13.9.2016

Volejbalistky Olomouce získaly popáté v řadě Pohár rektora UP, Šternberk skončil pátý

Olomoucké volejbalistky znovu ovládly domácí přípravný turnaj O pohár rektora Univerzity Palackého. Ve finále zdolaly Frýdek-Místek 3:0 a ze zisku trofeje se radovaly již popáté za sebou. Bronz bral na 28. ročníku turnaje pražský Olymp po výhře nad Bratislavou. Sokol Šternberk skončil pátý a béčko Olomouce osmé. Osmičlenné turnajové pole bylo již tradičně rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech. Olomoučanky ve skupině A prošly do semifinále bez jediné porážky. V boji o finále univerzita smetla Olymp Praha 3:0 a stejným výsledkem skončil i její finálový duel s Frýdkem-Místkem.

„Byla to dobrá příprava a vlastně náš první ostrý start v rámci letní pauzy. Družstvo se teprve sehrává a stabilizuje, ale jsme rádi, že jsme dosáhli na páté prvenství na domácím turnaji v řadě. Snad se to našim fanouškům líbilo,“ hodnotil turnajové vystoupení svého celku trenér Olomouce Jiří Teplý, jenž pouze litoval zranění zkušené smečařky Dedíkové během turnaje. Navíc kvůli zdravotním trablům vůbec nemohla nastoupit nová posila vysokoškolaček, bulharská univerzálka Andreevová.

Šternberk s řadou nových tváří v sestavě dosáhl v základní skupině B na jedno vítězství nad rezervou Olomouce, naopak nestačil na Olymp a Bratislavu. To jej odsoudilo k bojům ve spodní části turnajového pavouku, kde si Šternberanky nejprve poradily s běloruským Baranoviči a poté i s rakouským Postem Niederösterreich, což pro ně znamenalo úspěšnou obhajobu loňské páté příčky.

To vcelku kvitoval kouč Sokola Martin Hroch. „Během turnaje jsme protočili všechny hráčky. Celkový výsledek odpovídá naší současné výkonnosti, byly tam dobré pasáže třeba s Bratislavou a Olympem, ale bohužel také hluché momenty. Proti Baranoviči jsme splnili roli favorita a v utkání s Postem jsme nakonec urvali pátou pozici,“ konstatoval Hroch.

Další turnajová prověrka zavede Olomoučanky na konci tohoto týdne do běloruského Baranoviči. Šternberk čeká už ve středu přátelský zápas v Ostravě.

O pohár rektora Univerzity Palackého - 28. ročník:

Výsledky:

Skupina A: Olomouc - Baranoviči 3:1, Post Niederösterreich - Frýdek-Místek 1:3, Baranoviči - Frýdek-Místek 0:3, Olomouc - Post Niederösterreich 3:0, Post Niederösterreich - Baranoviči 3:1, Frýdek-Místek - Olomouc 1:3.

Skupina B: Šternberk - Olomouc B 3:0, Olymp - Bratislava 1:3, Olomouc B - Bratislava 0:3, Šternberk - Olymp 1:3, Olymp - Olomouc B 3:0, Bratislava - Šternberk 3:1.

O 1. - 4. místo: Olomouc - Olymp 3:0, Bratislava - Frýdek-Místek 0:3.

O 5. - 8. místo: Post Niederösterreich - Olomouc B 3:1, Šternberk - Baranoviči 3:0.

Finále: Olomouc - Frýdek-Místek 3:0

O 3. místo: Olymp - Bratislava 3:0

O 5. místo: Post Niederösterreich - Šternberk 1:3

O 7. místo: Olomouc B - Baranoviči 1:3

Celkové pořadí:

1. VK UP Olomouc

2. TJ Sokol Frýdek-Místek

3. PVK Olymp Praha

4. 1. BVK Bratislava

5. TJ Sokol Šternberk

6. Sokol Post Niederösterreich

7. Atlant Baranoviči

8. VK UP Olomouc B

 

Sestava VK UP Olomouc: Kubínová, Stružková, Cutuková, Orvošová, Michalíková, B. Oborná, Sajdová, Dedíková, Košická.

Sestava TJ Sokol Šternberk: Š. Šenková, Janečková, Nováková, Napolitano Šenková, L. Oborná, Kratochvílová, Borovcová, Kulová, Kneiflová, Dudová.

 

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015