18.7.2009

MS JKY 2, Německo - ČR 3:0, ´90/91 2009

Německo zvyšuje náskok ve skupině B

Tijuana, Mexiko, 17. 7. 2009

Druhé vítězství potvrdilo Německo ve vedení skupiny B FIVB Mistrovství světa juniorek. Vítězství nad Českou republikou po setech 25:20, 25:13 a 25:22. Češky klesly na stav utkání 0:2.
Janine Volker a Sarah Petrausch získaly pro Německo 12 a 11 bodů, zatímco Berit Kauffeldt a Anja Brandt přidaly 9 a 8 bodů. Češka Tereza Vanžurova, která získala 29 bodů den předtím, byla zastavena a skončila jen 6 body.

Česká republika vedla 8:7 v prvním technickém time-outu, když ofenzivu vedly útokem Kvapilová a Svobodníková, ale Německo udělalo body hlavně hráškou Petrausch a vedlo 16:13 ve druhé povinné přestávce. Melichárková držela českou stranu v zápase, ale Německo zlepšilo hru ještě víc a Kaufeldt tvrdou smečí ukončila set 25:20 pro Německo.

Druhý set šlo Německo do vedení 8:4 v prvním technickém time-outu, když využilo několik nevynucených chyb českého družstva. Útoky Petrausch a Volker vedly k převaze 16:10 ve druhém technickém time-outu. Vyvážený německý útok pokračoval i ve zbývající části setu se zlepšenou hrou a přivedl Německo k vítězství 25:13.

Německo se ve třetím setu opět ujalo vedení 8:4 díky trvalému výbornému výkonu. Dva hřebíky Volker nastartovaly Německo. Češky dotáhly na 9:9 blokem Honkové, ale Německo odpovědělo hned třemi za sebou jdoucími bloky od Petrausch, Brandt a Mollers na vedení 12:9. Češky se vrátuly do hry díky Vanžurové – 15:15, ale Volker dostala Německo do vedení 16:15. Český tým se vrátil znovu do hry a dokonce do vedení za pomoci Honkové a Vincourové, ale Petrausch získala 18 bod dvěma tvrdými útoky. Jeden blok Kauffeldt srovnal stav na nerozhodný výsledek 21:21 a Německo pokračovala v získávání bodů až zvítězilo 25:22.

Tisková konference:

Ivona Svobodníková, kapitánka České republiky:
"Hráli jsme bez příjmu a týmového ducha. Měli jsme problémy v naší hře během dvou ze tří setů. Německo podávalo velmi dobře a bylo dnes dva kroky před námi."

Sarah Petrausch, kapitánka Německa:
"Všichny hráčky v našem týmu dělaly dobrou práci a dnes to bylo týmové úsilí. Naše podání bylo velmi dobré, stejně jako náš blok. Jsem šťastná že postupujeme do dalších bojů a rády bychom dál šly jako vítěz naší skupiny."

Stanislav Mitáč, hlavní trenér České republiky:
"Blahopřání Německu, které je podle mého mínění jedním z nejlepších týmů na světě a musí být jedno ze špičkových tři zde. O utkání dnes, nehráli jsme dobře příhrávku a nemůžete hrát volejbal bez dobrého příjmu."

Han Abbing, hlavní trenér Německa:
"Jsem velice šťastný z postupu do dalšího kola. Sledovali jsme hru České republiky proti Číně a nějak jsme našli cestu k zastavení (Tereza) Vanžurové. Udělali jsme dobrou práci proti ní. V tomto utkání jsme hráli bod za bodem a nepanikařili jsme."

Trenérské žezlo od odcházejícího Arnauda Josseranda přebírá dosavadní asistent kladenského týmu, Slovák Tomáš Samsely.

Příbramská mise blokaře Martina Šábrta končí, po třech letech v dresu Kocourů bude opět hájit barvy Dukly Liberec.

Novým trenérem VK ČEZ Karlovarsko je Ital Stefano Mascia, který poslední sezóny působil jako asistent trenéra ve francouzském týmu Chaumont...

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...