SK UP Olomouc - TJ Tatran Střešovice 3:0 (9,21,20)

Valešová, Synková,Černianská, Štindlová, Zachová, Němcová. Libero: Novotná. Střídaly: Janečková, Mátlová Nýdrlová, Škrampalová

Po lehce vyhranem prvním setu jsme povolily

Vítězství po s vyjímkou prvního setu ne zcela koncentrovaném výkonu

Kapitánka:
Zasloužené vítězství domácích

Trenér:
Po rozpačitém začátku jsme se dostali do hry ale na vítězství to nestačilo

Olomouc jasně vyhrála první set.Ve druhém setu se Střešovice držely až do stavu 20 třetí set již byl pod taktovkou domácího družstva

?

statistika utkání

22. utkání

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (16,24,-17,22)

Rozhodčí: Dmejchal, Němeček Počet diváků: 150
Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová Libero: Zoulová Střídaly: Dostálová, Mudrová
Töröková, Kojdová H., Janďourková, Kubová, Orlovská, Závodná Libero: Petrová Střídaly: Holingerová, Pavelková

Kapitán:
-
Trenér:
Jsem spokojen, z utkání jsme měli obavy, na Mizuno Cupu v Praze jsme prohráli 0:3. Rozhodl příjem podání a tam jsme byli lepší. První dva sety byla nejlepší hráčkou Tereza Vanžurová. Z pěti zápasů máme čtyři jedna a to je podle našich představ.

Kapitán:
-
Trenér:
Hůře jsme přihrávaly, od toho pramenily naše následné chyby a Olymp zaslouženě vyhrál.

Úvodní set byl do stavu 7:7 vyrovnaný, poté Olymp při servisu Kallistové žískal šest bodů v radě a o osudu prvního setu bylo rozhodnuto.

V úvodu druhého setu přišel tradiční výpadek Olympu (3:8), domácí kvalitním servisem srovnaly (14:14) a bojovalo se až do koncovky setu, kterou rozhodla útokem a následným esem Tereza Vanžurová.

Ve třetím setu Olymp vedl ještě 15:13, ale vlastními chybami prohrál 17:25.

Oboustranně nervózní průběh měl čtvrtý set – Olymp dlouho vedl několikabodovým náskokem, pak přenechal iniciativu Frýdku (19:20), ale v koncovce již neselhal.

Jiří Trochta

23 utkání

PVK Přerov Precheza - VK Královo Pole Brno 3:2 (-21,-14,15,21,13)

Rozhodčí: Z. Grabovský a L. Grabovský Počet diváků: 350
Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídali: Skalová, Nucová, Zajícová
Hosté: Širůčková, Straková, Svobodníková, Vincourová, Onderková, Útlá Libero: Melichárková Střídali: Rozkydálková, Staňková, Vitoulová

Kapitán:
-
Trenér Vladimír Sirvoň:
„Do střední části druhé sady to byl vyrovnaný a velmi dobrý volejbal se solidním podáním na obou stranách. Nezískal jsem pocit, že bychom měli až tak špatný příjem, Frýdek nám ve středu svým servisem dal podle mě víc zabrat. Ve druhém setu nám přesto Brno hodně odskočilo a v tu chvíli jsem se začal takticky soustředit na třetí sadu. Věřil jsem, že proti kvalitnímu, ale mladému soupeři lze uspět i z nepříznivého stavu 0:2. Což se nakonec povedlo. Rozhodlo, že nás hosté dlouho válcovali brilantně elegantní, poziční a technickou obranou, z níž každý zachycený balon perfektně zpracovali s následným bodovým útokem, což se postupem času obracelo. Celkově diváci viděli hodně dramatické střetnutí, s nímž mohli být určitě spokojení.“

Kapitán:
-
Trenér Ondřej Marek:
„Začali jsme dobře, první dva sety byly z naší strany kvalitní. Tlačili jsme Přerov servisem a dařilo se nám jeho hráčky ubránit na síti, bohužel za stavu 6:4 ve třetím setu možná holky podlehly uspokojení. Domácí každopádně začali mnohem lépe podávat, my měli problémy na přihrávce a tím pádem jsme se hůř prosazovali v útoku. Některé věci ve hře nám přestaly fungovat, asi se projevil i předchozí zápas evropského poháru. Ne snad únavou, ale spíš rozdílem v míčích Mikasa a Gala. Potíže s tímhle měla hlavně Pavla Vincourová, které nahrávky moc nelétaly. Škoda porážky, ovšem celkově to bylo velice dobré utkání z obou stran. Jen ať je takových zápasů co nejvíc.“

Zápasový šlágr 5. kola volejbalové UNIQA extraligy žen se hrál bez debat v Přerově. Domácí PVK Precheza v něm coby vedoucí tým tabulky hostil druhý celek pořadí VK Královo Pole Brno. A jak očekávaná bitva dopadla? Senzačním vítězstvím domácích bojovnic, jež nepoložilo ani dvousetové manko a favorizované sokyně nakonec nečekaně porazily. Tím se právě před KP udržely v čele průběžné tabulky nejvyšší české soutěže!

Bodový vývoj – první set: 1:1, 3:1, 4:3, 6:3, 6:5, 7:7, 9:8, 9:12, 10:14, 12:14, 12:16, 14:16, 17:17, 17:20, 19:20, 20:23, 21:25. Druhý set: 0:2, 2:2, 3:5, 4:8, 5:12, 6:14, 8:14, 10:15, 10:17, 12:17, 13:21, 14:25. Třetí set: 4:4, 4:6, 10:6, 13:7, 19:8, 23:9, 23:11, 25:16. Čtvrtý set: 1:1, 4:1, 4:3, 6:5, 8:5, 8:8, 11:11, 13:11, 15:13, 15:16, 18:16, 20:17, 22:18, 23:21, 25:21. Pátý set: 2:2, 6:2, 6:6, 8:6, 10:7, 12:8, 13:9, 13:13, 15:13.

