TJ Tatran Střešovice - Volleyball club Slavia Praha 0:3 (-13,-18,-21)

Rozhodčí: Rychlík D./Němeček P. Počet diváků: 100. 59 minut.
Štindlová, Synková, Černianská, Škrampalová, Jeřábová, Nýdrlová Libero: Novotná Střídali: Kvapilová, Poubová
Smutná, Suchoňová, Koloušková, Kočiová, Neumannová, Jonášová Libero: Steinerová Střídali:

Soupeřky nás přehrály ve všech herních činnostech
Nepřehráli jsme soupeře a soupeř byl velmi razantní a přehrál nás v útoku.

Kapitán:
Myslím, že týmový výkon jsme podaly bez větších chyb.
Trenér:
S výjimkou koncovky třetího setu jsme udrželi koncentraci a byli jsme jistější v herních činnostech.Jsem spokojený s vítězstvím 3:0

Domácí hráčky Střešovic vlétly do utkání s velkým odhodláním, ale velmi bojovný soupeř je zaskočil a v prvním setu se hrálo pod jejich taktovkou.
Do druhého setu Střešovice nastoupily lehce vystrašeně, ale po chvíli se vzpamatovaly a začaly stavět lepší bloky, na které Slavie nestačila. Avšak Slavie prorazila bloky svými rychlíky a dostala se opět do vedení a tak to i zůstalo do konce druhého setu.
Do třetího setu nastoupily soupeřky velmi bojovně. Hráčky Střešovic byly velmi opatrné a dávaly tak velkou šanci k nastolení velkého náskoku. Hráčky Střešovic se ale nevzdávaly a začaly stahovat. Koncovka byla velmi napínavá, ale nakonec hráčky Střešovic podlehly i ve třetím setu.

Martin Kubr

statistika utkání

zpět

37. utkání

VK Královo Pole Brno - TJ Sokol Šternberk 3:1 (19,-18,16,14)

Rozhodčí: Trumpeš D./Hudík M. Počet diváků: 150
Svobodníková I., Vitoulová J., Útlá M., Širůčková A., Straková V., Onderková S. Libero: Melichárková Š. Střídaly: Rozkydálková P., Valtrová B., Jiroušková T., Vincourová P.
Dřímalová M., Šenková N., Holásková K., Honková A., Dedíková M., Piňosová L. Libero: Hronová S. Střídali: Hrabalová Z., Oborná L., Klhůfková P.

Kapitánka Sandra Onderková:
„První dva sety jsme nehrály koncentrovaně, nedodržovaly jsme to, co nám bylo řečeno od trenéra. Po druhým setu jsme ale konečně začaly hrát svou hru. Dobře jsme bránily, přihrávaly a soupeře jsme dostaly pod tlak.“
Trenér Ondřej Marek:
„Zaskočilo nás rozestavení střídaček v hale, na které hráčky nejsou zvyklé. Chtěl jsem dát příležitost více hráčkám, abych rozložil síly. Holky jsou už z náročného programu docela unavené, tak abych pošetřil jejich energii na Český pohár s Prostějovem. Nedařilo se nám na přihrávce, Šternberk solil naplno servis, což mu vycházelo. Nahrávačky tak dnes měly horší úlohu, protože měly hůř přihráno. Snad jsme si dnes vybrali horší výkon, který už nezopakujeme. Takové zápasy se ovšem stávají.“

Kapitánka Šenková:
„Byl to pěkný zápas. Konečně jsme se trochu chytly a dařilo se nám to, co jsme se naučily. Jsme rády, že na nás Brno postavilo celou sestavu, což určitě nechtělo. Snad budeme alespoň tímto způsobem dál pokračovat. „
Trenér Juřík:
„Holky hrály dobře jen tehdy, když jim to Brno dovolilo. Zápas ovlivnilo vystřídání brněnské nahrávačky, protože příchozí Vincourová byla skvělá. Shodila nás rychlou nahrávkou a Brno dobře útočilo. Navíc soupeř zlepšil obranu v poli. To byl hlavní důvod naší prohry. Brno má mnohem silnější kádr.“

Lídr Uniqa volejbalové extraligy ženy se v duelu 8. kola s posledním Šternberkem na výhru 3:1 natrápil.
Hned od prvního setu hostující Sokolky přitlačily Brno na servisu a odtáhly tak brněnské útoky od sítě. Královopolanky poměrně špatně přihrávaly, na což často doplácela brněnská nahrávačka Jana Vitoulová, která v základní sestavě naskočila za Pavlu Vincourovou. I přes trápení na příjmu Brno zvítězilo 25:21.
Naopak ve druhé sadě Šternberk od prvních míčů naznačoval, že stav utkání vyrovná. V poli zářila především na liberu hrající Hronová. Do koncovky si hostující družstvo vytvořilo náskok 20:14 a v klidu zvítězilo 25:18.
Třetí a čtvrtá sada se už odehrávala podle očekávaného scénáře. Domácí tým dovolil Šternberku jen 16 a 14 bodů, přičemž se kvalitním výkonem prezentovala brněnská univerzálka Vendula Straková, která se prosazovala zejména ze zóny dva. Brno díky výhře v tabulce poskočilo na 15 bodů. Šternberk zůstal s devíti body poslední.

