9.1.2016

Volejbalistky Přerova porazily Frýdek-Místek 3:1 na sety

Přerovské volejbalistky v utkání proti Frýdku-Místku prohrávaly po prvním setu 0:1, přesto dokázaly z tohoto zápasu vydolovat tři body.

č.: EX-Z-57 dne: 9. 1. 2016 v hod.: 18.00

Domácí: Volejbal Přerov Precheza - Hosté: TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek

Výsledek: 3:1 (-23, 17, 20, 19)

Rozhodčí: Ištvanech, Vachutka

Počet diváků: 180

Domácí: Tomašeková , Kubínová, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, Polášková,  libero:  Vodičková. Střídaly: Šťastná, L. Kohoutová.

Hosté:  Kavková, Štrbová, K. Vašinaová, Pavwelková, Holišová, Mitrega, libero Radivojevičová. Střídaly:  Závodná, Uhrová, I. Vašinová.

Domácí

Kapitán: Lucie Polášková: "Byl to dobrý kolektivní výkon. Měli jsme lepší obranu na síti a úspěšné bloky, jimiž se nám dařilo ubránit soupeře."

Trenér: Libor Gálík: "První set jsme se trápili v útoku a to rozhodlo o jeho výsledku. Paradoxně to byl náš nejlepší výkon. Pak už to byl boj, v němž  jsme měli více

bodových bloků."

Hosté

Kapitán – Kateřina Holišová: "Utkání mělo vyrovnaný průběh s výjimkou druhého setu. Opšět rozhodovaly naše „blbé“ chyby."

Trenér – Jiří Tůma: "Přerov uspěl, protože méně chyboval.  Nám se nedařilo zatlačit servisem, a prto to měl snazší  v útoku. Náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost."

Utkání nepřineslo bůhvíjaký volejbal, přesto domácí celek byl lepší, zejména zásluhou úspěšných bloků, které se zlepšily s příchodem Lenky Kohoutové.

První set vyvrcholil ve vyrovnané v koncovce, v níž měly více štěstí hráčky Frýdku-Místku.

Druhá sada se rozhodla mezi dvěma technickými time-outy, kdy Přerovanky šňůrou bloků odskočily na osmibodový rozdíl.

Následující dějství bylo vyrovnané do poloviny, potom opět zaúřadovala řada bodových bloků, a přestože útok „kulhal“, vývoj zápasu se otočil ve rpospěch domácích- 2:1.

V polovině čtvrtého jednání šly do tříbodového vedení volejbalistky hostů, ale pak už se nedokázaly uklidnit a jejich chyby rozhodly. Poslední rány jim zasadila nahrávačka Šárka Kubínová na servisu.

Stanislav Šmidák

Český pohár 2017/2018 muži - 2. kolo

Dobřichovice - Ústí 1:3, Bučovice - ČZU Praha A 1:3, 24. 10. Beskydy - Ostrava

Český pohár 2017/18 muži - 2. kolo

Turnov - Odolena Voda 0:3 Drásov - Příbram 0:3 Tesla Brno - Zlín 0:3

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)