Rozhodčí: Krsek J., Večeřa J. 100 minut. Počet diváků: 50
Sestavy (od zóny 1)
Štindlová, Poubová, Černianská, Nýdrlová, Zachová, Škrampalová Libero: Novotná Střídali:

Piňosová, Dřímalová, Šenková, Holásková, Honková, Dedíková, Libero: Hronová Střídali: Halamíčková, Klhůfková, Baďurová

Kapitán:
Konečně se to prolomilo. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Výhru jsme si zasloužili.

Trenér:
Týmová hra, větší touha po vítězství.

Kapitán:
Střešovice nás přehrály ve všech činnostech. Podaly jsme nerovný výkon se spoustou chyb.

Trenér:
Velké zklamání z hlediska výkonu v zápase. Dobrý výkon Dedikové a obou blokařek. Ostatní hráčky hrály ve stresu pod tíhou zápasu o umístění v dolní trojce.

Domácí hráčky Střešovic začaly třetí zápas sezóny, proti hráčkám ze Štemberku skvěle.

První set zcela jasně vyzněl pro domácí družstvo.

Ve druhém setu byl průběh vyrovnanější. Týmy se střídaly ve vedeni o 2 až 3 body na obou stranách. V koncovce však jasně zvítězily domácí hráčky.

Ve třetím setu se ukázala převaha domácích hráček, které set a utkání dotáhly do vítězného konce.

Ondřej Novák

statistika utkání

27. utkání

Volleyball club Slavia Praha - VK TU Liberec 3:0 (10,16,17)

Rozhodčí: Bydžovský, Meruna Ćas utkání: 63 min Počet diváků: 150
Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Kočiová, Suchoňová Libero: Steinerová Střídali: Bonnerová, Neumannová
Chroustovská, Vinecká, Ševčíková, Rašková, Novotná, Kinská Libero: Lauerová Střídali: Ševců, Lohniská

Kapitánka Helena Bízová:
Důležité vítězství

Trenér Jiří Vojík:
Liberec po 2 vítězstvích v řadě přijel potvrdit svojí formu.Děvčata dodržela taktické pokyny a nasazení a z vítězství 3:0 před svátky mám samozřejmě radost. Chválím celý tým.

Kapitánka:
-

Trenér Vladimír Pech:
Náš výkon v utkání ovlivnilo zranění Brejchové před jeho začátkem.

Slavia vstoupila do utkání jako uragán, rychle se dostala do několikabodového vedení, které neustále navyšovala.
V úvodu 2. a 3. setu hrál Liberec vyrovnanou partii, ale domácí hráčky odpor hostů dobrou obranou hrou a agresivním útokem zlomily.

Jan Turek

28 utkání

VK Královo Pole Brno - TJ Mittal Ostrava 3:0 (15,17,17)

Rozhodčí: Dziacký J./Kovář V. Počet diváků: 120

Staňková R., Rozkydálková P., Svobodníková I., Vincourová P., Útlá M., Širůčková A., Libero: Melichárková Š. Střídaly: Onderková S., Valtrová B.

Hermannová B., Holišová K., Langová R., Lindovská K., Elblová R., Pinková A. Libero: Spáčilová K. Střídali: Polášková P., Mayerhoferová K., Zedníková M.

Kapitánka Sandra Onderková:
„Splnily jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Dobře jsme servírovaly a poté jsme soupeře dobře ubránily na síti i v poli. Dnes jsme byly jednoznačně lepším družstvem na palubovce.“

Asistent trenéra Radim Vlček:
„Měli jsme Ostravu dobře přečtenou a věděli jsme, že na soupeře platí třeba útoky do zóny šest. Byli jsme nakonec lepší ve všech činnostech. Do zápasu jsme nastoupili s lepším servisem, který Ostravě dělal velké problémy. Rozhodili jsme i ostravskou zkušenou hráčku Romanu Elblovou, což se nám hodilo. Pokud holky dobře bránily a nasadily blok, odskočily o několik bodů. Když si říct nedají, padají míče k nám.“

Kapitánka Elblová R.:
„Soupeřky byly jednoznačně lepší ve všech herních činnostech. Skvěle nás zablokovaly a rozdrtily nás servisem.“