Jana Brunclíková, Marek Těšík

zpět

38 utkání

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK TU Liberec 3:0 (18,19,18)

Rozhodčí: Grabovský L. Gall J. Počet diváků:350
Töröková, Orlovská, Janďourková, Kubová, Holingerová, Mazurová Libero: Petrová Střídali:Kojdová H., Kojdová P., Haškovcová, Jurčíková
Chroustovská, Vinecká, Brejchová, Rašková, Novotná, Ševčíková Libero: Lauerová Střídali: Ševců, Kinská, Ullmano

Kapitán Radka Janďourková:
Zatlačily jsme soupeře servisem i na síti jsme na tom byly lépe.
Trenér Alexandra Dedková:
Náš kvalitní servis soupeře dostal do defenzivy, ze které se už nedostal. Kvalitní výkon celého týmu.

Kapitán Chroustovská:
Soupeř nás zdolal servisem.
Trenér Pech:
Měli jsme dobré začátky prvních dvou setů. Poté nás soupeř zatlačil servisem, nepřihráli jsme si.

Začátek 1.setu patřil hostům, ale sokolky stav obrátily a bez problémů zvítězily.
2.set byl zcela v režii domácího celku, kdy již vedl 23:13.
Ve 3.setu díky sérií 11 servisů Kubové, z čehož byly 4 esa, bylo rozhodnuto o dalším průběhu setu i utkání a domácí po zásluze zvítězily.

J. Zaoral ml.

zpět

39. utkání

SK UP Olomouc - TJ Mittal Ostrava 3:1 (16,-17,7,23)

Rozhodčí: Pecháček, Blažek Diváků: 400
M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová Libero: Maléřová Střídaly: Mátlová, S. Janečková
Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Hermannová, Elblová, Langová Libero: Spáčilová Střídaly: Holišová, Michalíková, Lindovská

Kapitánka Gregorová:
Udělaly jsme strašně moc chyb, koncovka patřila se štěstím a naštěstí nám.
Trenér Teplý:
Zápas jako na houpačce, v němž jsme střídali silnější a slabé stránky.

Kapitánka Elblová:
V prohraných setech včetně koncovky čtvrté sady rozhodl náš špatný příjem.
Trenér Kozel:
S kvalitním týmem Olomouce jsme odehráli velmi slušný zápas a jen štěstí nám chybělo k tomu, abychom jej nedotáhli do tiebreaku.

Úvodní set patřil domácímu favoritovi, který ale ve druhé sadě od stavu 8:7 pustil otěže zápasu a nechal hosty vyrovnat.
Třetí dějství bylo naproti tomu exhibicí Olomoučanek.
I čtvrtý set vypadal dlouho jasně, jenže ze stavu 18:14 to bylo rázem 18:20 a začalo drama. V koncovce se přece jen prosadil domácí celek, jenž i se štěstím vydoloval výhru 3:1.

Adam Fritscher

zpět

40. utkání

PVK Olymp Praha - PVK Přerov Precheza 3:1 (20,23,-25,21)

Rozhodčí: Pejpal, Krsek Počet diváků: 200
Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová Libero: Dostálová Střídaly: Zoulová
Mrázková, Gambová, Pastulová, Ticháčková, Gáliková, Murčinková Libero: Cebáková Střídaly: Nucová, Zajícová

Kapitán:
-
Trenér:
Jsem rád za výhru. Zápas byl velmi dobré úrovně, byl dramatický a pro diváky pohledný. Obě družstva hrála ve vlnách – chvíli velmi nadprůměrně, ale jsou tam i hluchá místa. Jsem rád, že zvládli zápas o třetí místo.

Kapitán:
-
Trenér:
Potýkáme se se sehrávaností, nervozita produkuje naše chyby. Předvedli jsme slušnou hru, ale i velké chyby. Tyto chyby se odstraní větším zápasovým zatížením. Olymp byl dobře připravený, ale zápas byl hratelný. Poslední dva sety měly velmi dobrou úroveň.

V prvním setu Olymp odskočil soupeři ze stavu 6:6 na 11:6 a svůj náskok s menšími peripetiemi udržel až do konce setu.
V koncovce druhého setu vedl Přerov 22:18 a po chybném příjmu Olympu útočil z první na bezblok, ale bohužel pro hostující hráčky do autu. Tato fatální chyba Přerova nastartovala Olymp k velkému zvratu a ziskem šesti bodů v řadě set otočil.
Euforie Olympu vydržela i v úvodu třetího setu (6:2), Přerov ovšem vyrovnal a opět se rozhodovalo v dramatické koncovce, kde tentokrát Olymp nevyužil vedení 23:21 a set patřil Přerovu.
Kvalitní a vyrovnané utkání pokračovalo i ve čtvrtém setu. Olymp byl přesto po celý set ve vedení a nakonec po velmi dobrém výkonu vybojoval cenné vítězství a posunul se na třetí místo v tabulce.