3 kv. ME JKY - 2. utkání ČR-Švýcarsko, ´92/93 2010

Česká republika – Švýcarsko 3:0 (14,14,22) statistika - video
Zahajovací sestava: Pavla Vincourová, Markéta Teichmanová, Klára Vyklická, Eva Hodanová, Barbora Gambová, Andrea Kossányiová.
Libero: Veronika Dostálová
Střídaly: Martina Michalíková, Tereza Jiroušková, Monika Šmídová, Zuzana Mudrová.

Průběh utkání:
Začátek zápasu nápadně připomínal úvod včerejšího utkání. Po rozpačitém úvodu jsme přebrali iniciativu my a vytvořili si postupně dostatečný náskok a zvítězili v prvním setu 25:14. V prvním setu nám fungovala výborně zejména obrana v poli.

Druhý set byl z počátku velmi vyrovnaný. Na naší straně přibylo výrazně víc zablokovaných míčů. Klíčovým momentem druhého setu byly série podání Pavli Vincourové a Kláry Vyklické, díky kterým jsme si vytvořili náskok. Tento náskok jsme si pohlídali až do konce druhého setu, ve kterém jsme zvítězili 25:14.

V úvodu třetího setu jsme byli lepším týmem. Vytvářeli jsme si postupně náskok, zejména při podáních Terezy Jirouškové. V polovině setu jsme vyrobili několik chyb a švýcarské hráčky dotáhly náš náskok. V závěru setu jsme prokázali svojí bojovnost a dokázali zvítězit 25:22. Dramatickou koncovku výborně zvládla Martina Michalíková.

Na útoku byla dnes naší nejlepší hráčkou Martina Michalíková s úspěšností 56 %, nejvíce přihrávala Veronika Dostálová a to 21 přihrávek. Šest úspěšných bloků si připsala Klára Vyklická. Na podání byly našimi nejvíce bodujícími hráčkami Pavla Vincourová, Eva Hodanová a Klára Vyklická.
Naší nejužitečnější hráčkou dnešního utkání byla Eva Hodanová.

Martin Švestka – vedoucí družstva

1   CZE  Česká republika      2    2     0     4     6:2   3.000     182:152   1,197
2 SVK    Slovensko         2 1 1 3    5:3 1.667 177:146 1.212
3 UKR Ukrajina 2 1 1 3    3:3   1.000 114:126 0.905
4 SUI Švýcarsko 2 0 2 2     0:6 0 101:150 0,673