2. 8. 2024
12.1.2009

Kvalifikace ME kadetů 2009, ´91/92

Výsledky utkání s komentářem zde

"Live score" ze zápasů našich i ostatních družstev můžete sledovat na webu CEV on-line

7.1. Česká republika - Itálie 0:3 (-15,-12,-22), statistika
V zahajovacím zápase porazila Itálie Českou republiku 3:0. Italský tým dominoval celý zápas. První bod získali Česi, pak ale Italové měli šňůru 8 bodů při podání Francesca Dutta. Český tým začal být nervózní a nebyl schopen najít cestu přes silný a kompaktní italský blok. Italové dominovali celou hru, smečař Michele Morelli zaujal několika úžasnými akcemi.
Ve druhém setu se hra vyvíjela téměř stejně. Češi získali první 2 body, pak jim ale Italové utekli a lehce set vyhráli (25:12).
Třetí set zahájili klidní Italové na 6:1, pak Čechy podzvedl smečar Jan Vobejda a otočili skóre na 6:7. V porovnání s prvními dvěma sety hráli Češi lépe, ale nedařilo se jim bodovat a favorizovaní Italové bodovali k očekávanému vítězství. V samém závěru Češi ztratili Martina Rozsypala kvůli zranění (zranil si nohu).
Vyhráli jsme zápas, ale nejsem spokojen s naší hrou. Byla to otázka psychologie, protože to byl první zápas turnaje. Doufám, že zítra proti Portugalsku budeme hrát lépe,” řekl hlavní trenér Italů Mario Barbiero.
Asistent českého trenéra Aleš Broulík byl zklamán s předvedenou hrou svého týmu. “Dnes jsme hráli špatný zápas. Naši hráči byli ze soupeře vystrašení a strach nás vyřadil ze hry,” řekl asistent.
Info trenéra Judy

oo00oo

8.1. Česká republika - Srbsko 0:3 (-12,-9,-22) statistika
Sestava: Sobek J., Vobejda, Navláčil, Kučera, Matějka, Hadrava, libero Kotek. Střídali Sobek T., Štefan, Gucký, Ulč.
V posledním utkání druhého hracího dne nadělili srbští mladíci hladkou porážku 3:0 svým českým vrstevníkům. Družstvo Srbska vyhrálo první dva sety velmi lehce. Srbové byli jednoznačně lepší v útoku i obraně.
V třetím setu se Češi zlepšili a měli blízko k vítězství v setu. Soupeř si ale nenechal vítězství vzít a vyhrál i druhé své utkání v kvalifikaci.
Jsem velmi spokojen. Naše podání bylo dobré a byli jsme efektivní v útoku i na bloku. Zítra hrajeme proti Itálii a chceme opět vyhrát. Jsem přesvědčen, že toho dosáhneme“, řekl srbský trenér Milan Djuricic..
Dostali jsme lekci volejbalu od srbského družstva, zvláště v prvních dvou setech. Nebyli jsme schopni něco udělat. Byli jsme na utkání dobře připraveni, ale naši hráči měli strach“, analyzoval utkání český trenér Petr Juda. (web CEV)
Jak viděl utkání trenét kadetů Petr Juda:
Srbové povzbuzeni vítězstvím nad svým rivalem z Chorvatska šli do zápasu s námi uvolněni a s jasným cílem vyhrát.
Zápas začali ve velkém stylu, my jsme jen sekundovali a nestačili jsme na tvrdé útoky srbských smečařů. Od začátku nám nedali žádnou šanci a my jsme se neměli na čem chytit a vrátit do hry. Hlavně v útočné činnosti jsme silně zaostávali a naši postavou menší smečaři byli často bezradní v konfrontaci se srbskými bloky.
Teprve ve třetím setu jsme se zvedli a až do stavu 22:21 jsme díky kolektivnímu výkonu na více než 100 % se soupeřem drželi krok, v koncovce nás ale Srbové větším důrazem a naprostou bezchybností přehráli.
Hlavní rozdíly mezi oběmi soupeři byla větší fyzická vyspělost Srbů a jejich větší důraz hlavně v útoku a obraně na síti.

