SCM-ČVS-JKY - Volleyball club Slavia Praha 0:3 (-20,-20,-22)

Rozhodčí: Došlík V., Trumpeš D. Počet diváků: 53.
Vinklerová, Šmídová, Michalíková, Kossányiová, Mudrová, Jiroušková, libero: Dostálová.
Střídaly: Teichmanová, Bicková, Bartoňová, Šípová.
Střídaly: Bönnerová, Bízová.

Kapitán Šmídová M.:

Nedařil se nám příjem a nezatlačily jsme soupeře servisem.
Trenér Novák A.:
V tomto utkání vyhrálo lepší družstvo. Naším cílem je uspět na Mistrovství Evropy a tomu podřizujeme přípravu.

Kapitán Telipská L.:

Podaly jsme kolektivní výkon, dobře jsme podávaly a vybíraly. Zvednuté míče jsme složily.
Trenér Vojík J.:
Pro nás to bylo důležité vítězství. S výjimkou třetího setu jsme nepustili soupeře do žádné koncovky.

Úvod prvního setu byl vyrovnaný. Ve střední části si vytvořila Slávie náskok a ten si pohlídala až do konce setu. Druhý set měl podobný průběh jako set první. Ve třetím setu byl vyrovnaný stav až do koncovky, ve které byla úspěšnější Slavia.

Martin Švestka

statistika utkání

77. utkání

VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno 3:1 (15,9,-21,15)

Rozhodčí: Pavelek a Pecháček. Počet diváků: 500.
Töröková, Glassová, Spalová, Nnamaniová, Valenteová, Ssuschkeová, libero: Tomanová.
Střídaly: Soaresová, Nováková.
Kubínová, Rozkydálková, Onderková, Straková, Melichárková, Svobodníková, libero: Jášová.
Střídaly: Širůčková, Štorková, Bradáčová, Vitoulová.

Kapitán:

-
Trenér Miroslav Čada:
„Podali jsme dobrý výkon kromě třetího setu, kde jsme polevili zejména na podání a na přihrávce. Holky dělaly chyby a z horších situací se následně neprosadily. Potřebovali jsme vyzkoušet, jak je na tom Soňa Nováková, a ukázalo se, že pohybově je ještě dost limitovaná. Přesto jsme tu jednu sadu neprohráli jen kvůli Soně, polevila celá šestka. Pozitivní je, že jsme otestovali aktuální situaci s nahrávačkami směrem k důležitému utkání Champions League v Polsku.“

Kapitán:

-
Trenér Ondřej Marek:
„Z naší strany byly první dva sety příšerné. Nevím, jestli se na holkách podepsala únava, každopádně byly strašně odevzdané a hrály velice špatně. Do třetí sady jsme pak vrátili základní sestavu, začali být konečně odvážní v útoku a mnohem víc skládali balony na zem. Děvčata kromě toho přestala tolik chybovat, dostala soupeřky pod tlak a najednou to byl Prostějov, kdo dělal chyby. Díky tomu se nám povedlo třetí set získat, ve čtvrtém pak už domácí hráčky znovu prokázaly své kvality. Přesto můžu holky za druhou polovinu zápasu pochválit.“

Dva týmy reprezentující ČR v evropských pohárech se střetly v 16. kole extraligové soutěže. Volejbalistky VK Modřanská Prostějov moravský souboj s KP Brno dle očekávání ovládly, když kromě třetí sady přehrávaly své soupeřky rozdílem třídy.
První set – bodový vývoj: 3:0, 6:1, 9:2, 12:4, 15:5, 16:9, 20:9, 20:12, 23:13, 25:15. Utkání hned od úvodních míčů jednoznačně patřilo domácímu kolektivu. Celé základní sestavě vycházelo podání, Brňanky měly naopak velké potíže s příjmem a od toho se odvíjel celý obraz hry. Hostující celek se trochu chytil až za stavu 16:6, zbytek zahajovacího dějství se pak držel vyrovnaně.
Druhý set – bodový vývoj: 2:0, 8:1, 9:3, 17:3, 21:8, 24:8, 25:9. Jakmile však odstartovala druhá sada, dobře hrající Hanačky znovu přitlačily a jejich převaha ještě vzrostla. S bezradnými protivnicemi si dělaly doslova co chtěly, ty opět až v koncovce alespoň částečně zkorigovaly hrozivé skóre 17:3.
Třetí set – bodový vývoj: 3:1, 4:4, 8:5, 9:8, 13:11, 13:13, 14:15, 15:19, 16:21, 19:21, 21:23, 21:25. O to větší šok přinesl třetí set, který překvapivě patřil souboru z jižní Moravy. Zprvu sice obratu nic nenasvědčovalo, ale plejerky KP stále účinněji dokázaly využívat menší pohyblivosti střídající Novákové a protože polevilo celé prostějovské družstvo, získaly probuzené soupeřky zlepšeným útokem i výbornými bloky dostatečný náskok.
Čtvrtý set – bodový vývoj: 2:1, 2:3, 5:4, 6:6, 11:6, 12:9, 15:9, 17:12, 19:12, 20:14, 24:14, 25:15. Ještě zkraje další sady mladý výběr Králova Pole udržoval nabranou pohodu, jenže potom začala úřadovat na palubovku vrácená Töröková. Z jejích přesných nahrávek ofenzivně těžily všechny spoluhráčky, navrch přidala skvělý servis i několik parádních zákroků v poli. Tím celý VK získal zpět ztracenou jistotu a ve zbytku duelu už nic neponechal náhodě.

