25.1.2024

V Prostějově se schylovalo k překvapení, ale Šantovka konec zápasu vůbec nezvládla

Volejbalová extraliga žen 2023/24 měla ve čtvrtek na programu čtyři zápasy 19. kola. Dva z nich byly jednoznačnou záležitostí a dva se musely rozhodnout až v tiebreaku. Hráčky Liberce a Olympu si bez problémů poradily s Přerovem, resp. s KP Brno. Frýdek-Místek již vedl v Ostravě 2:1, ale pak se trenéru Pommerovi podařilo svá děvčata zmobilizovat a zápas otočit. Totéž se podařilo Prostějovu, který se první dva sety proti Šantovce vyrovnával s absencí své nejlepší hráčky Šunderlíkové, aby následně v dalších třech setech nedal Olomoučankám šanci.

VK PROSTĚJOV – VK ŠANTOVKA OLOMOUC UP

Dvě sady a kousek to vypadalo, že krajské derby mezi prostějovskými a olomouckými volejbalistkami v rámci 19. kola extraligy žen ČR 2023/24 dopadne rychlým výsledkovým překvapením. Šantovka měla dlouho navrch a přiblížila se k jasnému triumfu, který ale tým VK pronikavým zlepšením svého původně slabého výkonu důrazně odmítl a dokonalým obratem vydřel po více než dvou hodinách dva vítězné body pro sebe.

VK Prostějov – VK Šantovka Olomouc UP 3:2 (22:25, 16:25, 25:19, 25:18, 15:11)

Rozhodčí: Kubinec J., Slezák J.

Počet diváků: 300

Domácí: Bažó, J. Smolková, Meidlová, Trnková, Bajusz, Faltínová, libero Pállová. Střídala: M. Smolková

Hosté: Nowak, Artyshuk, Farská, Nečasová, Shevkenek, Fedchuk, libero Chaloupková. Střídaly: Šotkovská, Pluhařová

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Musím říct, že to bylo strašně těžké utkání. V prvních dvou setech jsme se hledaly, vůbec spolu nekomunikovaly a v naší hře byl hrozný bordel. Naštěstí jsme potom začaly bojovat i komunikovat, zvedlo se to, nakonec jsme zápas dotáhly až do tiebreaku. A v něm zvítězily. Takže jsem sice vyčerpaná, ale moc hrdá na holky, že jsme derby takhle otočily. I když máme nějaká zranění, tak jsme to nakonec zvládly, celému týmu musím poděkovat.“

Michal Matušov (trenér VK Prostějov): „Byly to vlastně dva zápasy v jednom, protože první dva sety jsme absolutně nebyli ve hře. Nedařilo se nám zastavovat útoky soupeře, do toho jsme kupili chyby a sami neskládali. Tam nás Olomouc jasně převálcovala. Naštěstí jsme se pak od třetího setu nastartovali, hlavně bojovností a velkým chtěním jsme celé utkání dokázali zvrátit na naši stranu. Začali jsme skládat útokem i blokovat, byl tam od nás náboj a energie. Klobouk dolů před holkami za ten obrat, ale nad úvodními dvěma sety se musíme všichni zamyslet.“

Michaela Nečasová (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP): „Všechny nás to mrzí, vést 2:0 na hřišti takového soupeře se jen tak nestává. Po dvou velice dobrých setech jsme si to pak prohrály v podstatě samy tím, že jsme přestaly být důsledné, povolily na servisu. Tím Prostějov mohl začít útočit středem sítě a hrát víc kombinace, překonával tak naši obranu. Nám naopak od třetího setu docela selhávala souhra, když to tak řeknu.“

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP): „První set byl vyrovnaný, i trochu se štěstím jsme ho v koncovce uhráli. V jiné hale než obvykle jsme se zpočátku trochu hledali, ale druhý set už byl z naší strany excelentní výborným plněním taktických pokynů. Bohužel ve třetí sadě jsme začali panikařit a přestalo nám fungovat vše, co do té doby fungovalo, utkání se tím lámalo na opačnou stranu. Už se nám pak nepodařilo naskočit zpátky do zápasu a doklepali jsme to až k pětisetové porážce. Tímto gratuluji soupeři k výhře.“

Vyrovnaný úvod překlopil domácí tým na svou stranu dvěma bodovými sériemi. Nejprve z 2:4 na 5:4, o chvíli později ještě razantnějším náporem (6:7 - 10:7). Hned vzápětí však přišla hostující odpověď v podobě vyrovnání na 10:10, což svědčilo o herních výkyvech obou družstev. Prostějovskému nepomohl ani další únik, neboť soupeřky kontrovaly vlastním obratem (13:10 - 14:15). Až pak se vrtkavá jízda nahoru dolů ustálila, zahajovací část rozhodovala koncovka. A v ní bylo od nerozhodného stavu 20:20 mnohem jistější i preciznější úpéčko - 22:25.