oo00oo

9.1. Slovensko - Česká republika 3:0 (23,23,15), statistika
Slováci zatím ještě neprohráli a nastupovali k zápasu s odhodláním nepřerušit vítěznou šňůru a nechat si naději na postupn i na poslední dva zápasy. My naopak, i když jsme ještě nevyhráli, jsme chtěli odčinit zatím naše špatné vystoupení.
V tomto duchu začal také první set. Ani jeden ze soupeřů neodskočil na více než dva body. My jsme poprvé vedli při druhém technickém timeoutu . V závěru však při našem vedení 23:22 jsme jednou nevykryli našeho útočníka a jednou špatně přihráli a bylo hotovo.
V druhém setu jsme opět vedli až do koncovky, kde jsme opět to byli my, kdo svými chybami dovolil soupeři vyhrát. Poslední naše smeč skončila v autu.
Třetí set jsme nepochopitelně odešli hned na začátku a prakticky jsme se již nezvedli.
Bojujeme hlavně se svým strachem. V předešlých utkáních byl soupeř volejbalově i somaticky někde jinde než my. Ovšem Slováci jsou na tom podobně jako my a přesto jsme na ně nestačili. V prvních dvou setech měli pevnější nervy, ve třetím jsme odešli my úplně a soupeř dominoval.

Tréner slovenských kadetů Ivan Hiadlovský spravil oproti minulým zápasom dve zmeny v základnej šestke. Namiesto diagonálneho hráča Jakuba Kuchárika nastúpil Róbert Demčák a od začiatku hral aj Marek Mrázik, ktorý dohrával aj včerajší súboj s Chorvátskom. Základná šestka tak bola komplet z SOPM Trenčín.
Mladí Slováci mali veľmi dobrý začiatok. Vybudovali si rýchlo vedenie a až do stavu 13:11 ho držali. Čechom sa však potom podarilo vyrovnať. Prvý set bol až do stavu 23:23 vyrovnaný. Slováci sa potom dostali k prvému setbolu a hneď ho využili. Podanie Palguta Česi nedokázali prijať.
V úvode druhého dejstva ťahali slovenskí volejbalisti za kratší koniec. Slováci však po servise Lízalu vyrovnali na 10:10. Zlom v druhom sete nastal za stavu 18:17, kedy český blokár Hadrava zakončil svoj útok do autu a zverenci trénera Ivana Hiadlovského odskočili na dva body. Práve Hadrava však potom úspešnými servismi získal pre svoj tím dva body a Česi viedli 22:21. Záver setu však zvládli Slováci bravúrne a opäť využili prvý setbol, keď Matejka zakončil svoju akciu do autu.
V treťom sete boli slovenskí hráči lepší vo všetkých činnostiach a totálne ovládli palubovku. Česi získal svoj prvý bod v treťom sete za stavu 7:0 pre domácich. Slováci vyhrali tretí set 25:15 a celý zápas 3:0.
Ivan Hiadlovský, tréner SR: "Takéto zápasy a navyše s takýmto súperom nám prinášajú dvojnásobnú radosť. Prvé dva sety boli tesné a rozhodlo sa v koncovke. V závere setov sme boli vždy o bod v strate, ale dokázali sme to otočiť. Opäť sa dokázalo, že naši chlapci sú morálne veľmi silní. Chel som zlepšiť obranu na sieti a preto som opostavil Demčáka. Splnili sme prvý cieľ, zdolali sme Portugalsko, Chorvátsko a Česko a teraz nás čaká najťažší krok na turnaji. Zdolať jedného z dvojice silných tímov Srbsko, alebo Taliansko. Bude to veľmi ťažký krok."
Zdroj: Filip Hudec, SVF, Bardejov

