Reprezentace
15. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SWE - Jablonec nad Nisou
Beach
16. 8. 2018
ME U18 | Brno
Reprezentace
18. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE - Salo
Beach
18. 8. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha
Reprezentace
22. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - EST - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
25. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Reprezentace
30. 8. 2018
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Beach
1. 9. 2018
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Reprezentace
5. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
12.12.2014

Kalendář je hezký, ale já se nerad fotím, protože se stydím, prozradil reprezentant Daniel Pfeffer

 

 

Jednou z hvězd volejbalového kalendáře na rok 2015 je reprezentant Daniel Pfeffer. Ten v létě přestoupil do nově sestaveného týmu VK ČEZ Karlovarsko z ČZU Praha, kde odehrál sedm extraligových sezon. Nadějné libero se letos poprvé ukázalo v reprezentačním výběru Zdeňka Šmejkala a i v extraligové soutěži, kde jeho družstvo překvapivě zaujímá druhou příčku v tabulce UNIQA Extraligy, si vede opravdu skvěle.

Čtvrtek patřil prvním čtvrtfinálovým zápasům Českého poháru a družstvo z Karlových Varů si odváželo z jihočeské palubovky vytoužené vítězství. Reprezentant Daniel Pfeffer však výhru bere jen jako třešničku na dortu a prozradil, že tým žádné velké ambice v Českém poháru nemá. Ale vítězství si samozřejmě všichni užívají a mají z něj velkou radost.  Extraligový nováček právě porazil mistra z Českých Budějovic. Byl vítězný vstup do prvního zápasu čtvrtfinále Českého poháru vámi očekávaný?
Těžko říct. Podle předešlých výsledků Českých Budějovic jsme věděli, že to bude určitě snažší, než kdyby byl Jihostroj  v plné síle, takže jsme očekávali, že to nebude tak těžké. My si ten Pohár spíš užíváme a o tom vypovídala i dnešní sestava, že jsme do toho nešli naplno, ale relativně jsme se chytili a Budějovicím to dneska moc nešlo, takže pro nás dobrý.


Jaké jsou ambice vašeho týmu v Českém poháru?
Žádný (smích). To je to nejlepší. My si tu hru užíváme, my si hrajeme, jak se nám zlíbí a máme z toho radost. To, že vyhráváme, je jen taková třešnička na dortu. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, ale to, že jdeme takhle dál, nás hodně těší.


Výborně se Vám daří i v UNIQA Extralize. V tabulce jste na druhé příčce, hned za zkušeným lídrem Duklou Liberec. Očekávali jste tak vynikající vstup do sezóny?
Určitě ne, ale prostě to vyšlo! V přípravě to vypadalo všelijak, nemohli jsme se sejít, ale když začala sezona, tak jsme se semkli. Funguje nám to, šlape nám to, vyhýbají se nám zranění. Já doufám, že to bude dobrý. Náš herní standard, to naše druhý místo, je zasloužený.


Tým Karlovarska nyní nově posílil druhý nahrávač, bulharský volejbalista Penčev. Jak do týmu zapadl?
Je to mladý volejbalista a nás mladých je v týmu hodně, takže neměl problém zapadnout. Myslím, že je normální kluk, ničím zvláštní. Partu máme docela v pohodě. Určitě nebyl problém se skamarádit a zapadnout do týmu.


Jste jednou z hvězd volejbalového kalendáře Českého volejbalového svazu. Jaké jsou ohlasy na kalendář 2015?
Já se spíš stydím, protože se nerad fotím, takže jsem to nikde moc nešířil. Ale samozřejmě je hezký. Přítelkyni se líbí. Já na focení moc nejsem. Na tyhle věci jsem moc stydlivej. Naštěstí to bylo rychlý, protože focení trvalo asi jen deset minut. Fotografové byli profesionálové a měli to za chvilku, ani mě netrápili. Bylo to hned, takže dobrý.


V poslední otázce neopomenu reprezentaci, neboť byly nedávno losovány skupiny Světové ligy. Český národní tým se v létě utká s Francií, Jižní Koreou a Japonskem. Co říkáte na soupeře v naší skupině?
Los je to zajímavý, ale těžko říct, jak reprezentace bude vypadat, jestli se toho já budu účastnit. To zatím ještě vůbec nikdo neví, ale myslím si, že skupina je to určitě zajímavá. Japonsko a Jižní Korea jsou hratelní soupeři, kteří se dají porazit a Francie je jasným favoritem skupiny a bude záležet, jak se nám momentálně bude dařit.

Zájemci si mohou volejbalový kalendář zakoupit na sekretariátu ČVS (Bělohorská 19, Praha 6 – Břevnov), nebo objednat na dobírku u paní Hradilové (hradilova@cvf.cz). Nebo prostřednictvím nově funkčního e-shopu  ČVS.  Cena je 200 Kč.

 Autor: Blanka Popelková

Krátké zprávyArchiv
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 1:3 (18,-23,-24,-21)  

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 1:3 (169,-24,-14,-19)

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 0:3, dodatečný set 1:0 (-25,-21,-19,19)

 
FIVB World Tour ***** - Vídeň

Hermannová / Sluková – Barbara / Fernanda (BRA) 2:1 (10:21, 21:16, 15:12), Hermannová / Sluková – Maria Antonelli / Carol (BRA) 2:0 (22:20, 21:19)

 
FIVB World Tour ***** - Vídeň

Hughes / Summer (USA) – Hermannová / Sluková 0:2 (12:21, 12:21), Ricardo / Guto (BRA) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:14, 21:19), Clancy / Artacho...

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Francie 3:1

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018