1.5.2011

Česká republika - Srbsko online, 1:3, KKY 94/95, 05/2011

Naše sestava: Pospíšilová, Melicharová, Trnková, Patočková, Kubíčková, Herbočková, libero Pešková

Vedeme 1:0, Verča Trnková útokem na síti. Ulívka Srbek – 1:1. Srbky kazí podání a Verča Trnková dává eso – vedeme 3:1, a další eso Veroniky – 4:1. Útok Srbek – 4:2. Zkažený servis a blok Lucky Herbočkové 6:2. Na síti kazí útok Herbočková, Srbky stahují na 7:5, ale znovu kazí servis. Technický time out – 8:5 pro náš tým.

Po time outu kazíme servis, Srbky stahují na 8:7 pro náš tým. Útok Kláry Melicharové 9:7. Pospíšilová kazí podání, ale Srbky útočí do autu. 10:8. Dvojblok Kubíčková, Trnková zajišťuje další bod. Hrajeme dobře a odvážně. Další dvojblok Trnková, Patočková – 12:8. První time out srbského týmu. Výborný obranný zákrok Peškové, Srbky útočí do autu. 13:9. Tereza Patočková útočí mezi blok, ale Veronika Trnková kazí servis. 14:10 pro náš tým. Bojujeme se Srbkami a Srbky kazí – 15:11. Útok Srbek prstama k nám 15:12. Míša Kubíčková útočí – technický time out 16:12 pro český tým.

Blok Lucky Herbočkové a eso Kubíčkové – 18:12, další time out srbského týmu. Po útoku Kláry Melicharové vedeme 19:13. Útok Srbek a aut Patočkové – Srbky snižují na 19:15 z pohledu našeho týmu. Luboš Bednář si bere time out. Útok Melicharové, Srbky oplácí stejnou mincí – 20:16. Útok Terezy Patočkové do autu a Klára Melicharová zablokována – vedeme pouze 20:18. Dobrá obrana Aničky Pospíšilové a chyba zadní nahrávačky Srbska – vedeme 21:18. Náš blok do autu, Verča Trnková středem sítě do zóny I. 22:19. Na servis přichází Kateřina Nálezková, aut Srbek – 23:19. Jeden útok a jedno eso Srbek 23:21. Útok Míši Kubíčkové do lajny znamená první setbol. Herbi útočí na síti – vyhráváme první set 25:21

Druhý set: Srbky vedou 2:0, my úspěšně blokujeme, Trnková kazí servis a Míša Kubíčková do bloku – 1:4 pro Srbky. Naše nevynucená chyba, time out našeho týmu za stavu 1:5. Melicharová ze zóny VI do autu, ale Tereza Patočková z postu diagonální hráčky – 2:6. Srbky útočí o naše bloky, náš blok v síti – technický time out 2:8.

Obě strany kazí servis, nečistý úder na naší straně 3:10. Time out Luboše Bednáře. Útok Kláry Melicharové do bloku, dvojstřídání – přichází Denisa Kavková a Lenka Kohoutová, která hned úspěšně útočí – 4:11. Srbky dvakrát úspěšně útočí – 4:13. Míša Kubíčková do autu, přichází za ní Bára Najbrtová. Další český aut. 15:5 pro srbský tým. Bára Najbrtová útočí ze zóny VI, Denisa Kavková na druhou k soupeři – stahujeme na 15:7. Dvojblok Melicharová Trnková znamená bod pro český tým. Technický time out – 8:16.

Přidáváme body a stahujeme na 10:16. Srbky opět několikrát po sobě úspěšně útočí – 11:20. Blok od Báry Najbrtové míří do autu – 12:21, ihned poté Bára úspěšně útočí. 13:21. Blok Pospíšilové opět v autu. Dlouhá výměna, ve které Klára Melicharová vykrývá míč nohou a sama v útoku rozhoduje. Po úspěšném bloku „sype“ Verča Trnková na stranu soupeře a je napomínána. Srbky vedou 23:15. Melicharová opět úspěšně v útoku. 23:16. Srbský aut – srbský time out – 17:23 z pohledu českého týmu. Klára Melicharová zablokována – první srbský setbol v utkání. Dvojblok Trnečková, Melicharová odvrací první mečbol, Melicharová do autu – prohráváme druhý set 18:25.

