31.10.2013

VT 7 – Brno, RD JKY 96/97

Naším sedmým srazem bylo VT konané v moravské metropoli 21. – 26. října 2013. Během tohoto srazu proběhlo první utkání extraligy žen. Pod hlavičkou Vrcholového sportovního střediska SG LD Brno jsme odehráli zápasy proti SK UP Olomouc a TJ Šternberk. Některé hráčky tak zažily svoji premiéru v extralize žen.

Po dlouhé době se nám z původní nominace neomluvila žádná hráčka, a tak na sraz dorazila kompletní dvanáctka pozvaných hráček – Kurková Marie, Vaňková Karolína, Uhlířová Klára, Suchá Anna, Hudylivová Eva, Nová Lucie, Šimáňová Pavlína, Adamčíková Kristýna, Meidlová Pavla, Slámová Kateřina, Hrazdírová Veronika a "nově" pozvaná Ondrušková Zuzana.

Po náročném víkendovém programu, jsme zahájili VT krátkým (z důvodu již úterního zápasu) dohrávkovým tréninkem a poté regenerací a masážemi. Ve večerních hodinách jsme shlédli televizní utkání mezi Brnem a Ústím nad Labem.

Úterý pak bylo klasickým zápasovým dnem s jedním dopoledním tréninkem a podvečerním utkáním proti silnému družstvu SK UP Olomouc.

SG Brno – SK UP Olomouc 0:3 (-19, -18, -15)

Základní sestava: Hrazdírová, Nová, Slámová, Meidlová, Šimáňová, Kurková – Uhlířová
Střídaly: Adamčíková, Suchá, Hudylivová, Vaňková, Ondrušková

Utkání pohledem libera Kláry Uhlířové:

„V úterý náš reprezentační tým juniorek nastoupil k extraligovému zápasu proti Olomouci. Začali jsme velmi dobře. Dařilo se nám především v útočné fázi a částečně nám pomohl i soupeř, který zkazil velké množství servisů. V důsledku toho jsme si vytvořili výraznější náskok. Poté se ale Olomouc vrátila do hry dobrou a pozornou obranou a následným útokem. Dobře rozehraný první set jsme tak bohužel prohráli v poměru 19:25.

Ve druhém setu jsme ze začátku favoritovi z Olomouce vzdorovali a zahráli pár hezkých akcí, poté se ale projevila větší zkušenost na straně soupeře a od druhé části už měla set pevně v rukou Olomouc. Třetí set byl již celý jasně v režii týmu z Hané, který nás pustil jen k několika podařeným akcím.“

TJ SOKOL Šternberk – SG Brno 3:0 (21, 13, 15)

Základní sestava: Hrazdírová, Nová, Suchá, Meidlová, Šimáňová, Kurková – Uhlířová
Střídaly: Vaňková, Hudylivová, Adamčíková, Ondrušková, Slámová

Utkání zhodnotily hráčky Lucka Nová a Kája Vaňková:

„V sobotu odehrál reprezentační výběr juniorek zápas proti Šternberku. Vstup do zápasu se nám povedl. Celý první set jsme se soupeřkami drželi krok. V koncovce jsme ale bohužel udělali spoustu nevynucených chyb, které nás stály vítězství v setu a nakonec nejspíš i v celém zápase.

Od druhého setu se nám podstatně zhoršila přihrávka, a v důsledku toho jsme udělali více chyb v útoku. Ani ve třetím setu jsme nepřišli na to, jak ubránit soupeře, především univerzálku Simonu Janečkovou. Proto jsme, bohužel, ve velmi nevydařeném zápase prohráli 0:3.“