Vékáčku bez zraněného dua opor Karin Šunderlíková + Raquel Löff viditelně chyběla větší útočná údernost, častěji chybovalo a ani jeho obrana zdaleka nefungovala optimálně. Lepší rivalky tak pokračovaly ve svém tlaku, začátek druhého dějství patřil jednoznačně jim (3:9). Matušovovým svěřenkyním se nedařilo v podstatě nic, po krátkém nadechnutí (7:11) spadly do ještě větší krize a nabraly výrazné manko 7:14. Totéž se opakovalo za pár minut, Olomoučanky nad extrémně hrubkujícím VK naprosto dominovaly (9:21). Potom na moment vypadly z tempa (12:21), ale přesto nebylo co řešit - 16:25.

Převaha Šantovky startovala již od značně kvalitnějšího podání a pokračovala skrze všechny další činnosti. Možnou změnu v tomto rozložení sil naznačil vstup do třetího dílu, kde se mančaft kapitánky Simony Bajusz dostal nahoru (3:1). Jeho vzepětí však mělo jepičí život, okamžitě jej vystřídal nový tlak výběru hanácké metropole při ostrém servisu Adély Farské na 3:6. S výsledkovými akciemi kolektivu v modrých dresech to vypadalo bídně, leč v následující pasáži počínaje skóre 5:8 zabojoval. Komplexním zlepšením svého výkonu náhle nutil protivnice k četným zaváháním, otočil na 15:11 a vedení udržel, ba navýšil - 25:19.

Ofenzivně se chytily Klára Faltínová společně se střídající Michaelou Smolkovou, přidaly se rovněž jejich parťačky. Právě zmíněná M. Smolková navíc zatlačila zkraje čtvrté periody i podáním (3:0), ovšem soubor UP se rychle vrátil zpět (4:4). Domácí celek v téhle fázi zbytečně zkazil několik smečí, načež zase přidal plyn i volejbalovou jistotu, čímž přepinkl chybovost na opačnou stranu sítě. Trhák z 6:6 na 11:6 a 13:7 byl přitom zásadní, ačkoliv Šantovka nerezignovala (14:10, 16:14). Víc přiblížit už ji ale lídryně tabulky nedovolily, místo toho zvýšily na 18:14, posléze 21:15. A bezpečně si pohlídaly finiš - 25:18.

O vítězkách tak musel rozhodnout tiebreak. Dlouho byl rovnocenný, plný obětavých zákroků v poli a tím divácky atraktivní, aby vše Prostějov definitivně rozsekl závěrečným mohutným náporem. Pomohl si jak perfektními útoky střeďaček, tak blokařsky (6:6 - 11:7) a přes dílčí zdramatizování konkurentek (12:10) dokonal velký zápasový obrat - 15:11 a 3:2.

Autor: Marek Sonnevend, foto Jan Steiner

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL PŘEROV

V prvním utkání třetího kola se v Liberci střetla domácí Dukla s osmým týmem v tabulce – Volejbalem Přerov. Na konci listopadu svěřenkyně Radima Vlčka v Liberci zvítězily 3:1 a jsou zatím jediným týmem, který dokázal v letošním ročníku pod Ještědem zvítězit. Dukla stejným výsledkem bodovala v Přerově a před dnešním zápasem byla bilance obou týmů vyrovnaná. Přesto domácí děvčata byla pro dnešní utkání horkým favoritem, ale musela se vyrovnat s absencí dvou smečařek základní sestavy (Lucia Herdová a Diana Frankevych). V prvním setu Dukla s přehledem ovládla hru, hrála naprosto bez chyb a rozdílem třídy ho získala. Po vyrovnaném začátku druhé sady začal Přerov kazit na útoku nebo narážel na kvalitu domácího bloku a domácí Dukla toho dokonale využila a set snadno ukořistila. I třetí set hostující hráčky dost kazily na útoku (16x nevynucená chyba a 8x do bloku) a Dukla bez ztráty jediné sady zvítězila za tři body 3:0.

VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov 3:0 (25:15, 25:14, 25:10)

Rozhodčí: Dominik Činátl, Patrik Koutník, delegát Kamil Renčín

Počet diváků: 191

Domácí: Viktorie Dvořáková, Thamiere Silva de Mello, Nikola Kvapilová, Lucie Šulcová, Klára Vyklická, Taira Ke Alohilani Robins-Hardy, libera Adéla Démar, Karolína Javůrková. Střídaly: Justýna Nováková, Lucie Kolářová

Hosté: Michaela Zatloukalová, Karina Lazárková, Kateřina Kohoutová, Kaitlynn Biassou, Aneta Hůsková, Alicia McClellan, libero Adriana Kulová. Střídaly: Veronika Tinklová, Lena Oborná, Melody Paige, Aneta Köhhlerová

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): Jsem ráda za tři body. Od nás to byl soustředěný a vyrovnaný výkon. Za to jsem také ráda. Jsem ráda, že jsme se dokázaly zvednout po poslední prohře. Byl to od nás dobrý zápas.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Potřebovali jsme vyhrát toto utkání, protože máme velkou marodku na smečařském postu. Poslední utkání nás stály hodně sil a navíc i tato zranění. Myslím si, že dnes pro nás výborné utkání. Hlavně jsme ho výborně herně zvládli, takže velká spokojenost a pochvala holkám, že se dobře vypořádaly s touto situací.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnes k utkání nic nemám, jenom snad to, že to byla ostuda. My jsme dnes nedokázaly přehodit balón přes síť a byla to ostuda na ručník, víc k tomu nemám co říci.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): My jsme sem přijeli bojovat o nějaký bod, ale dnes jsme nepředvedli vůbec nic, bohužel. První dva sety neodvážný – bojácný. Ve třetím setu jsem si chtěl něco zkusit. Přehodil jsem blokařku na účko a účko na smeč. Jinak v dnešním zápase byli domácí jasně lepší a zasloužili si vyhrát. My jsme zaslouženě prohráli, a tak to prostě v tom sportu chodí.“

V úvodu utkání se hosté vyznamenávají kvalitní obrannou na síti (3x bodový blok) a až do stavu 4:4 drží vyrovnaný stav. Až při podání Lucie Šulcové se na útoku prosazuje Viktorie Dvořáková a kapitánka Klára Vyklická. Po smeči Kaitlynn Biassou do velkého autu a Alicie McClellan do sítě, začíná Dukla Přerovu bodově odjíždět (10:4). Po blocích Tairy Ke Alohilani Robins-Hardy a Thamiere Silvy de Mello domácí hráčky navyšují své vedení a Přerov střídá a následně žádá svůj druhý oddechový čas (14:5). Po dalším prohřešku Přerova se Dukla dostává do desetibodového vedení (16:6) a s velkým náskokem se rychle přibližuje k prvnímu setbolu. Ten přichází po chybě bloku Přerova, který se dotkl sítě (24:14). Blokem Kateřina Kohoutová odvrací první setbol Dukly. Vzápětí Veronika Tinklová kazí své podání a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

V úvodu druhé sady se Přerov při podání Karin Lazárkové poprvé v dnešním utkání dostává do dvoubodového vedení (0:2). Nikola Kvapilová přímým bodem z podání vyrovnává, potom hosté útočí do sítě a na bloku se prosazuje Taira Ke Alohilani Robins-Hardy a domácí otáčí hru (6:4). Dvě nevynucené chyby Přerova na útoku dovolují Dukle získat tříbodové vedení (9:6). Blokem Alicia McClellan přibližuje Přerov na jediný bod (9:8) a když Dukla útočí do autu, je vyrovnáno (10:10). Dalším kvalitním blokem (Thamiere Silva de Mello) Dukla dostává Přerov bodově pod sebe a trenér hostí zastavuje oddechovým časem (12:10). Smeč do autu a blok hostí v síti a domácí se nadechují k rozhodujícímu náskoku druhé sady (15:10). Na podání se stále daří Taiře Ke Alohilani Robins-Hardy a hosté se nemohou dostat z jednoho postavení (18:10). Další kvalitní podání nám předvedla Viktorie Dvořáková a za stavu 24:12 tu máme první setbol druhého setu. Tak jako v prvním setu, tak i ve druhém Kateřina Kohoutová odvrací konec setu, tentokrát signálem středem, druhý Karin Lazárková esem. Třetí již proměňuje signálem středem Thamiere Silva de Mello a posílá Duklu do vedení 2:0.

