Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
25.7.2009

ČR - USA 3:0, MS09 Mexiko, ´90/91

Poslední utkání našich juniorek na MS juniorek 2009 v Mexiku. Utkání o 11. místo.

Česká republika - USA 3:0 (13,13,16)

Česká republika poráží USA a končí na jedenáctém místě

Tijuana, Mexiko, 25. 7. 2009
Česká republika poráží USA 25:13, 25:13, 25:16 získáva 11. místo na MS juniorek. Tereza Vanžurová a Ivona Svobodníková získaly ve vítězném družstvu 17 a 11 bodů. Češky dominovaly v zisku přímých bodů z podání 8:2.

Tvrdé útoky Vanžurové ve spojení s útoky Svobodníkové dostaly Českou republiku do vední 8:5 a 16:6 při TT. Češky jasně dominovaly a ukončily vítězstvím první set 25:13.

Druhý set byl jako přes kopírák první set. Kvapilová spojila síly s Vanžurovou a Svobodníkovou zatímcohráčky USA pomohly hromadou nevynucených chyb. Češky byly ve vedení 8:2 a 16:6 při TT a set skončily vítězstvím 25:13 další nevynucenou americkou chybou.

Třetí set vypadal stejně jako předchozí. Češky vedly 8:0 a 16:9 při TT. Konečný stav v setu byl 25:16 útokem Staňkové.

Tisková konference

Kendall Bateman, kapitánka USA:
Soupeřky měly dobrý servis a útok a také hrály dobře v obraně. První set byl rychle ukončen a potom soupeřky hrály lépe a mimo náš dosah."

Ivona Svobodníková, kapitánka České republiky:
Měly jsme trochu problémy na začátku utkání, ale pak jsme zlepšily podání a utkání bylo pak pro nás velmi jednoduché."

Paula Weishoff, hlavní trenér USA: „Český tým hrál velmi dobře a stále se zlepšoval. Není moc co říct o zápase jako tento. Češky jednoduše hrály lépe než my. Zažil jsem podobná utkání jako toto."

Stanislav Mitáč, hlavní trenér České republiky:
"Naše družstvo hrálo velmi dobře. Jsme spokojení s naším výsledkem na tomto turnaji poté co jsme přišli jako náhradníci za Itálii. Chci poděkovat svým hráčkám za jejich výkon na tomto mistrovství."

Trenérské žezlo od odcházejícího Arnauda Josseranda přebírá dosavadní asistent kladenského týmu, Slovák Tomáš Samsely.

Příbramská mise blokaře Martina Šábrta končí, po třech letech v dresu Kocourů bude opět hájit barvy Dukly Liberec.

Novým trenérem VK ČEZ Karlovarsko je Ital Stefano Mascia, který poslední sezóny působil jako asistent trenéra ve francouzském týmu Chaumont...

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...