Ve dnech 26. 9. – 2. 10. se uskutečnil první z plánovaných tripů reprezentačního družstva kadetek 94. V něm se družstvo SCM-ČVS KKY ´94 utkalo s družstvy 1-Z-A a 1-Z-B s těmito výsledky:

28. 9. 1-Z-A 5. kolo SCM-ČVS-KKY - Nusle 3:0 (15, 21, 18)

základní sestava: Kavková D., Čuboňová H., Trnková V., Patočková T., Kubíčková M., Zemanová K. – Kolderová N.
střídaly: Herbočková L.

Hned na úvod soutěže s jedním z favoritů 1-Z-A jsme podali velmi dobrý výkon podepřený především kvalitním podáním, se kterým měl soupeř velké problémy.

29. 9. 1-Z-A 11. kolo SCM-ČVS-KKY - Rokycany 1:3 (-22, 19, -23, -17)

základní sestava: Kavková D., Čuboňová H., Herbočková L., Patočková T., Kubíčková M., Zemanová K. – Kolderová N.
střídaly: Najbrtová B., Trnková V., Vorlová T.

Vyrovnané utkání, ve kterém se o výsledku utkání rozhodovalo v koncovce třetího setu. Tuto koncovku jsme přes vedení až o čtyři body nezvládli.

1. 10. 1-Z-A 1. kolo SCM-ČVS-KKY - Bedřichov 3:2 (-19, -21, 10, 17, 5)

základní sestava: Zatloukalová M., Čuboňová H., Trnková V., Najbrtová B., Nálezková K., Vorlová T. – Kolderová N.
střídaly: Patočková T., Herbočková L., Kubíčková M., Zemanová K., Melicharová K.

V utkání dostaly příležitost hráčky, které nenastoupily v prvních dvou zápasech. V průběhu utkání postupně nastoupily zkušenější hráčky, které dokázaly nepříznivý průběh utkání ze stavu 0:2 otočit na vítězství 3:2.

2. 10. 1-Z-B 2. kolo SCM-ČVS-KKY - UNI Brno 2:3 (23, -23, -19, 19, -7)

základní sestava: Kavková D., Čuboňová H., Vorlová T., Patočková T., Kubíčková M., Trnková V. – Kolderová N.
střídaly: Herbočková L., Zatloukalová M., Nálezková K., Zemanová K.

Dobře rozehrané utkání, ve kterém jsme ve druhém setu vedli 19:12 a 20:14. Přesto jsme tento set nedotáhli do vítězného konce. Soupeře z Brna jsme tak nechali rozehrát a ve zkrácené sadě pátého setu bylo od začátku jasno o vítězi.

Mlejnková Michaela.

Náplní soustředění, vedle utkání 1. ligy žen, bylo zdokonalení HČJ, především servisu a přihrávky, ÚK a OK v šestkách.

21:00 – 22:00 regenerace

Součástí soustředění bylo i vzájemné poznávání hráček a realizačního týmu v podobě team-buildingových aktivit.

Před startem soutěže jsme nedokázali odhadnout sílu těchto patnácti (šestnácti) letých reprezentantek proti družstvům 1. ligy žen. Skončí-li tyto souboje v rámci našeho působení v soutěži nerozhodným výsledkem v počtu vítězných a prohraných utkáních, budeme spokojeni.

Po právě skončeném prvním tripu předpokládáme, že příprava v soutěži první ligy bude dobrou herní průpravou pro tento reprezentační výběr.

Další sraz se uskuteční v Mikulově ve dnech 24. – 31. října tohoto roku, ve kterém nás čekají další čtyři utkání první ligy žen (s moravskou skupinou).
V jednotlivých tripech se snažíme modelovat zatížení, se kterým se setkáme v kvalifikačním turnaji na MEK v lednu 2011.