Další nevynucené chyby Přerova na útoku posílají Duklu na jednom postavení při podání Lucie Šulcové do vedení i ve třetím setu (7:2 – time Přerov). Po time domácí přidávají další dva body (9:2), Viktorie Dvořáková se prosazuje z hlavního kůlu a Lucie Šulcová esem. Hosté začínají riskovat na podání, a to jim vůbec nejde, většinou končí za koncovou lajnou a konec utkání na sebe nenechává dlouho čekat. Za stavu 18:8 již Dukla vede o deset bodů a v utkání dominuje. Další dvě esa si připisuje mladičká Justýna Nováková (2005) za stavu 22:10. První mečbol utkání patří Nikole Kvapilové, která ze zadní zóny otečovala hráčku v zadní části hřiště (24:10). Hned první mečbol proměňuje blokem Thamiera Silva de Mello a je dobojováno, Dukla vítězí 3:0 na sety.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

PVK OLYMP PRAHA – VK KRÁLOVO POLE

Po brněnských Šelmách přivítal Olymp ve své hale Přípotoční po týdnu i druhý brněnský celek – KáPéčko. Jednalo se o první utkání v rámci třetího kola extraligové soutěže. Stejní soupeři se zanedlouho potkají v semifinále Chance Českého poháru. Na vzájemný souboj ve Final Four se lépe naladil domácí celek, který po jednoznačném průběhu zvítězil 3:0.

PVK Olymp Praha – VK Královo Pole 3:0 (25:17, 25:7, 25:10)

Rozhodčí:  Olt J., Vachutka M., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 100

Domácí: Vlčková, Hodanová, Gajdová, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídala: Brichtová

Hosté: Kuníková, Kormendyová, Matějková, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Zapletalová, Prchalová, Křižanovská

Ohlasy po utkání

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Taky si myslím, že to dneska bylo hlavně o servisu, který se nám dařil. Jsem ráda, že jsme do toho šly naplno, po celé tři sety, kdy KáPéčko se taky snažilo solit servis, ale mělo více chyb. Nám se ten servis dařil a jsem ráda, že po jednoduše vyhraném druhém setu jsme to dohrály soustředěně. Gratuluji celému týmu a jsem ráda za takovéhle vítězství.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Jsem samozřejmě spokojený s vítězstvím 3:0. Je vidět, že jsme teď na vítězné vlně, kterou bychom ještě chvíli potřebovali držet. Naše snažení směřuje k Final Four Českého poháru, kdy se v semifinále opět střetneme s naším dnešním soupeřem, tak uvidíme, komu to dnešní utkání pomůže víc. Holky jsem upozorňoval, že dnešní utkání bude těžké – ve skutečnosti zase tak těžké nebylo. Souhlasím s Erikem, že o ději rozhodl první set, kdo se tam nakopne k jakému výkonu. Byl tam vidět obrovský tlak brněnských hráček na servisu, ale přinášel i velké množství chyb. To nás trochu zklidnilo a ustáli jsme to, a pak jsme byli lepším týmem. Děkuji Verče a ostatním hráčkám za tento výkon.“

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Olymp nás rozstřílel na servisu a bez přihrávky se nedá hrát volejbal. Takže myslím, že jsme tohle neustály a potom to jde těžko. Gratuluju k vítězství a my se musíme zvednout.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole):„Já gratuluji soupeři. Opravdu hodnotit je málo co, maximálně první set, kdy jsme možná paradoxně v pár statistikách byli lepší, ale rozhodlo naše množství chyb. Druhý a třetí set byl jasně v režii Olympu. Míša Vlčková odehrála výborný zápas a ostatní její spoluhráčky ji v tom podpořily. Nebylo to jen o tom, že my jsme nezahráli dobrý zápas, ale že Olymp hrál dnes velmi dobře.“

Úvodní bod utkání připisují na svou stranu domácí hráčky po složeném útoku z hlavního kůlu. Blok Lucie Kalhousové znamená vedení 5:3. Důrazným útokem Kateřiny Kuníkové Brno srovnává stav na 7:7. Dvoubodové vedení domácích vrací útokem do zámezí hostující univerzálka. Posléze přichází další chyba a vedení Olympu 11:8, na které reaguje trenér hostí time-outem. Při podání Pavlíny Šimáňové se nedaří Brnu otočit, a tak za stavu 14:8 bere trenér Nezhoda svůj druhý oddechový čas. Až poté se podařilo hostujícím hráčkám složit útok na zem. „KáPéčko“ přidává chybu za chybou, na což lodivod hostí reaguje změnami v sestavě. Tři body hostů v řadě ukončuje úspěšným útokem domácí smečařka – stav 19:13. Ukazatelem skóre na 23:14 posouvá úspěšný útok Monika Brancuská. První setbol domácích maže zalívkou blokařka hostí. Rozháranou rozehru ukončil až útok Evy Hodanové, čímž jdou domácí do vedení 1:0 na sety pro výsledku 25:17.

