Reprezentace
30. 5. 2020
Muži - Golden European League : CZE - TUR, zrušeno
Reprezentace
30. 5. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - FIN, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, zrušeno
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
12.12.2018

Španielka se v Extralize juniorek rve o záchranu, Brno dvakrát ztratilo se Šternberkem

Počasí se ochladilo a také na mládežnických extraligových kolbištích začíná přituhovat - základní části finišují. 15. a 16. kolo Extraligy juniorek 2018/19 přineslo jasné výsledky, ale i napínavé bitvy o každý bod. Na Moravě svedly souboj týmy Šternberku a Brna, které jsou ve skupině na prvních dvou místech. V západní skupině se Španielka pokoušela překvapit třetí Plzeň.

 

Skupina A

Dva neuvěřitelné zápasy, které oba dospěly až do rozhodujícího pátého setu, spolu odehrála družstva Španielky a Plzně. Oba tie-breaky rozhodly ve svůj prospěch hostující Západočešky. „Do Prahy jsme odjeli v dost okleštěné sestavě. Řada hráček nebyla ve svých standardních rolích. Byli jsme rádi, že to naše hráčky zvládly bez zranění," povzdechl si trenér Plzně Jakub Brečka. Jeho tým, který je momentálně na třetím místě ve skupině, s náskokem vede v počtu odehraných tie-breaků: „V naší hře jsou stále výrazné výkonnostní vlny. Osobně hráčkám nechávám prostor na hledání tzv. cesty za vítězstvím a s tím jsou spojené i chyby. Hráčky ode mě nedostávají návody na hru. Řešit volejbalové situace musí samy."
Jeho trenérský protějšek Stanislav Svoboda měl z obou zápasů smíšené pocity. „Jsem zklamaný jelikož jsme mohli Plzeň porazit a odejít se šesti body. Na druhou stranu mám radost z toho, že se náš herní projev neustále zvedá a holky se zlepšují. To je pro mě momentálně víc než výhra." Trenér Svoboda je s týmem teprve od této sezóny. „Plno věcí bylo zapotřebí změnit, ale myslím si, že teď už víme, co od sebe můžeme navzájem čekat a věřím že už to bude jenom lepší. Naší prioritou je  teď porazit  České Budějovice a Vysočinu a skončit na čtvrtém místě po základní části a následně bojovat o co nejlepší umístění v dalších částech soutěže," přiznal Svoboda.

Liberec sestoupil na jih Čech, kde se utkal s Českými Budějovicemi. V prvním zápase hostující tým a lídr skupiny neztratil ani set. V druhém zápase se domácí juniorky zmohly k odporu pouze v druhém setu a tak Seveřanky odjely z vypleněné jihočeské metropole s příznivými výsledky 3:0 a 3:1.
Olymp si podobný způsobem vyšlápl na extraligového nováčka z Jihlavy. Pražské bohyně vyslyšely modlitby svých fanoušků a z Vysočiny odvezly šest bodů po vítězstvích 3:1 a 3:0.

 

Skupina B

Zamotaný střed tabulky se kompletně přeházel. Hráčky Ostravy, které byly před zápasy na čtvrtém místě, oloupily domácí Prostějov o pět bodů. Nejdříve vyhrály v tie-breaku nejtěsnějším možným způsobem 15:13. Ve druhém zápase už byly hostující Ostravačky na koni a zvítězily s přehledem 3:0. Tyto výhry je vynesly na třetí místo.
Přímý souboj o střed tabulky se odehrál mezi domácím Přerovem, který do zápasu šel ze třetího místa, a Frýdkem-Místkem. Byly to právě hostující hráčky, které si domů odvezly plnou bodovou výslužku po výhrách 3:1 a 3:0. Své soupeřky odsunuly na předposlední místo a samy se vyhouply před ně.
Souboj o první místo také přinesl velmi napínavé zapasy, i když už 25.11. V prvním zápase domácí Šternberk udeřil až v pátém setu. Brňanky se jim za těsnou prohru v druhém zápase pomstily stejnou měrou a také zvítězily ve zkráceném setu. Týmy se tak rozešly shodně se třemi body a na špičce tabulky se tak žádná rošáda nekonala.

 

Výsledky a tabulka ZDE

 

Autor: Tomáš Horáček

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Do pražského Olympu se po dvanácti letech vrací univerzálka Aneta Kocmanová Havlíčková. Po zisku posledního titulu Pražanek v roce 2008 bývalá...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Reprezentační libero Milan Moník přestupuje z Kladna do týmu loňského nováčka UNIQA extraligy. Další novou tváří Black Volley Beskydy je univerzál...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po dvou letech působení ve francouzském Nice míří reprezentační smečař Jan Galabov do polského klubu BKS Visla Bydgoszcz.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Polská univerzálka Aleksandra Wanczyk zůstává v české UNIQA extralize, jen se z Ostravy „stěhuje“ do Šternberku.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Juniorský reprezentační nahrávač Matyáš Džavoronok opouští nejen Karlovarsko, ale i českou UNIQA extraligu a vydává se na svou první zahraniční štaci...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Na české extraligové palubovky se po roce stráveném v Polsku vrací běloruská blokařka Katsiaryna Shapaval, v nadcházející sezóně bude působit v dresu...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018