Třetí set: Začínáme zkaženým servisem Melicharové a útokem do pásky Trnkové. Úspěšný útok Srbek – 0:3. Nečistý úder srbského týmu a chyba našeho týmu po úspěšné obraně – 1:4. Bára Najbrtová útočí do bloku – 1:5. Tereza Patočková napodruhé vítězí, Srbky stejným způsobem vítězí v dalších dvou výměnách – 2:7. Přichází opět Míša Kubíčková. Klára Melicharová ze zóny VI do autu – technický time out 2:8.

Opět dvojstřídání českého týmu. Nedůrazný útok našich hráček, vzápětí aut Srbek – 3:9. Lenka Kohoutová útočí do sítě, vzápětí úspěšně a opět do autu - 4:10. Tři nevynucené chyby srbského družstva – 7:11 – time out Srbsko. Chybný útok a blok našich hráček vrací Srbky do hry, ty toho nevyužívají a kazí servis. 8:13. Melicharová však na servisu chybuje také. Míša Kubíčková vítězí na špatně postavený srbský blok, na servis přichází Kateřina Nálezková, úspěšný útok Srbek – 9:15. Zpět se za Nálezkovou vrací Trnková. Úspěšný útok Lucky Herbočkové, Srbky oplácí stejnou mincí. Technický time out – 10:16.

Srbsko nás tlačí, 11:18, time out českého týmu, ten však srbský tým v útoku nebrzdí – 11:19. Herbi útokem středem snižuje na 12:19. Veronika Patočková útočí do sítě, Srbky dávají aut. 13:21. Srbky mají opět setbol – 13:24, nahrávačka Srbska na druhou přes síť. Prohráváme třetí set 13:25.

Čtvrtý set začínáme bombou Míši Kubíčkové na roztržený blok Srbek – 1:0, dvoják Veroniky Trnkové – 1:1. Eso srbského týmu – 1:2. Vítězný blok a eso Terezy Patočkové – 3:2. Míša Kubíčková odvážně o bloky soupeře – 4:2 vedeme. Za Lucku Herbočkovou přichází Kateřina Zemanová. Srbky se dostávají do vedení, ale Míša Kubíčková kontruje – 5:5. Srbky dvakrát úspěšně útočí, Denisa Kavková výborně na druhou k soupeři – snižujeme na 6:7. Srbky úspěšně útočí a po technickém time outu vedou 8:6.

Srbky opět úspěšně útočí, český time out za stavu 6:9. Po těžkém zákroku v poli zůstává ležet na zemi Veronika Pešková, je ošetřena naším lékařem Ondřejem Hlochem, na libero nastupuje Bára Najbrtová. Hra pokračuje. Srbky vítězí v útoku – stav 6:12 z pohledu českého týmu. Veronika je za lavičkou ošetřována, ale vypadá v pořádku. Bohužel náš tým nedokáže reagovat na další srbský útok. Denisa Kavková odchází s bolestmi rukou ze hřiště, my se nedokážeme vymanit z tlaku soupeřek. Otáčíme až za stavu 7:15. Srbky opět úspěšně – 7:16 technický time out.

Srbský tlak neustává, přesto jsme dokázali několikrát kontrovat – Stav utkání 11:20. Eso Míši Kubíčkové a vzápětí zkažené podání – 12:21. Útok Terezy Patočkové do autu a úspěšný útok Srbek – 12:23. Eso srbského týmu znamená mečbol. Útok do pásky Kateřiny Nálezkové – prohráváme čtvrtý set 12:25 a celé utkání 1:3.