18.11.2018

Kadetky ČR 02/03 odehrály další zápasy 1. ligy žen

Druhé podzimní soustředění (14. - 18. 11. 2018) má za sebou reprezentační družstvo kadetek 2002/2003. Pod vedením hlavního trenéra Stanislava Mitáče proběhlo v Horní Stropnici u Českých Budějovic a jeho součástí byly i tři zápasy 1. ligy žen.

SCM ČVS 02 – ČEZ České Budějovice 0:3 (21:25, 18:25, 19:25)

Základní sestava: Dosoudilová, Brichtová, Švejnohová, vanGorp, Smolková, Kneiflová, libera Virtová, Plačková. Střídající: Kudrlová, Koulisiani, Pospíšilová, Věcková

Nastoupili jsme proti jednomu z nejsilnějších ze soupeřů 1. Ligy žen. ČEZ České Budějovice jsou týmem, který dokázal několikrát za sebou tuto soutěž vyhrát a dokonce uvažoval o možnosti hrát nejvyšší domácí soutěž. Po vítězství v loňském roce přenechal možnou účast v Extralize žen brněnským „ šelmám“ VK Brno. My jsme hráli vyrovnanou partii pouze v prvním setu, který měl průběh 8:6, 14:16, 19:21, 21:25. Předpokládali jsme, že zaskočíme soupeře kvalitním servisem a míči „Mikasa“. Opak byl pravdou, lépe servírujícím týmem bylo družstvo žen Budějovic, které velmi dobře vedla na nahrávce Zuzka Marková a na útoku se navíc mohli spolehnout na nejlépe bodující hráčku v utkání Lenku Knorovou (12,1,5)- celkem 18 bodů.

Škoda, že jsme s takto silným soupeřem nemohli hrát o den či dva později. Chvilku nám trvá, než se zadaptujeme, chytneme správný rytmus a tempo hry po příjezdu z jednotlivých klubů. Určitě bychom chtěli s družstvem Budějovic sehrát i další zápasy. Po prohraném zápase 3:0, jsme se dohodli na odehrání jednoho setu, který jsme dokázali vyhrát 25:21.

Z našich hráček se nejvíce dařilo M. Brichtové a M. Smolkové. V základní sestavě se objevila také E. Kneiflová, jediná hráčka našeho výběru hrající nejvyšší domácí soutěž žen za Sokol Šternberk.

Jak jsme se podíleli na získaných bodech? V závorce vždy počet útokem, počet bloků a počet přímo z podání: Dosoudilová (0,0,2), Brichtová (9,1,0), Švejnohová (0,0,1), vanGorp (1,0,1), Smolková(6,2,0), Kneiflová (3,2,1),  Kudrlová (2,1,0), Koulisiani (3,2,0), Pospíšilová (0,0,0), Věcková (2,0,0)

Statistika zde

SCM ČVS 02 – Slávia České Budějovice 3:0 (25:15, 25:16, 25:9)

Základní sestava: Dosoudilová, Bukovská, Bartošová, Brichtová, Smolková, Kneiflová, libero Plačková. Střídající: Švejnohová, Kudrlová, Pospíšilová, van Gorp

Utkání předcházel dopolední těžký trénink trvající 2,5 hodiny.  Tanečně kondiční rozcvičení a dynamický strečink pod vedením fyzioterapeutky Jany Rejmanové. Následný trénink v šestkách vždy proložen bloky, přihrávkou (L. Bednář), obranou v poli u zdi (Pańa) a souhrou středových hráček s nahrávačkami - útoky 1,8,4, krátká j3 ( S.Mitáč). To vše pod drobnohledem Petry van Gorp a za kamerou statistika A. Šimonka.

V druhém zápase, tentokrát proti budějovické Slávii, jsme hráli koncentrovaně a bez větších chyb. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a dali tak i příležitost téměř všem nominovaným hráčkám.  Mohli jsme si vyzkoušet hru se středovými hráčkami jak po příjmu podání, tak i ve hře na bod. Právě této útočné kombinaci ve hře na bod jsme věnovali v tréninku nejvíce pozornosti. Ema Kneiflová útočila na 71% a Aneta Bartošová na 60%. Ta byla i nejvíce bodující hráčkou utkání. To jsou velmi dobré hodnoty. Musíme si ale přiznat, že družstvo Slávie nebylo tak dobrých volejbalových kvalit. Nám se dařil i servis a z útočících kůlových hráček byla nejlepší Míša Smolková 41%.

Podíl na bodech: Kneiflová (5,0,2), Dosoudilová (0,0,0), Švejnohová (0,1,0),pospíšilová (5,0,1), van Gorp (3,0,0), Kudrlová (0,0,1), Bukovská (4,2,0), Bartošová (6,5,2), Brichtová (3,0,2), Smolková (7,0,1)

SCM ČVS 02 – SK Hlincovka  3:1 (25:17, 17:25, 25:23, 25:19)

Základní sestava: Kudrlová, Pospíšilová, Švejnohová, van Gorp, Smolková, Koulisiani, libero Plačková. Střídající: Bartošová, Věcková

Utkání začalo netradičně v dopoledních hodinách.  Ve čtvrtém dni jsme již unaveni, proto zápasu předcházelo důkladné rozcvičení.  Delší atletická průprava a dynamický strečink. Máme ho zaznamenán i na videozáznamu. Toto rozcvičení bylo zcela, zcela odlišné přípravě a rozcvičení družstva soupeře. Z utkání jsme měli obavy, očekávali jsme těžké a vyrovnané utkání podobné jako proti Žižkovu či KP Brno „B“. V tabulce skupiny „A“ je Hlincovka na 3. místě. M. Brichtové jsme umožnili start za mateřský klub.

První set byl z naší strany velice bojovný a podpořený kvalitním podáním a útokem M. Smolkové. I ve druhém setu byl stav vyrovnaný 8:7, 16:13, ale koncovku jsme nezvládli na příjmu a v obraně na síti. O osudu „Hlincovky“ rozhodl set třetí, který byl dlouho vyrovnaný 8:6, 16:15, 20:21 a 25:23. Toto vítězství těžké koncovky a částečně i zranění soupeřova libera nás nakoplo a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Největší rozdíl obou družstev byl v počtu bloků (14:2).

Podíl na bodech: Švejnohová (6,1,3), Pospíšilová (12,2,0), van Gorp (5,3,2), Kudrlová (3,1,2), Věcková (3,0,0), Koulisiani (8,7,0), Smolková (13,0,1)

Odpolední trénink jsme zaměřili na techniku útočného úderu a posilovacím cvičením. Ve večerních hodinách jsme navštívili v Českých Budějovicích utkání nejvyšší domácí soutěže mužů, mezi Jihostrojem Č.B. a Volejbalem Brno 3:2. V něm jsme byli svědky vyloučení trenéra hostů Mgr. Ondřeje Marka – do konce čtvrtého setu, podle mého názoru nejvíce trestaného trenéra mužské i ženské soutěže.  Vyloučení bylo přísné, paradoxně brněnským hráčům pomohlo k zisku vítězné sady.

Autor: Stanislav Mitáč (druhý nejvíce trestaný trenér) – trenér družstva kadetek 02/03