oo00oo

10.1. Česká republika - Portugalsko 3:0 (24,22,19), statistika
Nastoupili jsme v sestavě Ulč, Vobejda, Navláčil, Hadrava, Matějka, Štefan, na liberu Kotek.
Během zápasu střídal Gucký Matějku. Do zápasu jsme nastupovali odčinit předchozí tři porážky.
První set byl značně vyrovnaný, oba soupeři se střídali ve vedení. My jsme zpočátku měli problémy s blokem, kdy nás Portugalci často vytloukali. Postupně jsme se uklidnili a převzali jsme iniciativu zápasu do svých rukou.
Od druhého setu jsme soupeře nepustili praktiky vůbec do vedení a stav se korigoval spíš našimi chybami. Výborně zahrál Hadrava jako diagonální hráč.

V prvním utkání sobotního programu v Bardějově kadeti České republiky porazili Portugalsko 3:0. Zisk prvního setu byl velmi blízko, ale ve finále a rozhodujících momentech - přesto, že museli dohánět jednobodovou mezeru - Češi bránili velmi dobře a následným úspěšným blokem si zabezpečili první setbol. Set získali po druhém setbolu, Jan Hadrava smečoval míč do pole soupeře.
Družsvo trenéra Petra Judy začalo lépe ve druhém setu, vedli 5:2. Portugalsko později srovnalo skóre, ale po druhém technickém time-outu ztratili koncentraci a Češi udělali tři body v řadě. Druhý set zakončen za stavu 25:22, když znovu Hadrava proměnil setbol.
Portugalsko se pokusilo ve třetím setu vrátit do hry. Bojovali za dobrý výsledek, ale opět ve druhé části třetího setu udělali několik chyby, když byli pod tlakem. Češi zvýšili svůj náskok na 22:18 a snadno získali set a zápas.
"Jsem šťastný, že jsme dnes vyhráli. Máme ale stále problém s naší hrou. Získali jsme vedení, ale pak jsme dělali některé hloupé chyby. Jsem šťastný, že jsme našli hráče, který si ponechá kontrolou nad situací" řekl hlavní trenér Čechů Petr Juda.

oo00oo

11.1. Chorvatsko - Česká republika 1:3 (22,-19,-23,-17), statistika
sestava: Ulč, Vobejda, Navláčil, Hadrava, Gucký, Štefan, libero Kotek, střídali Sobek J., Matějka.
Ve druhém utkání posledního hracího dne kadeti České republiky porazili družstvo Chorvatska 3:1 a získali tak konečné čtvrté místo ve skupině.
První set začali lépe chorvatští kadeti, hráli lépe a rychleji než čeští hráči. Chorvatsko si vytvořilo bodový náskok a kontrolovalo ho až do konce setu, který vyhrálo 25:22.
Ale čeští hráči nedovolili chorvatům mít navrch a začali hrát o mnoho lépe. Diagonální hráč Jan Hadrava byl opět úspěšný v útoku a také Matějka na smeči, blok se dařil a Chorvatsko nemohlo dlouho zastavit útok českých kadetů. Ti vyhráli druhý set 25:19.
Třetí set byl velmi vyrovnaný, ale v rozhodujících momentech čeští kadeti prokázali větší soudržnost a vyhráli set 25:23.
Čtvrtý set probíhal pod plnou kontrolou českých kadetů a vyhráli set 25:17.
Po prvním setu naši hráči zmizeli ze hřiště a nepodařilo se jim vrátit do hry do konce utkání” komentoval Zvonimir Bogdanovic, trenér Chorvatska.
Chtěli jsme vyhrát toto utkání, protože jsme chtěli získat konečné čtvrté místo ve skupině. Moji hráči byli v prvním setu nervózní, ale začali hrát lépe a jsem spokojen, že jsme vyhráli. Jsem rád, že jsme porazili Portugalsko a Chorvatsko, ale jsem nespokojen s hrou proti Slovensku. Měli bychom hrát proti němu daleko lépe. Itálie a Srbsko byli daleko lepší než my. Neměli jsme žádnou šanci uhrát lepší výsledek proti nim,” řekl trenér kadetů České republiky Petr Juda.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...