6.4.2015

Češi 97/98 podlehli na ME U19 2015 domácímu Turecku ve třech setech

Reprezentační družstvo kadetů, tedy hráčů do 19 let, dnes poprvé na evropském šampionátu v Turecku prohrálo. Nad jejich síly byl domácí výběr Turecka, který svým přesvědčivým výkonem přehrál český tým ve třech sadách.

Po vítězství nad Německem i Španělskem si výběr trenéra Zacha vybral slabší chvilku a podlehl domácím Turkům, kterým značně pomohla atmosféra domácího publika. Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl však český reprezentant Donovan Džavoronok (ČZU Praha), který v zápase proti Turecku nasbíral 18 bodů.

Naši v tradiční základní sestavě nezačali vůbec dobře. V prvním technickém timeoutu byl stav 8:2 pro Turky. Postupně se ale naši začali vracet do zápasu, stahovali bod po bodíku a i když sem tam přišla nevynucená chyba, rázem to byla 20:18 pro nás. Po dalším výborném servisu Džavoronka letěl míč k nám, ale místo potrestání chyby soupeře na příjmu jsme míč jen odevzdali a to nás dokonce prvního setu psychicky položilo 22:25.

Ze špatného začátku jsme se nepoučili a ve druhém setu jsme hned prohrávali 0:4. Celý set jsme se snažili dotáhnout na Turky a v koncovce se nám to povedlo a bylo to 22:22. Opět jsme ale nesložili bodový míč a už jsme se nezvedli 22:25.

Začátek třetího setu byl z naší strany podstatně lepší, nenechali jsme Turky utéct a do prvního technického timeoutu jsme šli za vedení 8:7. Celý set se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a nikdo si nevytvořil výraznější náskok. Za stavu 23:22 pro Turky nám příjem uletěl přes síť a to rozhodlo 23:25.

Zítra budou mít čeští volejbalisté den volna. Ve středu se na turecké palubovce postaví proti výběru Bulharska a ve čtvrtek ukončí základní skupinu ME U19 zápasem proti Rumunsku.

Jiří Zach

"Vrátili jsme se zpátky na zem, teď se musíme s pokorou pořádně připravit na další zápasy."

Kristián Červinka

"Hráli jsme špatně. Nechali jsme si v prvních dvou setech utéct začátky a když se nám podařilo dotáhnout skóre, udělali jsme rozhodující chybu v koncovce a to nás stálo aspoň dílčí vítězství v některém ze setů."

Turecko - Česká republika 3:0 (22,22,23)
Sestava ČR: Mikulenka, Džavoronok, Šulc, Hudak, Červinka, Šmídl. Libero: Kop.
Střídali: Handlíř, Čermák, Novák

Hlavní trenér: Jiří Zach

Výsledky českého týmu v základní skupině ME U19 v Turecku:

04.04.2015    13:30   Česká republika - Německo 3:1 (25:22, 28:26, 25:27, 25:22)

05.04.2015    18:30   Česká republika - Španělsko  3:0 (25:16, 25:11, 25:19)

06.04.2015    16:00   Turecko - Česká republika 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)