Muži - turnaj GEL Karlovy Vary : CZE - ROU
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
10. 8. 2024
14.1.2017

Kadeti 99/00 ve druhém utkání kvalifikace ME U19 2017 deklasovali Švédsko za 61 minut!

Druhým utkáním o ME U19 2017 dnes pokračovala kvalifikace českých KADETŮ 99/00 v boji o evropský šampionát. Po nepříliš povedeném utkání s Lotyšskem (2:3) dnes čeští kadeti změřili síly s výběrem Švédska. Svěřenci trenéra Jiřího Zacha zvítězili hladce 3:0 na sety a po dvou zápasech ve skupině mají 4 body. Základní kvalifikační fázi zakončí zítra proti domácímu Polsku.

Dnes jsme ukázali podstatně lepší tvář než v úvodním utkání. Švédům jsme v utkání, které trvalo 61 minut nedali šanci.

ČESKÁ REPUBLIKA – ŠVÉDSKO 3:0 (11,17,16)

Sestavy:

ČR: Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, Humler, Horák; libero Pavlíček. Střídali: -

SWE: von Sydow, Ahman, Millberg, Peterson, Gustafsson V., Gruvaeus; libero Svard. Střídali: Brink, Anderson, Gustafsson L., Berglund

Ondřej Piskáček (kapitán České republiky): „Dnes jsme konečně prodali to, co umíme.“

Jiří Zach (trenér České republiky): „V utkání jsme byli jasně lepší.“

První set byl jasnou záležitostí, udělali jsme pouze jedinou chybu a soupeře k ničemu nepustili. Ve druhém dějství se Švédové dokázali držet na dostřel pouze do TT č.1, pak jsme se utrhli a v pohodě dokráčeli k vedení 2:0. Třetí set byl od začátku v naší režii. Výborně zahrál MVP zápasu Filip Humler (24 bodů - neuvěřitelná úspěšnost 78% v útoku plus 4 bloky a 2 esa).