7. kolo EX-Z info, 2005/06

25. utkání
UP Olomouc - Olymp Praha 0:3 (-18,-16,-23)
Rozhodčí: Palát, Budík.

Domácí: Dedíková, Mrázková, Michnová, Mátlová, Piňosová, Gregorová. Libero: Horní.
Střídaly: Chromečková, Oborná, Janečková.

Hosté: Nováková, Novotná, Sládková, Havlíčková, Kočiová, Duspivová. Libero: Felbábová.
Střídaly: Pastulová, Chroustovská, Šmídová.

Kapitán: Byli jsme zbytečně nervozní.
Trenér Teplý: Zkušený Olymp nás přehrál.

Kapitán Nováková: Přijely jsme vyhrát a to se podařilo.
Trenér Mitáč: Splnili jsme úkol.

Olomouc vedla v prvním setu 15:11,,potom znervozněla a set zbytečně ztratila.
Druhý set vyhrál bezpečně Olymp, třetí set byl vyrovnaný až do koncovky, kterou zkušenější hosté vyhráli.

Jiří Teplý

26. utkání
Slavia Praha - KP Brno 3:1 (23,-23,22,21)
Rozhodčí: Pejpal, Bydžovský

Domácí: Kallistová, Vobrová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková. Libero: StJášová.
Střídaly: Baládová.

Hosté: Kubinová, Franková, Hasalíková, Tobiášová, Těknědžjanová, Magátová. Libero: Tomanová.

Střídaly: Fiedlerová, Melichárová, Cebáková.

Kapitánka: Ve vyrovnaném utkání rozhodlo domácí prostředí.
Trenér: Z naší strany bojovné utkaní, nevyvarovali jsme se chyb ve střední části setu, ale v koncovkách jsme udělali chyb minimum. Dobrý výkon obou smečařek. Nahravačka až drobné technické chyby dokázala vést družstvo do vítězného konce.

Kapitánka: Nedařila se nám přihrávka a udělali jsme moc chyb.
Trenér: Slavia nás dostala pod tlak podáním, my jsme měli problémy na nahrávce a v útoku.

Slavia vstoupila do utkání výborně, a brzy vedla 7:2. Brňanky však dokázaly vyrovnat, avšak slavia dramatickou koncovku zvládla.
I ve druhém setu se Slavia dostala rychle do vedení 8:3, avšak Brňanky brzy vyrovnaly a tentokrát koncovku zvládly ony.
Od třetího setu byla na palubovce vidět dramatická bitva, nadšeně bojující domácí hráčky však oba sety zvládly a dokázaly tak prodloužit vítěznou sérii na 7 zápasů.
Celkově utkání přineslo nadprůměrný volejbal plný dramatických výměn. Slávistky se dokázaly vypořádat s absencí zraněné nahravačky Mitačové, kterou Vobrová nahradila.

Jan Turek

27. utkání
TU Liberec - Sokol Frýdek-Místek 0:3 (-19,-21,-21)
Rozhodčí: Švejda, Labašta. Počet diváků: 81. Doba utkání: 75 minut.

Domácí: Kučerová, Lundáková, Tomášková, Buchlová, Vlásková, Jakubíčková. Libero: Doležalová.
Střídaly: Václavíková, Smolková, Vinecká, Soumarová, Endlerová.

Hosté: Mühlsteinová, Malá, Šímová, Danková, Elblová, Homolová. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Pyšková, Langová.

Kapitán: Bez komentáře.
Trenér: Nedokázali jsme servisem zatlačit soupeře, a tím pádem jsme ho nechali hrát jeho rychlou hru (středem sítě a do signálu). Nedokázali jsme ubránit jeho útok.

Kapitán: Pro nás byl dnešní zápas povinným vítězstvím.
Trenér: Po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli.

Hostující tým diktoval od začátku utkání tempo hry a fakticky celý zápas kontroloval jeho vývoj. Poslední set byl vyrovnaný nejen díky domácím divákům, ale i díky faktu, že domácí nemají co ztratit a díky tomu zlepšily hru a začaly lépe číst útoky soupeře. Domácí tým se jen zřídka dostával do vedení, vždy tahal za kratší konec provazu. Hosté byli lepší nejen v útoku, kde působili jistěji, ale především v obraně, kde i zdánlivě ztracené míče dokázaly vybrat a založit nebezpečný útok. I proto v některých fázích zápasu vedly i o 6 bodů. Přesto stačilo trošku více zkušeností na straně Liberce a výsledek mohl vypadat trošku jinak.

David Špoták

28. utkání
Precheza Přerov - Mittal Ostrava 3:0 (18,15,23)
Rozhodčí: Dvořák, Pavelek. Diváků: 200. Doba utkání: 70 min.

Domácí: Krejčířová, Hrabalová, Nakládalová, Balážová, Šamořilová, Hanusová. Libero: Kunratová.
Střídaly: -

Hosté: Kolářová, Holingrová, Jakubcová, Útlá, Orlovská, Divoká. Libero: Petrová.
Střídaly: Máleková, Spáčilová.

Kapitán: Rozstřílely jsme soupeře podáním a větší bojovností.
Trenér: Bojovným výkonem jsme soupeře dostali pod tlak a kromě pár výpadků jsme měli stále navrch. Holky konečně dokázaly, že nejsou v soutěži pouze do počtu. Výborně hrálo celé družstvo.

Kapitán: Bez servisu a příjmu se hraje špatně.
Trenér: Soupeř byl ve všech činnostech lepší.

Zajímavý duel v tom, že trenérem Ostravy je bývalý trenér Přerova, který po dva roky dokázal udržet družstvo v extralize a vyhnout se na poslední chvíli baráži. A právě v loňské sezóně poslal do baráže družstvo Ostravy, které jsme porazili 3:1 na zápasy. Ostrava si pak v baráži poradila se Střešovicemi rovněž 3:1 na zápasy a zachránila se tak v nejvyšší soutěži.
Družstvo Přerova vstoupilo do utkání velmi bojovně a odhodláno konečně zvítězit. Dokázalo soupeře udržet pod tlakem takřka celé utkání. Ale v koncovce 3. setu holky opět polevily v koncentraci a nechaly soupeře dotáhnout ze stavu 24:19 na 24:23. Zbytečně dramatická koncovka vyšla poprvé v letošní sezóně lépe pro Přerov. Vítězství je pro Přerov velmi cenné a důležité. Základní šestka odehrála celé utkání bez jediného střídání. Přerov dal 14 přímých bodů z podání!