7.10.2023

Příliš mnoho chyb českého týmu na servisu dalo ráz utkání s Německem

Němci vstupovali do utkání proti českým volejbalistům jako jediný neporažený tým kvalifikační skupiny A a tuto pozici si v nočním duelu udrželi. Po jasné výhře si tak řekli o účast na olympijském turnaji. Čeští hráči osmnáctkrát chybovali při podání a svým soupeřům tak cestu k vítězství nezkomplikovali. Bodovým lídrem českého výběru byl Jan Hadrava. Záznam utkání i přímé přenosy následujících zápasů jsou ke zhlédnutí na platformě volej.tv.

Německo – Česko 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)

Německo: Krick, Tille, Schott, Brehme, Grozer, Reichert, libero Zenger. Střídal: Zimmermann

Česko: Licek, Špulák, Hadrava, Vašina, Polák, Janouch, libero Pfeffer. Střídali: Šotola, Srb, Trojanowicz, Svoboda

blokař Petr Špulák:Prohráli jsme s Němci 3:0 a podle mě to byl z naší strany nepovedený výkon. Udělali jsme strašně moc chyb na servisu. Víc než patnáct za tři sety je hodně. A obecně nás měli Němci dobře načtené, hráli bezchybně a my jsme v podstatě soupeři nekonkurovali v ničem. Byl to těžký zápas, ale myslím si, že umíme hrát daleko líp, než jsme dnes předvedli. Doufám, že to zítra bude lepší.

trenér Jiří Novák: Bohužel jsme dneska upustili od hry, kterou je na tomto levelu třeba hrát. Bylo tam strašné množství chyb, ujely nám začátky setů a ve skóre jsme byli pořád pozadu. Musíme se vrátit k tomu, co je na této úrovni třeba hrát. Zítra je nový den a zítřejší zápas musíme urvat pro sebe.

Proti jedinému neporaženému týmu skupiny A nezačali čeští volejbalisté dobře. Chybovali a brzy ztráceli 3:8. Po time outu trenéra Nováka se jeho tým zkoncentroval na hru a dotáhl na tříbodovou ztrátu 10:13. O body se postaral Hadrava. Stejný hráč trefil eso na 17:20 a donutil Němce k oddechovému času. V pravou chvíli se na podání zadařilo Vašinovi, který snížil na 20:21 a po Grozerově dvojdoteku bylo srovnáno. V koncovce setu získali vítězství němečtí volejbalisté.

Po Polákově bodovém bloku a dalším Vašinově esu bylo skóre druhé sady 6:7 z českého pohledu. Po sérii českých chyb ale získali Němci pětibodové vedení. Češi darovali během necelých dvou setů svým soupeřům hned třináct bodů po chybách na servisu. Srb na druhou přes pouze korigoval nepříznivý stav setu, který opět získali Němci.

I ve třetím setu Češi dotahovali německé vedení. Šotola, Špulák a Licek dokázali skórovat, na 11:13 přiblížil svůj tým Polák. Přicházely však další chyby ze servisu. Licek přidal už 17. chybné podání, Vašina 18. a daroval tím Němcům mečbol.