23.8.2023

První přátelské utkání našich mužů se Srbskem se rozhodovalo až v tie-breaku

K závěrečné herní přípravě před mistrovstvím Evropy odletěla naše mužská reprezentace do Bělehradu. Našim volejbalistům zbývá necelý týden do začátku vrcholu letošní reprezentační sezóny. V prestižním měření sil testovali svou připravenost na spolufavoritech ME ze Srbska.

Srbsko - Česko 3:2 (24:26, 25:17, 19:25, 25:22, 15:11)

Srbsko: Kujundzić, Podrascanin, Luburić, Perić, Krsmanović, Todorović, libera Kapur, Krsteski. Střídali: Atanasijević, Masulovic N., Batak, Masulović V., Nedeljković

Česko: Vašina, Zajíček, Šotola, Galabov, Polák, Janouch, libera Pfeffer, Moník. Střídali: Hadrava, Licek, Špulák, Džavoronok, Srb

smečař Jan Galabov: „Máme za sebou první přípravu v Srbsku. Nedopadlo to špatně. Kromě prvního setu jsme ustáli jejich servis, vyrovnaný sport ve všech činnostech. Asi jsme nedodrželi taktické pokyny a to nás asi stálo lepší výsledek, tím nás spolufavorité přehráli.

trenér Jiří Novák: „Výborný test pro nás proti týmu z TOP 6-8. Stále se budeme ještě snažit určité věci do ME vylepšit, i v taktice. Zápas si probereme a popovídáme si o tom, abychom do ME byli připraveni.“

První set se nesl ve znamení sázky všeho na podání. To sebou mimo chyb přineslo i rozhodující eso z ruky Lukáše Vašiny.

Reakce Srbů na sebe nenechala dlouho čekat, domácí zlepšili obranu a zpřesnili útok, nám se naopak dařit na útoku přestalo. Výsledkem bylo logické vyrovnání.

Výsledkovou houpačku připomínaly i třetí a čtvrtý. Třetí šel na naše konto, čtvrtý naopak opět patřil domácím.

O vítězi prvního ze dvou měření musel rozhodnout pátý set. Ten byl hodně vyrovnaný do stavu 10:10. Pak na podání přišel Atanasjević a díky razantnímu servisu se posunulo skóre na 13:10 pro Srbsko. Náskok si domácí pohlídali, vrátit do setu už český tým nenechali.

Autor: Stanislav Chetin