Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
19.9.2022

Na mistrovství Evropy U20 slaví Češi po zápase s Řeckem druhou výhru

Třetí hrací den evropského šampionátu U20 byli soupeřem českých juniorů Řekové. Vzhledem k dosavadním výsledkům to byl pro oba týmy velmi důležitý zápas. V základní sestavě našeho týmu dostal od začátku zápasu důvěru místo zraněného Daniela Fabikoviče Jan Jirásek. Zápas se našemu týmu vydařil a do tabulky základní skupiny II si připsal druhou výhru.

Česká republika – Řecko 3:0 (25:22, 25:11, 25:23)

Rozhodčí: Rogić (SRB), Jacob (FRA)

Česká republika: Bryknar, Jirásek, Bukáček, Kollátor, Ureš, Klajmon, libero Šálek.

Řecko: Petsias, Nanopoulos, Marsellos, Markou, Bakodimos, Theodosis, libera Folias, Sousounis. Střídali: Christopoulos, Konidis, Stathelos, Tzaras, Sotiriou

Tomáš Bukáček, blokař: „Dnešní zápas jsme slušně odpodávali, coý nám usnadnilo ostatní herní činnosti a díky celkově lepšímu výkonu jsme vyhráli 3:0.“

Jan Jirásek, smečař: „Jsem rád, že jsme tenhle zápas vyhráli a vrátili se ke svojí hře. Myslím si, že nám to hodně psychicky pomůže do dalších důležitých zápasů proti Bulharsku a Belgii.“

První set byl vyrovnaný až do stavu 8:8, našemu týmu se nedařilo na servisu. Od tohoto stavu ale zlepšeným výkonem, zejména dobrou obranou, soupeři odskočil na 16:12. Po celý zbytek úvodní sady již byli naši reprezentanti lepším týmem. Řekové kupili nevynucené chyby v útoku a to přispělo k vítězství našeho týmu v prvním setu poměrem 25:22.

Druhý set byl od začátku plně v režii naší reprezentace. Svěřenci Jana Svobody excelovali na podání, dvě esa si do statistik zapsal Jakub Klajmon a Jan Jirásek, po jednom David Kollátor a Tomáš Bukáček. K tomu Češi přidali čtyři bodové bloky a v druhé sadě zvítězili přesvědčivým rozdílem 25:11.

Naši reprezentanti pokračovali v dobrém výkonu i v úvodu třetího setu, Řekové stále hledali recept na naši obranu, 8:4. Poté však náš tým vyrobil dvě tři nevynucené chyby, přidal několik nedůrazných útoků a soupeř vycítil šanci na zvrat. Řekové byli rázem jako polití živou vodou a od stavu 15:15 se na palubovce odehrávala bitva o každý míč. Do koncovky naši junioři vstupovali za nepříznivého stavu 20:21. Naštěstí jim soupeř pomohl jednou nevynucenou chybou v útoku a jednou technickou chybou. Za stavu 24:22 Řekové ještě vykřesali jiskřičku naděje úspěšným útokem a snížili na 24:23. Následně však náš druhý mečbol po výborném příjmu Matěje Šálka nekompromisním útokem využil David Kollátor a v důležitém zápase Češi zvítězili poměrem setů 3:0.

Další dnešní výsledky zápasů naší základní skupiny: Bulharsko – Portugalsko 3:1, Belgie – Finsko 3:1.

Zítra čeká český tým volný den, který vyplní tréninkem, posilovnou a večerní přípravou u videa. Ve středu nastoupí naše reprezentace od 15 hodin k dalšímu utkání proti vicemistrům světa z Bulharska.

Autor: Miloslav Šotola, foto CEV

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...