Olymp hned v úvodu druhé sady jde do vedení 3:1 a po esu Moniky Brancuské si za stavu 7:3 pro domácí sahá pro první oddech trenér hostů. Rozlet domácích „bohyň“ nepolevuje, což potvrzuje razantním útokem ze zóny I Monika Brancuská, která tím zvyšuje vedení již na 12:4. Úspěšný blok dvojice Gajdová, Vlčková dostává domácí celek do vedení 16:5. Brněnským hráčkám se v těchto momentech nedaří, což umocňuje nesouhra nahrávačky s blokařkou a vedení Olympu 23:7. Druhý set měl jednoznačný průběh a končí zas stavu 25:7.

Domácí nepovolují ani zkraje následující sady, kdy odskakují hned do vedení 5:0. První time-out pro Brno. Až za stavu 6:0 přichází chyba na podání a hosté tak jdou poprvé v této sadě podávat. Tři jedničky na ukazateli, vedení 11:1 pro Olymp, a trenér brněnských hráček vybírá již svůj druhý oddechový čas. Dlouhá výměna byla k vidění v Přípotoční, poté co obrany na obou stranách předvedly velmi dobré zákroky. 21:9 je stav utkání poté, co si domácí nahrávačka úspěšně zakombinovala s vlastní univerzálkou. Závěr utkání obstarává úspěšným útokem domácí smečařka. Za 66 minut tak je hotovo, domácí Olymp si připisuje další domácí vítězství.

Autor: Michal Grivalský

TJ OSTRAVA – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Druhá třetina základní části volejbalové extraligy žen dospěla do svého konce, všechny celky tak odehrály se svými soupeři dvě utkání, jedno na domácí, jedno na venkovní palubovce. Hráčky TJ Ostrava obsadily zatím pátou pozici, šest bodů za Olympem, šest bodů před Šantovkou. Nyní je možnost v následujících devíti utkáních svou pozici vylepšit, případně uhájit před startem play-off. Třetí část zahájily volejbalistky TJ Ostrava na svém hřišti proti poslednímu celku z Frýdku-Místku. V obou předchozích případech zvítězily svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera. I v dalším duelu, velmi dramatickém, zvítězily hráčky Ostravy, tentokrát po vyhraném tie-breaku 3:2 na sety.

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (25:18, 25:27, 21:25, 25:16, 15:12)

Rozhodčí: Peloušek J., Novák M.

Počet diváků: 250

Domácí: Mikelová, Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Chládková, Skřivanová, libero Slavíková. Střídaly: Jakuškina, Jedličková, Bauerová, Látalová

Hosté: Krejčí, Doshkova, Agbolossou, Strušková, Dvořáčková, Petrová, libero Kulová. Střídaly: Böhmová, Fukalová, Michalčíková, Murillo

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Rozhodně jsem dnes ráda za vítězství, i když si myslím, že z naší strany to mělo být rozhodně za tři body. Po dobře rozehraném prvním setu jsme zase zbytečně povolily jak na servisu, tak potom také ve všech dalších činnostech. Od toho se poté odvíjely ty další dva sety. Naštěstí v tom čtvrtém setu jsme se vzpamatovaly, začaly jsme hrát naši hru a tie-break, no ty jsou často o štěstí a my byly ty šťastnější.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes to byl zápas hodný derby, kdy jsme věděli, že Frýdek odehrál dva tři špatné zápasy a že se dneska kousne. Naopak my jsme dobře vstoupili do zápasu, pak nás možná ten průběh a koncovka druhého setu, kdy jsme byli nedůrazní, rozhodila. Celý zápas nám moc nešel servis, takže na tom budeme muset zamakat, a srážely nás vlastní chyby v blbý čas. Na druhou stranu jsme se vrátili do zápasu a otočili jsme stav na 3:2.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnes mě moc mrzí, že jsme nezískaly více bodů než jen jeden, protože to byla tahanice skutečně o každý bod. Bylo to vyhrocené derby. Bohužel nás trošku vyvedlo z míry, když se nám zranila Joyce, a nemohly jsme se zpátky chytit. Nicméně musíme na ten výkon navázat a urvat teď nějaké body v Olomouci, protože si myslím, že s takovou hrou, kterou jsme předvedly dnes, na to máme a chceme do play-off, takže pro to budeme dělat všechno. Na trénincích makáme, tak snad se nám to úsilí vrátí.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Myslím si, že první set byl z naší strany extrémně nervózní, po těch výkonech, co jsme teď, dá se říci předváděly/nepředváděly. Poté jsme v podstatě začaly hrát to, co umíme, konečně. Myslím si, že tady dnes diváci viděli nádherný sport, obětavý a krásný volejbal, takže za mě velká pochvala. Samozřejmě soupeři gratuluji, ale pro nás dnes také velké vítězství.“