Současná pohoda PVK se přenesla do úvodu střetnutí, v němž měly domácí hráčky mírně navrch (3:1, 6:3). Soupeřky se však z pomalejšího začátku rychle rozjely na plné obrátky, několikrát nekompromisně zablokovaly a po sérii kvalitních podání Onderkové průběh otočily (9:12, 10:14). Jenže Hanačky zdaleka nerezignovaly, naopak od stavu 12:16 se hlavně zásluhou Gambové obdivuhodně zvedly a bylo srovnáno 17:17. Pak ale právě Gambová chybovala, brněnský tým znovu získal náskok tří bodů a vyváženou komplexností své hry si koncovku zahajovací sady pohlídal – 21:25.

Převaha KP pokračovala i zkraje druhého dějství. Úřadující vicemistryně ČR dobře podávaly, opravdu výborně bránily a mohly se opřít o pravidelně bodující tahounku Útlou (0:2, 4:8). Naopak Přerovanky stále víc kupily chyby a po šňůře špatných příjmů ztrácely již sedm, posléze osm bodů (6:14). Poté sice svůj propad na chvíli zastavily, ovšem závěr od skóre 12:17 opět patřil jednoznačně lepším volejbalistkám z jihomoravské metropole – 14:25.

Rovněž ve třetí sadě to po vyrovnaném úvodu vypadalo na hostující dominanci (4:4 – 4:6), jenže Precheza se vzápětí chytila sérií čtyř bodů v řadě za sebou při servisu Pastulové a najednou se karta úplně obrátila. Kouč Králova Pole měl už za stavu 13:7 vybrané oba oddechové časy, ale ani to nepomohlo. Sirvoňovy svěřenky neskutečně ožily a do té doby suverénní protivnice totálně válcovaly především o sto procent zlepšeným podáním i bloky (23:9!). Pouze koncovka jim moc nevyšla, Útlá narušila přihrávku a Brno výrazně snížilo – 25:16.

Na tuhle slabší pasáž však hanácká děvčata rychle zapomněla, vstup do čtvrtého setu opět lépe vyšel jim (4:1, 8:5). Pak na druhé straně zabrala nebezpečná Straková (8:8) a rozpoutal se krásný rovnocenný boj o každý míč. K vidění byla spousta pohledných výměn, každý chvilku tahal pilku, ale většinu času měly přece jen mírný náskok domácí lvice těžící hlavně z vynikajícího podání. Na okamžik sice zaváhaly, když nechaly soupeřky snížit z 23:19 na 23:21, ale vzápětí poslaly ohromnou bitvu do tiebreaku – 25:21.

V něm měly ženy PVK dosud neporažené KP dvakrát na lopatě, z níž Brňanky pokaždé utekly (6:2 – 6:6, 13:9 – 13:13). Po celou rozhodující sadu ale bylo cítit, že ve velké euforii makající přerovská družina má herně a zejména psychicky navrch. Což se v úplném závěru potvrdilo dokonaným obratem Hanaček – 15:13 a 3:2!

Marek Sonnevend

24. utkání

TJ Mittal Ostrava - Volleyball club Slavia Praha 2:3 (-23,-19,22,20,-12)

Rozhodčí: Vojtíšek T./Pecháček L. Diváci : 250 Čas: 136 min.
Hermannová, Holišová, Langová, Lindovská, Elblová, Pinková Libero: Spáčilová Střídaly:Mayerhoferová, Krotká
Bonnerová, Jonášová, Ďurianová, Kočiová, Suchoňová, Smutná Libero: Steinerová, Střídaly:Bízová, Caithamlová, Neumannová, Mezerová

Kapitán:
Špatný a nedůrazný servis rozhodl o výsledku prvních dvou setů. Po zlepšení nejen servisu, ale i hry na síti jsme další dva sety získaly, ale v tie-breaku jsme udělaly více chyb.

Trenér:
Druhý po sobě prohraný zápas v tie-breaku, kdy vždy uděláme více chyb než soupeř. Našemu družstvu nechybí bojovnost, ale klid v důležitých okamžicích, kdy by měl složit jasné balóny.

Kapitán:
V vyhraných prvních dvou setech jsme polevily a začaly hrát chladněji a hned se to vymstilo. Tie-break jsme vybojovaly týmově a také jsme udělaly méně chyb.

Trenér:
Byl to neučesaný volejbal, ale vezeme cenné body, s kterými jsem samozřejmě spokojený. Zápas jsme rozehráli velice dobře, ale pak jsme začali dělat spoustu chyb na útoku a postavili domácí na nohy. Tie-break nám opět vyšel, ale pořád máme na čem pracovat.

V prvním setu jsme neustále vedli o 2,3 body do stavu 18:16, pak ovšem soupeř udělal šňůru bodů a set v koncovce získal.

Ve druhém setu odskočila Slavie hned na začátku na 2:8 a s přehledem set uhrála.
Pak se ovšem domácí zvedli, začali víc bojovat a další dva sety získali v koncovkách.
Tie-break domácím opět nevyšel, nechali soupeře utéct na 3:6 a tento náskok si Slavie udržela až do konce.