několik jednoduchých chyb a Prostějov odskočil na 14:10. Naštěstí mladé hráčky Olympu neznervózněly a bojovaly dál, začalo se dařit na bloku a v útoku kralovala Kvapilová a Mlejnková. Za stavu 23:20 pro Olymp to bylo nadějné, ale dva skvělé bloky De Assis vrátily Prostějov do hry, ale nakonec Olymp Praha třetí setbol využil.

V úvodu druhého setu Soares dostala Prostějov výborným servisem do vedení 7:2, i když Olymp stahoval, Prostějov držel vedení až do koncovky 22:18. Pak při servisu Halbichové přišly dva bloky Olympu a následné eso Ivety a Olymp šel do vedení 23:22. Koncovku ovládla ale dvěma útoky hostující kapitánka Soarez a Prostějov srovnal na 1:1 na sety.

dalším průběhu utkání Olymp trochu ztrácel na příjmu, z čehož hůře útočil a Prostějov využíval každou chybu domácích a získával postupně náskok. Čtyřbodovou šňůrou Olymp stáhl na 12:14, bojovalo se o každý míč, Prostějov se výrazně zlepšil v poli a Olymp ztrácel dech.

Ve čtvrtém setu postavil domácí trenér od začátku Evu Hodanovou a ta se mu odvděčila sérií na servisu (jedno eso) a náskokem 9:5 pro Olymp. Velké volejbalové představení pokračovalo dále, Prostějov bojoval, Olympu se začalo opět dařit na útoku a i na servisu a konec čtvrtého setu byl jasnou záležitostí Olympu.

Poslední set byl trochu ve vlnách, Olymp vedl 5:2, rychle o náskok přišel a prosazoval se zkušenější a ostřílenější Prostějov, který nechyboval, což se nedalo říci o mladém týmu Olympu Praha. Prostějov zvítězilv v pátém setu 15:12 a mohl se radovat z dvoubodového vítězství.

"Utkání mělo výbornou úroveň. Olymp výborně podával, riskoval. Velké problémy nám dělala na bloku Sládková. My jsme byli o trochu lepší na útoku a to rozhodlo," hodnotil utkání kouč vítězného Prostějova Miroslav Čada.

"Myslím si, že jsme svým výkonem před televizními kamerami nezklamaly a podaly jsme statečný výkon. V závěru utkání se projevila větší zkušenost a vyhranost Prostějova, ale my se nemáme za co stydět a doufám, že se nám podaří v jiném zápase Prostějov porazit," řekla po utkání kapitánka pražského Olympu Andrea Sládková.

"V televizním utkání jsme viděli krásný volejbal, který byl vyrovnaný. Dělali jsme si naděje, že bychom mohli zvítězit, protože Prostějov nemá v poslední době nejlepší výkonnost a bez Chlumské na liberu jsme si mysleli, že je soupeř hratelný. Dobře jsme začali, další dva sety se nám nedařilo, ve čtvrtém setu jsme dobře začali a i díky příchodu Evy Hodanové jsme set dohráli. Dobře jsme začali i v posledním setu, ale rychle jsme náskok ztratili. Dnešní zápas byl hezkou ukázkou ženského volejbalu," hodnotil utkání trenér pražských volejbalistek Stanislav Mitáč.

PVK Olymp Praha - VK Agel Prostějov 2:3 (24,-23,-21,18,-12)
Rozhodčí: Kvarda, Meruna. Počet diváků: 300

Domácí: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočová, Mlejnková, Mudrová - Dostálová. Střídaly: Hodanová, Škrampalová

Hosté: Miletic, Zarkovic, Hippe, Kossányiová, De Assis, Vincourová - Gomes Střídaly: Soares