12.12.2018

Španielka se v Extralize juniorek rve o záchranu, Brno dvakrát ztratilo se Šternberkem

Počasí se ochladilo a také na mládežnických extraligových kolbištích začíná přituhovat - základní části finišují. 15. a 16. kolo Extraligy juniorek 2018/19 přineslo jasné výsledky, ale i napínavé bitvy o každý bod. Na Moravě svedly souboj týmy Šternberku a Brna, které jsou ve skupině na prvních dvou místech. V západní skupině se Španielka pokoušela překvapit třetí Plzeň.

Skupina A

Dva neuvěřitelné zápasy, které oba dospěly až do rozhodujícího pátého setu, spolu odehrála družstva Španielky a Plzně. Oba tie-breaky rozhodly ve svůj prospěch hostující Západočešky. „Do Prahy jsme odjeli v dost okleštěné sestavě. Řada hráček nebyla ve svých standardních rolích. Byli jsme rádi, že to naše hráčky zvládly bez zranění," povzdechl si trenér Plzně Jakub Brečka. Jeho tým, který je momentálně na třetím místě ve skupině, s náskokem vede v počtu odehraných tie-breaků: „V naší hře jsou stále výrazné výkonnostní vlny. Osobně hráčkám nechávám prostor na hledání tzv. cesty za vítězstvím a s tím jsou spojené i chyby. Hráčky ode mě nedostávají návody na hru. Řešit volejbalové situace musí samy."
Jeho trenérský protějšek Stanislav Svoboda měl z obou zápasů smíšené pocity. „Jsem zklamaný jelikož jsme mohli Plzeň porazit a odejít se šesti body. Na druhou stranu mám radost z toho, že se náš herní projev neustále zvedá a holky se zlepšují. To je pro mě momentálně víc než výhra." Trenér Svoboda je s týmem teprve od této sezóny. „Plno věcí bylo zapotřebí změnit, ale myslím si, že teď už víme, co od sebe můžeme navzájem čekat a věřím že už to bude jenom lepší. Naší prioritou je  teď porazit  České Budějovice a Vysočinu a skončit na čtvrtém místě po základní části a následně bojovat o co nejlepší umístění v dalších částech soutěže," přiznal Svoboda.

Liberec sestoupil na jih Čech, kde se utkal s Českými Budějovicemi. V prvním zápase hostující tým a lídr skupiny neztratil ani set. V druhém zápase se domácí juniorky zmohly k odporu pouze v druhém setu a tak Seveřanky odjely z vypleněné jihočeské metropole s příznivými výsledky 3:0 a 3:1.
Olymp si podobný způsobem vyšlápl na extraligového nováčka z Jihlavy. Pražské bohyně vyslyšely modlitby svých fanoušků a z Vysočiny odvezly šest bodů po vítězstvích 3:1 a 3:0.

Skupina B

Zamotaný střed tabulky se kompletně přeházel. Hráčky Ostravy, které byly před zápasy na čtvrtém místě, oloupily domácí Prostějov o pět bodů. Nejdříve vyhrály v tie-breaku nejtěsnějším možným způsobem 15:13. Ve druhém zápase už byly hostující Ostravačky na koni a zvítězily s přehledem 3:0. Tyto výhry je vynesly na třetí místo.
Přímý souboj o střed tabulky se odehrál mezi domácím Přerovem, který do zápasu šel ze třetího místa, a Frýdkem-Místkem. Byly to právě hostující hráčky, které si domů odvezly plnou bodovou výslužku po výhrách 3:1 a 3:0. Své soupeřky odsunuly na předposlední místo a samy se vyhouply před ně.
Souboj o první místo také přinesl velmi napínavé zapasy, i když už 25.11. V prvním zápase domácí Šternberk udeřil až v pátém setu. Brňanky se jim za těsnou prohru v druhém zápase pomstily stejnou měrou a také zvítězily ve zkráceném setu. Týmy se tak rozešly shodně se třemi body a na špičce tabulky se tak žádná rošáda nekonala.

Výsledky a tabulka ZDE

Autor: Tomáš Horáček

Perušič / Schweiner – Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)

ME U20 2024 - snow volejbal - Bakuriani (GEO)

dívky finále: Česko – Polsko 2:1 (10:15, 15:13, 15:7) semifinále: Česko – Turecko 2 2:1 (15:4, 13:15, 15:8)   chlapci finále: Česko – Polsko...

dívky: Gruzie 1 – Česko 0:2 (6:15, 8:15), Česko – Rumunsko 2:0 (15:8, 15:5)   chlapci: Turecko 2 – Česko 1:2 (10:15, 15:9, 8:15)

chlapci: Česko – Gruzie 2 2:0 (15:12, 15:12), Česko – Bulharsko 2:0 (15:13, 15:13)   dívky: Česko – Polsko 2:1 (15:10, 12:15, 16:14), Česko –...