Marek Sonnevend

78. utkání

SK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (19,24,9)

Rozhodčí: Z. Grabovský, Renčín. Diváků: 300.
Dedíková, Langová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Mátlová, libero: Maléřová.
Střídaly: Měrková, Hrabalová.
Orlovská, Kojdová, Šímová, Frigmanská, Malá, Mazurová, libero: Kanovská.
Střídaly: Janďourková, Košická, Pavelková, Haškovcová.

Kapitánka:
Důležitá výhra s těžkým soupeřem.
Trenér Teplý:
Rozhodla koncovka druhého setu,podržela nás obrana v poli.

Kapitánka:

Soupeř nás zatlačil servisem a výborně bránil.
Trenérka Dedková:
Nemolni jsme dostat soupeři míč na zem.

Po jednoznačném začátku prvního setu/9 :0 pro Olomouc/ se soupeř dostal do hry,nevyužil však setbolu v druhém setu a ve třetí zcela odešel

Jiří Teplý

79. utkání

TJ Sokol Šternberk - TJ Mittal Ostrava 0:0 ()

Rozhodčí: Hudík, Krtička. Diváků: 220.
Sajdová, Ticháčková, Oborná, Piňosová, S. Janečková, M. Janečková, libero: Bujnošková.
Střídala: Šenková.
Baštanová, Mayerhofová, Holingrová, Jurčíková, Lindovská, Elblová, libero: Spáčilová.
Střídaly: Polášková, Žolnerčíková, Rymelová.

Kapitánka Ticháčková:
V prvních dvou setech jsme hrály slušně, pak jsme se ale zalekly možného vítězství. Ve čtvrtém setu jsme se naštěstí vrátily ke své hře.
Trenér Trávníček:
Rozhodl první set, po kterém byla naše děvčata ve větší psychické pohodě, a také více štěstí na naší straně.

Kapitánka Elblová:

Ze začátku jsme byly nervózní a udělaly spoustu chyb. Pak přišlo z naší strany zlepšení, ale ve čtvrtém setu jsme se znovu vrátily k výkonu s chybami.
Trenér Tůma:
Domácí tým nás zatlačil servisem, čímž eliminoval naše smečařky. Šternberk vyhrál i díky větší bojovnosti.

Po dvou prohraných setech, z nichž ten první byl jednoznačnou záležitostí domácího celku, se Ostrava ve třetím dějství vrátila zpět do hry. V neurovnané čtvrté sadě však Šternberk otočil ze stavu 18:19 na 23:19 a zápas už dovedl k důležitému vítězství.

Adam Fritscher

80. utkání

PVK Olymp Praha - PVK Přerov 3:0 (14,14,15)

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Počet diváků: 50.
Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Šmídová, Kallistová, libero: Zoulová.
Střídaly: -
Dřímalová, Goliášová, Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero: Hronová.
Střídaly: Tomšíková, Fiedlerová, Zajícová, Dýčková.

Kapitán:
-
Trenér:
Jsem spokojen s vítězstvím i s předvedenou hrou. Byli jsme lepší na servisu a na příjmu. Přesto byl náš výkon velice chladný a profesorský a to si hrstka diváků nezasloužila.

Kapitán:

-
Trenér:
Gratuluji soupeři, Olymp byl velmi dobře připravený. Z naší strany, pokud dobře servírujeme jsme schopni být nebezpeční, ale dnes jsme servírovali a nahrávali katastrofálně.

Domácí Olymp vstoupil do utkání v kvapíkovém tempu – první set trval pouhých 15 minut i díky 4 esům a 4 bodovým blokům domácího družstva.
Druhý set byl bodově shodný jako první, ale trval o čtyři minuty déle.
Herní mizérie hostujícího družstva pokračovala i v posledním setu, přestože Olymp v závěru značně polevil a zápas byl za 53 minut ukončen. Přerov působil velice odevzdaným dojmem a Olympu stačilo tréninkové tempo k hladkému vítězství 3:0.