8. kolo EX-Z info, 2005/06

29. utkání
Olymp Praha - Mittal Ostrava 3:0 (17,17,20)
Rozhodčí: Němeček, Krtička.

Domácí: Nováková, Novotná, Pastulová, Havlíčková, Šenková, Duspivová. Libero: Felbábová.
Střídali: Šmídová, Sládková.

Hosté: Kolářová, Málková, Divoká, Útlá, Orlovská, Jakubšová. Libero: Petrová.
Střídali: Holingerová, Haškovcová.

Kapitánka Simona Nováková: Jsem spokojená s povinným vítězstvím.
Trenér Stanislav Mitáč: První zápas Jany Šekové po zranění, který zvládla velmi dobře. Výsledek hovoří o tom, že jsme byli lepším týmem. Pochvalu si zaslouží Simona Nováková, která odehrála kvalitní utkání.

Kapitán: -
Trenér Leopold Tůma: Rozhodl servis a přihrávka. Z našeho družstva chválím pouze Martinu Útlou.

V prvních dvou setech byl zápas naprosto jednoznačnou záležitostí Olympu. Domácí hráčky převyšovaly Ostravu ve všech herních činnostech, ale nejmarkantnější rozdíl byl v servisu. Olymp dával jedno eso za druhým a naproti tomu Ostrava jen v prvních setu šestkrát chybovala na podání. Ostrava vedla pouze v úvodu třetího setu (4:1, 7:4), do druhého technického oddechového času byl stav vyrovnaný, ale pak Ostrava udělala několik nevynucených chyb a Olymp dovedl zápas do vítězného konce.

Jiří Trochta

30. utkání
Precheza Přerov - Sokol Frýdek-Místek 0:3 (-24,-15,-21)
Rozhodčí: Blažek J., Antušák J. Diváků: 300. Doba utkání: 78 min.

Domácí: Krejčířová, Hrabalová, Nakládalová, Balážová, Šamořilová, Hanusová. Libero: Kundratová.
Střídali: Míčková, Nucová.

Hosté: Homolová, Mühlsteinová, Malá, Šímová, Dedková, Elblová. Libero: Pecháčková.
Střídali: Langová, Pýšková.

Kapitán: Po neúspěšné koncovce 1. setu jsme nedokázaly na soupeře vyvinout tlak.
Trenér: Po smolně prohrané koncovce jsme se celý druhý set vraceli do hry. Ve třetím setu byl vyrovnaný průběh až do stavu 19:19. O výsledku rozhodla větší zkušenost soupeře.

Kapitán: Kombinační hrou jsme rozhodly o vítězství 3:0.
Trenér: Po zvládnuté koncovce v 1. setu jsme Přerov přehrály na všech činnostech.

Výborně sehraný 1. set, ve kterém jsme měli setball, dokázal Frýdek otočit na 24:26. Ve 2. setu opět Přerov rapidně zhoršil svůj výkon a s bídou uhrál 15 bodů. Třetí dějství bylo vyrovnané až do stavu 19:19. V koncovce Frýdek využil dvou našich chyb na servisu a set dotáhl do konce.
Přerov vlastní chybou zkazil 15 servisů a tím výrazně usnadnil vítězství Frýdku.

Jiří Peloušek

31. utkání
TU Liberec - KP Brno 0:3 (-15,-20,-21)
Rozhodčí: Švejda, Labašta. Počet diváků: 57. Doba utkání: 70 minut.

Domácí: Smolková, Tomášková, Kučerová, Václavíková, Jakubíčková, Buchlová. Libero: Doležalová.
Střídali: Vlásková, Vinecká, Soumarová, Endlerová.

Hosté: Kubínová, Franková, Hasalíková, Tobiášová, Těknědžjanová, Magátová. Libero: Tomanová.
Střídali: Měrková, Melichárková, Fiedlerová.

Kapitán: -
Trenér: Soupeř byl lepší v útoku.

Kapitán: Soupeřky se neprosadily v útoku, a také v poli nebyly tak dobré jako my.
Trenér: V utkání průměrné úrovně jsme lépe útočili. Především zásluhou Fiedlerové a Frankové.

První set patřil jednoznačně hostujícím hráčkám, které tento set jasně vyhrály 25:15. Od druhého setu byla však hra vyrovnaná. Vždy měl hostující tým náskok, ale domácí dokázala vždy vyrovnat. Rozhodla až koncovka setu, kterou hráčky Brna zvládly lépe (20:25).
Třetí set byl opět bitvou, kde domácí hráčky měly chvílemi navrch, ale opět zklamaly v koncovce a prohrály 21:25.
V celém zápase byla znát převaha hostujících hráček v útoku a na podání.

David Špoták

32. utkání
Slavia Praha - UP Olomouc 3:0 (19,18,15)
Rozhodčí: Hudík, Pavlát.

Domácí: Kallistová, Vobrová, Koloušková , Jonášová, Doležalová, Havelková. Libero: Jášová.
Střídaly: Štolková, Mitáčová, Baladová.

Hosté: Dedíková, Piňosová, Michnová, Kučerová, Mátlová, Kunhartová, Gregorová. Libero: Horní.
Střídaly: Mrázková, Oborná, Janečková.

Kapitánka: Získali jsme dva povinné body proti snaživému soupeři.
Trenér: V začátcích setů vždy vyrovnaný boj,, rozhodla pak větší zkušenost.

Kapitánka: Naše snaha nestačila na zkušenost domácích hráček.
Trenér: Rozhodla větší zkušenost soupeře v rozhodujících okamžicích utkání.

Olomouc začala s chutí, překvapila domácí soustředěným výkonem a dostala se do vedení 11:6. Domácí hráčky však dokázaly díky bezchybnému útoku Kolouškové a podání Havelkové vývoj setu otočit. I druhý set šla Olomouc do vedení, ale opět podání Havelkové způsobilo obrat. Ve 3. setu již Slavia hru bezpečně kontrolovala a prodloužila svou vítěznou sérii v lize na 8 utkání.