28.11.2014

Kadetky na soustředění v Německu

logo
25.11. CZE 98-GER 98 1:3 (-17, -22, 22, -18)

Reprezentace kadetek odehrála svůj první zápas v městě Torgelow, kde nás hostil národní tým Německa. Po slibném začátku jsme svými nevynucenými chybami hlavně na podání první set prohráli. Druhý se odehrával v podobné režii se stejným výsledkem. Třetí set pro nás skončil vítězně díky zlepšenému útoku a hře v poli, ani kvalitní přihrávka (73%) nám nepomohla ke kvalitnímu útoku (32%) a proti soupeři, který útočil na 80% jsme prohráli čtvrtý set.

Sestava: Baumruková, Mikelová, Bízková, Suchá, Kopáčová, Judlová, Libero : Valentová

Střídaly: Stavinohová, Šloufová, Meidlová

26.11. CZE 98-GER 98 0:3 (-21, -23, -18)

V dopoledním tréninku jsme se zaměřili na přihrávku smečařek. Libera si vzal do parády náš doktor Pospíšil a po tréninku ho bolely obě ruce, které rovnoměrně používá k vystřelování projektilů na obě naše libera. Konec tréninku byl zaměřen na podání, které fyzioterapeutka Katka Pillerová poctivě měřila rychlostním radarem.

Druhý zápas začal vyrovnanou bitvou o každý bod až do stavu 20:20, dvě nevynucené chyby a náš nedůraz, přiřkly vítězství soupeři. I ve druhém setu byly síly vyrovnány, ale ani tuto koncovku jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce a porážka 23:25 nás hodně mrzela. Ve třetím setu rozjeté Němky plně kralovaly. Druhý zápas byl z našeho podání podstatně volejbalovější a naznačil nám, že v případě koncentrovaného výkonu, můžeme hrát s německým družstvem vyrovnanou partii.

Sestava: Baumruková, Meidlová, Jandová, Suchá, Mikelová, Judlová, Libero: Stavinohová

Střídaly: Šloufová, Valentová, Bízková, Kopáčová

27.11. CZE 98-GER 98 2:3 (24, -17, -18, 16, -11)

Během dopoledního tréninku, při kterém se družstvo rozdělilo na dvě skupiny, jsme trénovali útok 1.sledem a útok z kůlu s následným diagonální vybíráním. Po odpoledním tréninku jsme vyrazili na týmovou procházku městem.

Oproti předchozím dvou zápasům jsme tento třetí začali úspěšným vstupem, kdy jsme za 28 minut vyhráli díky kvalitnímu útoku a hře v poli. Druhý jsme prohráli kvůli zhoršené obraně na síti i v poli. Na začátku třetího setu nám odešla přihrávka úplně a družstvo se dostalo pod tlak, vysvobození přišlo až za stavu 0:9, kdy jsme konečně jakž takž přihráli a úspěšně odútočili, tento set jsme ale stejně kvůli zpackanému začátku prohráli. Před čtvrtým setem byly holky řádně namotivovány realizačním týmem k oddálení konce tohoto zápasu. Čtvrtý set pro nás díky kvalitní hře na síti dopadl vítězně a holky začali věřit ve výhru. Pátý set byl jako na houpačce, kdy jsme dokázali dohnat 5 bodové manko, ale ani to nakonec nestačilo a pátý set jsme bohužel prohráli.

Sestava: Baumruková, Suchá, Meidlová, Mikelová, Judlová, Jandová, Libero: Valentová

Střídaly: Kopáčová, Šloufová, Černá, Stavinohová