Výsledky čtvrtečních utkání UNIQA Extraligy žen 2014-15

Přerov: Holišová, Langová, Rašková, Gálíková, K. Kohoutová, Pavelková, libero Přibylová, Kavková
Střídaly: Šťastná, Svobodová, Skřičková

SG Brno: Malánová, Beránková, Tesařová, Šnellyová, Matoušková, Podhrázká, libero Melichárková
Střídaly: Suchá, Nálezková, Kopáčová, Plešingrová, Vaňková

Domácí volejbalistky v prvním setu nenechaly rozjet mladé soupeřky, které bodovaly spíše zásluhou chyb Přerovanek, o čemž svědčí například čtyři zkažené servisy. Začátek druhé sady se nesl ve znamení bojovnosti Brňanek, která jim však vydržela jen do půlky setu. Od stavu 12:12 se domácí hráčky vzpamatovaly a nedovolily soupeřkám přelézt přes patnáctku. Ve třetím setu dostala šanci domácí lavička a projevilo se to na vyrovnanějším průběhu setu. V koncovce se vrátila na hřiště první nahrávačka, ale mladé brněnské hráčky ji nezvládly samy. Hladké a zasloužené vítězství domácích ve třech setech.

Kapitánka Dita Gálíková (Přerov):  „Dneska jsme měli dobrý blok i přihrávku a z toho mohla nahrávačka dobře tvořit. Navíc hostující tým hodně chyboval.“

Trenér Libor Gálík (Přerov): „Začali jsme výborně, fungovaly nám bloky i obrana v poli. Škoda polevení ve třetím setu, že to nemohla dohrát sestava z lavičky.“

Kapitánka Veronika Šnellyová (Brno): „Hrály jsme s novou nahrávačkou a chvíli nám trvalo, než jsme se s ní sehrály. Zásluhou výborné obrany domácích jsme potřebovaly více pokusů v útoku, abychom se prosadily.“
Trenér Marek Meriač (Brno):  „Stále improvizujeme v sestavě, protože nám chybí mnoho hráček vinou zranění a nemoci. Domácí velmi dobře bránili zejména v prvních dvou setech.“

Stanislav Šmidák

TJ Sokol Šternberk - SK UP Olomouc 2:3 (-21,-10,24,23,-13)

Rozhodčí: Bohačík, Kubinec

Počet diváků: 150

Šternberk: Jurčíková, Ticháčková, Janečková, Sochorcová, Oborná, Kepplová, libera Citovecká, Kulová
Střídala: M. Šenková

Olomouc: Tomášeková, Tinklová, Košická, Rutarová, King, Kojdová, libero Hronová
Střídaly: Holásková, Dedíková, Čudová, Polášková, Š. Šenková

Do derby vstoupil lépe Šternberk, který v prvním setu vedl 8:4, jenže univerzita záhy otočila na 13:10 ve svůj prospěch, a když po sérii bodových servisů své kapitánky Tinklové zvýšila na 19:12, bylo o osudu sady prakticky rozhodnuto. Sokol sice ještě v závěru snížil na 21:23, víc už ale nestihl.

Zatímco úvodní dějství nabídlo celkem vyrovnanou podívanou, druhé skončilo v podstatě dříve, než pořádně začalo. Olomoucká Košická vydržela na servisu do stavu 0:8, hosté pak zvýšili na 3:12 a po další šňůře podání pro změnu střídající Dedíkové už na 8:23 a zrodil se šternberský debakl. Vysokoškolačky navíc hned zkraje třetího setu odskočily na rozdíl tří míčů a zdálo se, že duel spěje ke svému konci. Pak ale kapitánka Sokolek Janečková na servisu zavelela k obratu z 10:12 na 15:12 a začala přetahovaná o každý bod. Univerzita Palackého měla ještě za stavu 23:24 jeden mečbol, ale pohrdla jím a naopak Šternberk hned svým prvním proměněným setbolem snížil na 1:2.

I tak byly stále k bodovému zisku blíže volejbalistky Olomouce a ve čtvrté sadě se do domácích znovu zakously. Postupně to bylo 5:11, 11:17 a ještě 16:19, když znovu na podání zaúřadovala kapitánka Šternberka Janečková (21:19) a jejímu týmu v koncovce opět stačil jediný setbol, jehož proměněním si domácí družstvo vysloužilo jeden bod a tiebreak. Ten sice Sokol začal tragicky (0:5), postupně se však pustil do stíhací jízdy, na jejímž konci bylo vyrovnání z 10:13 na 13:13. Teprve pak favorit uhrál potřebné dvě výměny a v utkání plném zvratů bral alespoň dva body.

Kapitánka Markéta Janečková (Šternberk): „Bylo to velmi vyrovnané a bojovné utkání. Jednotlivé sety se rozhodovaly až v koncovkách a v tiebreaku měli o něco více štěstí hosté.“

Trenér Martin Hroch (Šternberk): „Po minulém vzájemném utkání, kdy jsme Olomouci poprvé v sezoně sebrali set, jsem říkal, že to byl náš nejlepší zápas proti nim. Tentokrát jsme to ale ještě překonali. To, co naše hráčky předvedly v poli, jsem u nich ještě v rozehraném ročníku neviděl. V útoku to sice nebylo úplně ono, ale v obraně holky bojovaly příkladně. S výjimkou výpadku ve druhém setu jsme odehráli čtyři kvalitní sady, hosté pak měli v koncovce tiebreaku o chloupek víc štěstí a otočili zápas pro sebe. Nicméně po třech týdnech naší herní krize se to po vítězství nad SG Brno obrátilo, v týmu je vidět i vyšší tréninková morálka a dnes jsme náš morální obrat v extraligové nadstavbě dokonali.“

Kapitánka Veronika Tinklová (Olomouc): „Po hladce vyhraném druhém setu jsme to měly ve svých rukou, ale soupeř přiriskoval na servisu a začalo mu vše vycházet. Pak už to byl boj o každý balon.“

Trenér (Jiří Teplý): „Vítězství jsme uhráli po zcela nepřesvědčivém výkonu. Po hladce vyhraném druhém setu ztratil tým koncentraci a už ji do konce zápasu nenašel.“