16.11.2015

Češi v zahraničí: Hadrava s Holubcem výrazně přispěli k zisku bodu

Ve francouzském Nantes působí pod vedením českého trenéra Martina Démara i čtyřiadvacetiletý univerzál Jan Hadrava. Ten se společně s dalšími dvěma českými spoluhráči, reprezentačním blokařem  Alešem Holubcem a nahrávačem Matyášem Démarem, představil v 5. kole francouzské nejvyšší soutěže Pro A na palubovce Chaumontu. V pětisetové bitvě, která skončila nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 17:15, uspěl nakonec domácí celek, který se touto výhrou posunul na čelo celé soutěže. V základní sestavě Nantes se objevili i Jan Hadrava s Alešem Holubcem, kteří výrazně přispěli k jednobodovému zisku na palubovce favorizovaného Chaumontu.

Univerzál Jan Hadrava odehrál celé utkání a patřil k hlavním tahounům svého mužstva. S celkovými třiadvaceti body navíc zaujal pozici druhého nejvíce bodujícího hráče utkání. Lépe se prezentoval pouze domácí Boyer, který zaznemanel ještě o dva body více. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme zopakovat to, co jsme předvedli v předchozích dvou zápasech (ligová výhra 3:1 proti Toulouse a vítězství stejným poměrem v poháru proti Poitiers – pozn. red). Jedním z hlavních úkolů bylo ubránit dva stěžejní útočníky soupeřova celku – Boyera a Wounembaina a kvalitně a tvrdě servírovat, abychom si tím následně usnadnili obranu. Zápas jsme začali poměrně dobře, vybojovali jsme si slušný náskok, nicméně o ten jsme zásluhou několika vlastních chyb v koncovce prvního setu bohužel přišli. Přesně naopak vypadal set číslo dvě, ve kterém jsme zpočátku trochu zaspali, ztáceli jsme na Chaumont několik bodů a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Zkusili jsme zabojovat a vyšlo to, set jsme otočili a srovnali tak na 1:1. V sadě třetí jsme se prezentovali kvalitní obranou a především díky tomu jsme koncovku uhráli a šli do vedení 2:1. Nastolenou laťku se nám ale nepodařilo do čtvrtého setu udržet a muselo se jít do tiebreaku. Ten byl jako na houpačce, chvíli jsme vedli my, chvíli Chaumont… Nakonec byli šťastnější domácí, kterým jsme však výrazně pomohli, především chybami na servisu a v útoku. Mohli jsme z tohoto zápasu vytěžit víc, ale i bod bereme. Nicméně je potřeba si z tohoto utkání vzít do budoucna ponaučení. Věřím, že zvítězíme teď v pátek doma proti Montpellieru. Za sebe mohu říci, že se mi hrálo velmi dobře, jen mne mrzí, že v průběhu utkání došlo k několika nepřesným výrokům sudích, které nejednou poškodily oba celky. Podle mě to byl zbytečný zásah do jinak velmi slušného utkání. Ale i takový je někdy volejbal,“ zhodnotil zápas univerzál Jan Hadrava.

Jak již bylo zmíněno, v základní sestavě hostujícího celku z Nantes se objevil i reprezentační blokař Aleš Holubec. I ten odehrál všech pět setů, ve kterých si připsal celkově šest bodů – dva z bloku, tři z útoku a jeden přímo z podání. Jako střídající hráč se na hřišti objevil i druhý nahrávač – Matyáš Démar. I ten se zásluhou přímého bodu z podání zapsal do bodových statistik tohoto zápasu.

Další utkání sehrají svěřenci Martina Démara v pátek od 20:30 proti Montpellieru.

Všem českým zástupcům přejeme v dalších zápasech mnoho úspěchů.

 

Chaumont – Nantes Rezé 3:2 (29:27, 23:25, 21:25, 25:17, 17:15)

Sestava Nantes Rezé: HADRAVA, HOLUBEC, Van Rekom, Skladaný, Sol, Patuc, libero: Papadimitriou. Střídali: Burt, Westphal, DÉMAR.

 

Česká stopa v zápase – Jan Hadrava (Nantes Rezé):

Odehrané sety: 5

Body v zápase: 23

Esa: 2

Bloky: 3

Úspěšné útoky: 18

 

Česká stopa v zápase – Aleš Holubec (Nantes Rezé):

Odehrané sety: 5

Body v zápase: 6

Esa: 1

Bloky: 2

Úspěšné útoky: 3

 

Česká stopa v zápase – Matyáš Démar (Nantes Rezé):

Odehrané sety: 5 (vždy jako střídající hráč)

Body v zápase: 1

Esa: 1

Bloky: 0

Úspěšné útoky: 0

 

Autor: Mgr. Michal Mezera, foto: Nantes Rezé

Krátké zprávyArchiv
M - ČR ve snow volejbale

Finále muži : Kufa R./Kufa D. - Pála/Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy : Dostálová/Knoblochová - Bendíková/Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara 0:3 (24:26, 13:25, 15:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015