Trenér Kozel J.:
„Hořeli jsme na příjmu a kazili první podání. Brno mělo výrazně lepší příjem, který jsme mi nepřitáhli. Bez toho nemůžeme hrát. Domácí tým hrál v podstatě bez chyb a pomohl si slušným blokem.“

Brněnské hráčky v první sadě rychle vedly 5:0, přičemž si soupeře držely od těla kvalitním blokem. První technický time out zastihl domácí tým ve vedení 8:3. Ani pauza Ostravě nepomohla a Brno v klidu kráčelo bod za bodem za ziskem první sady. Brňanky nakonec v pohodě zvítězily 25:15. Svěřenkyním kouče Ondřeje Marka se již tradičně dařilo na servisu, který vycházel zejména Ivoně Svobodníkové.

Úvod druhého setu přinesl vyrovnaný průběh. Obě družstva pravidelně ztrátovala a Brno výrazněji uteklo až za stavu 12:9. K rozhodujícímu úniku chtěla zavelet brněnská Martina Útlá, s jejímž servisem si velezkušená Romana Elblová ani Kamila Spáčilová na druhé straně sítě nadvakrát neporadily. Následně si ovšem Útlá vybrala slabší chvilku na příjmu a Ostrava stáhla na 14:15. Koncovku sady si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:17.

Podobný obrázek hry nabídlo i závěrečné dějství. Ostrava se držela do poloviny setu, jenže potom tým Jiřího Kozla nereagoval na brněnské útočné akce, kdy se blýskla zejména Pavla Rozkydálková. Královo Pole zvítězilo 25:17 a v tabulce se s jedenácti body dotáhlo na Přerov.

Jana Brunclíková, Marek Těšík

29. utkání

TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Přerov Precheza 1:3 (-22,-23,16,-22)

Rozhodčí: Antušák, Blažek Počet diváků:250

Töröková, Kojdová, Janďourková, Kubová, Holingrová, Mazurová Libero: Petrová Střídali:Orlovská

Ticháčková, Gálíková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídali: Zajícová, Skalová, Nucová

Kapitán Martina Orlovská:
-

Trenér Alexandra Dedková:
Prohrály jsme utkání nepřesnostmi při lehkých míčích. Přerov byl komplexnější.

Kapitán:
-

Trenér Sirvoň:
Velmi nervózní střetnutí, Nižší kvalita našeho družstva než v předchozích zápasech. Možná to bylo zaviněno tím že jsme si na začátku hodně věřili. Lepší podání rozhodovalo o stavu zápasu.

V 1. setu hosté již vedli 22:14, sokolky dotáhly, ale koncovka patřila Přerovu.
I ve 2. setu byl Přerov lepším týmem.
Ve 3. setu deklasoval domácí tým soupeře servisem.
V průběhu 4. setu hosté lépe hráli na síti a zaslouženě zvítězili.

J. Zaoral ml.

30. utkání

SK UP Olomouc - PVK Olymp Praha 3:0 (18,18,20)

Rozhodčí: Renčín, Krtička Diváků: 250

M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová Libero: Maléřová

Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, Halbichová, Jakubšová Libero: Zoulová Střídaly: Mudrová, Dostálová, Jurčenková

Kapitánka Gregorová:
Konečně jsme bojovaly o každý balon a dokázaly jsme soupeře zatlačit servisem.

Trenér Teplý:
Hráli jsme velmi dobře a měli prakticky neustále navrch. Velmi dobře jsme servírovali a bránili.

Kapitánka Sládková:
Úplně jsme selhaly. Nešel nám servis ani příjem, dělaly jsme moc chyb.

Trenér Mitáč:
Měli jsme velmi špatnou přihrávku a neubránili jsme výborně útočící Gregorovou s Chalcarzovou. Propadli jsme na celé čáře.

V prvních dvou setech měl domácí tým prakticky neustále navrch a bez potíží se dostal do vedení 2:0.
Až ve třetí sadě Olymp vývoj trochu zdramatizoval, v úvodu vedl 5:2, aby vzápětí prohrával 9:15. V závěru hosté ještě snížili na 20:23, na víc už ale neměli síly.