4.7.2007

Úspěch kadetek ČR na turnaji olympijských nadějí 29.6.-1.7.2007, ´90/91

Turnaj olympijských nadějí
Jászberény­, Maďarsko 29. 6. – 1. 7. 2007

Turnaji předcházela třídenní příprava, která proběhla v areálu sportovního centra Sokola Dobřichovice. Pozváno bylo 14 hráček. V průběhu této přípravy družstvo absolvovalo sedm tréninkových jednotek, které byly zaměřeny hlavně na zdokonalování vybraných herních činností jednotlivce, dohrávky a souhru družstva. Lze konstatovat, že kondiční i technická připravenost hráček byla převážně na velmi dobré úrovni.

Libero:               - Zoulová Kristýna, Slávia Praha

Turnaj olympijských nadějí, kterého se účastnila družstva Maďarska, Slovenska, Srbska a Česka byl zahájen 29. 6. zápasem našeho výběru proti Maďarsku.

ČR – Maďarsko 3:0 (18, 25, 23)

Naše družstvo nastoupilo v této sestavě:

Smutná, Vanžurová, Svobodníková, Jurčíková, Kojdová, Netrvalová.
Střídající hráčky: Setínková, Grygarová.

Začátek utkání našemu družstvu vyšel výborně. V úvodu prvního setu si naše děvčata zajistila dostatečný náskok, který si udržela až do konce setu. Ve druhém setu se však soupeřky rozehrály a výsledek tohoto setu se rozhodoval až v koncovce. Podobně se vyvíjel i set třetí.

Statistika: přihrávka 57 %, útok 47 %.

Druhým naším soupeřem bylo Slovensko.

ČR – Slovensko 3:0 (22, 24, 19)

Základní sestava: Preslová, Vanžurová, Svobodníková, Jurčíková, Netrvalová, Staňková.
Střídající hráčky: Smutná, Grygarová, Kojdová.

Zápas byl poměrně vyrovnaný se šťastným koncem pro naše družstvo.

Statistika: přihrávka 66 %, útok 52 %.

V dalším utkání se naše družstvo střetlo s družstvem Srbska (vicemistrem Evropy), připravujícím se na MS v Mexiku.

ČR – Srbsko 2:3 (-17, 28, 23, -23, -12)

Základní sestava: Preslová, Votroubková, Svobodníková, Setínková, Kojdová, Grygarová.
Střídající hráčky: Staňková, Jurčíková, Vančurová.

S tímto družstvem měl náš tým zkušenost z ME v Brně, kde se s ním utkalo ve skupině a podlehlo mu 3:0. Možná pod tlakem této zkušenosti hrála naše děvčata v prvním setu nervózně s velkým počtem chyb. Od druhého setu se však vše začalo měnit a druhý a třetí set zvládla děvčata lépe. Ve čtvrtém setu byly zase šťastnější hráčky Srbska a rozhodující pátý set dopadl opět radostněji pro naše soupeřky.

Statistika: přihrávka 52 %, útok 42 %.

V základní skupině se naše děvčata umístila na druhém místě za prvním Srbskem a před třetím Slovenskem a čtvrtém Maďarskem.

O postup do finále se tedy střetla družstva: Srbsko – Maďarsko a ČR – Slovensko.

V prvním semifinále postoupilo Srbsko přes Maďarsko v poměru 3:2.
Ve druhém semifinále naše družstvo jednoznačně porazilo výběr Slovenska = ČR - Slovensko 3:0.

Statistika: přihrávka 69 %, útok 53 %.

O 1. místo tedy svedla boj družstva

ČR – Srbsko 3:1 (-22, 14, 21, 16)

Základní sestava: Preslová, Vanžurová, Svobodníková, Setínková, Grygarová, Netrvalová.
Střídající hráčky: Smutná, Staňková.

Do zápasu náš výběr nastoupil velmi dobře a hlavně zásluhou kvalitního podání vedl 8:0. Od tohoto stavu se však náš herní projev začal zhoršovat a i přes vysoký náskok družstvo první set prohrálo.

Děvčata to ale nezlomilo a v dalších setech Srbky zcela jednoznačně přehrála a stala se vítězem celého turnaje.

Statistika: přihrávka 55 %, útok 49 %.

Hodnocení:

Velmi důležitým poznatkem je, že naše družstvo se v průběhu celého turnaje projevovalo velkou bojovností s touhou po vítězství. Rozhodl kolektivní výkon celého družstva.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčkám za příkladnou reprezentaci a také celému realizačnímu týmu (druhý trenér Mgr. Ondřej Marek, vedoucí výpravy PhDr. Zdeněk Valášek, CSc.) za velmi dobrou spolupráci.