Do utkání lépe vstoupil domácí tým, který vedl 3:0 zásluhou Petry Kojdové (dva údery + jeden blok). Ostrava si držela náskok na Frýdek-Místek (6:3). Za stavu 8:3 pro domácí si vzala hostující lavička první oddechový čas v utkání. Náskok pěti bodů měla Ostrava za stavu 10:5 po smeči Skřivanové. Sedm bodů před hosty byly domácí hráčky za stavu 14:7. Ostrava i v dalším průběhu setu kontrolovala skóre (18:11). 20:15 vedly domácí hráčky do koncovky. Závěr setu už si Ostrava pohlídala a zvítězila 25:18.

Druhý set začala Ostrava chybou na servisu. Záhy však chybovaly při stejné činnosti hosté sokolky. Úvod setu nabídl řadu chyb na obou stranách. Po esu Dvořáčkové vedl Frýdek-Místek 5:4. Domácí Ostrava ale rychle otočila na 6:5. Esem Fukalová srovnávala na 8:8, při jejím servisu hostující celek odskočil Ostravě na 10:8. Ostrava šla do vedení 12:11 zásluhou bodového bloku Chládkové, Frýdek ale srovnal. Sokolky poté Ostravě odskočily na 17:14. Do koncovky vedl Frýdek-Místek 20:17. Domácí hráčky ale zabraly a srovnaly na 20:20. Blok Jedličkové znamenal vedení domácích 22:21. Srovnáno bylo za stavu 24:24 po chybě Kojdové na servisu. Hostující hráčky koncovku urvaly ve svůj prospěch a srovnaly stav na 1:1 po výhře v setu 27:25.

Úvod třetí sady nabídl vyrovnanou podívanou (3:3, 6:6). Ostrava od té doby musela stahovat drobné manko ve skóre a častými chybami na servisu darovala hostům body. Naopak esem Bauerová srovnala na 11:11. Frýdek-Místek šel opět do vedení (15:13), Ostrava ale hosty dotáhla (16:16). Esem Fukalová poslala hosty znovu do vedení (18:16). Náskok tří bodů měly svěřenkyně trenérky Dedkové za stavu 20:17. Agbolossou zvyšovala vedení Frýdku-Místku v koncovce na 23:19. Ostrava sice snížila na 23:21, Sokol ale i v této koncovce nakonec dokázal dokráčet k vítězství v setu 25:21.

Čtvrtá sada měla podobný start jako dvě předchozí. Žádný z celků si nevytvořil výrazný náskok a skóre bylo víceméně vyrovnané (8:8). Tříbodový náskok měla Ostrava za stavu 12:9. Svůj náskok domácí hráčky navýšily na 14:10, později 18:14. Do koncovky vedly ostravské volejbalistky 20:14. 22:16 vedla Ostrava po překvapivém úderu Sandry Skřivanové. Ostrava dokráčela ke srovnání stavu na 2:2.

Do tie-breaku vstoupily lépe domácí hráčky, po útocích Kojdové a Jedličkové vedly 2:0. Hostující Sokol ale otočil na 3:2 a po útoku Dvořáčkové na druhou přes síť vedl 6:4. Strany se v utkání naposledy střídaly za stavu 8:7 pro Frýdek-Místek. Esem poslala do vedení Ostravu domácí kapitánka Skřivanová (10:8). V samotném závěru vedla Ostrava 13:11. Koncovku zvládly lépe domácí hráčky, zvítězily 15:12 a celkově v utkání zvítězily 3:2. Hráčkou utkání byla vyhlášena domácí smečařka Klára Mikelová.

Autor: Radek Karnufek