Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
9.5.2013

Statečný výkon juniorů České republiky 93/94 v utkání světové kvalifikace 2013 MSJ proti domácím Srbům

Junioři České republiky podlehli po velmi statečném výkonu ve druhém utkání kvalifikace na mistrovství světa v srbské Ivanjici domácím reprezentantům Srbska 1:3 (-21,24,-23,-15) a na první bod stále či vítězství stále čekají.

logo

Poslední utkání dnešního dne sledovalo 450 diváků včetně místostarosty města Ivanjice Rako Sekuliče, který viděl povedený zápas českého týmu.
Na straně Srbů byl oporou kapitán týmu Uroš Kovačevič, který se s dvaadvaceti body stal nejlépe bodujícím hráčem utkání. Srbskému kapitánu se však v počtu dosažených bodů vyrovnal diagonální hráč českého týmu Michal Finger, který nasbíral pouze o bod méně.

Češi vstoupili do utkání agresivně a odměnou jim bylo vedení 13:12. Šňůrou čtyř bodů však Srbové otočili nepříznivý vývoj prvního setu, ve druhém technickém time outu vedli 16:13 a svůj náskok si udrželi až do konce prvního setu. Srbsko zvítězilo 25:21 a ujalo se vedení 1:0 na sety.

I v úvodu druhého setu měli čeští reprezentanti převahu, vedli 4:1 a donutili srbského trenéra Reljič vzít si první oddechový čas. O vedení však svěřenci trenéra Petra Judy nepřišli a při prvním technickém time outu vedli 16:13. Až v koncovce setu se Srbové ujali vedení a měli také první setbol za stavu 24:23. Srbové však šanci nevyužili, naopak Češi třemi body za sebou rozhodli o vítězství ve druhé sadě v poměru 26:24.

Dobře hrající český tým převzal iniciativu i ve třetím setu. Tým kolem kapitána Adama Zajíčka vedl v celém průběhu setu a v jeho koncovce vedl 23:20. V tomto okamžiku předvedli Srbové velmi kvalitní hru, čtyřmi body v řadě získali první setbol, který Kovačevič hned prvním pokusem proměnil.

V úvodu čtvrtého setu si oba týmy vybraly silné i slabší chvilky, Češi vedli 6:5, Srbsko však šlo při prvním technickém time outu do vedení 8:6. Reprezentanti Srbska si poté vypracovali dostatečný náskok, při druhém technickém time outu byl stav na světelné tabuli 16:9 pro domácí tým a o vítězství v setu i v utkání bylo rozhodnuto. Srbsko zvítězilo ve čtvrtém setu 25:15, celkově 3:1 na sety a zapsalo si druhé vítězství do tabulky.

Hráli jsme lépe než včera, vypracovali jsme si šance a zvítězili jsme v jednom setu. Srbsko však bylo dnes lepší a já mu gratuluji k vítězství,“ řekl po utkání trenér českých reprezentantů Petr Juda.

Dnes jsme hráli dobře, atmosféra v týmu je dobrá a myslím si, že jsme dnešní zápas mohli vyhrát. Bohužel jsme měli dnes smůlu a tak mi nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství,“ hodnotil výkon svého týmu kapitán české reprezentace Adam Zajíček.