Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
11.4.2024

Češky zahájily kvalifikaci ME U18 vyrovnanou partií s Nizozemskem

Kvalifikační skupinu B, ME U18 2024, v Srbsku zahájilo utkání našich reprezentantek s Nizozemskem. Čekal je nelehký úkol, a to dobře věděly.

Česko – Nizozemsko 2:3 (20:25, 25:23, 25:18, 18:25, 11:15)

Rozhodčí: Salvati (ITA), Jakisa (BIH)

Počet diváků: 50

Česko: Bezdičková, Motalová, Rejmanová, Novotná, Mandová, Mužíková, libero Vávrová. Střídaly: Šínová, Sofková, Kopečková, Sirůčková

Nizozemsko: Evers, van Dijk, Grooters, Dambrink, Geerdes, Meijer, libero De Maar. Střídaly: Raijmann, Radstake, Zijlstra

První set, který se nesl v duchu bojovnosti obou týmů, nakonec ovládly Nizozemky, 20:25. Do druhého setu však Češky nastoupily s obrovskou odvahou a zaslouženě zvítězily 25:23. Získané sebevědomí jim následně pomohlo k zisku i třetí sady, 25:18. K vítězství tak našemu týmu stačilo uhrát jeden set, avšak tíhu okamžiku nedokázal unést, a Nizozemky svým kvalitním výkonem dovedly utkání do rozhodujícího pátého setu. V něm od začátku Češky na své soupeřky lehce ztrácely, strany se měly za stavu 6:8, nicméně pak dokázaly srovnat na 10:10. Poté ale o kousíček zkušenější tým, který už má za sebou účast na ME, dokázal svěřenkyně Radka Krpače zatlačit a dovést utkání do vítězného konce.

I přes prohru předvedly Češky skvělý výkon a z prvního utkání vytěžily cenný bod, který může být nakonec rozhodujícím krůčkem k postupu.

V pátek nastoupí naše reprezentace od 19 hodin proti domácímu Srbsku, které ve svém prvním utkání na turnaji přehrálo Severní Makedonii 3:0.

Autor: Jan Václavík, foto CEV

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...