Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
31.5.2014

České volejbalistky porazily Slovinsko a slaví postup na ME 2015

Před začátkem druhého kvalifikačního utkání se plzeňská hala zaplnila dětmi z barevného minivolejbalu a zavládla skvělá atmosféra, která svým bouřlivým povzbuzováním vháněla české hráčky do hry. Trenér Carlo Parisi opět poslal na palubovku osvědčenou sestavu s nahrávačkou Vincourovou, smečařky Helenu Havelkovou s Michaelou Mlejnkovou, blokařky Nikol Sajdovou a Evu Rutarovou, univerzálku Anetu Havlíčkovou a libero Markétu Chlumskou.

Už od prvních míčů si české volejbalistky držely vícebodové vedení a sebejistě kráčely do druhé poloviny první sady. Tam ovšem došlo k vyrovnání skóre na 18:18 a začalo drama. Za stavu 19:19 kouč Parisi vystřídal na servis Evu Rutarovou za Veroniku Dostálovou, která pomohla českému výběru esem. Češky bojovaly bod po bodu. Markéta Chlumská výborně bránila v poli a za stavu 22:22 přišla na hřiště Kvapilová za Vincourovou, ale pouze na jednu výměnu. Slovinky v závěru chybovaly v útoku a české volejbalistky získaly první set 25:23.

Druhá sada začínala poměrně hladce a Češky už vedly 12:7, ale Slovinky pomalu dotahovaly a vyrovnaly na 13:13. Útokem Havlíčkové se podařilo odskočit a následoval druhý oddechový čas. Do koncovky druhého setu vstupoval český tým s tříbodovým náskokem. Nejvíce bodující hráčkou byla česká univerzálka Aneta Havlíčková, jenž za dva sety nasbírala 14 bodů. Druhý set zakončilo vítězství 25:19 pro Českou republiku.

Svěřenkyním italského trenéra Parisiho se dařilo i ve třetím setu. Tým spolehlivě táhly Aneta Havlíčková s Helenou Havelkovou, jenž byly zároveň nejvíce bodujícími hráčkami českého týmu. V koncovce třetího setu středem sítě zablokovala Nikol Sajdová. Bodovala smečařka Michaela Mlejnková, dvakrát složila míč Aneta Havlíčková a české volejbalistky se radovaly z postupu na ME 2015.

Vzhledem k vítězství českých volejbalistek v prvním kvalifikačním turnaji v Madridu a dvěma výhrám na turnaji v Plzni si Češky zajistily první místo v této kvalifikační skupině.

Slovinsko - Česká republika  0:3 (23:25, 19:25, 12:25)

Sestava ČR: Mlejnková, Rutarová, Havlíčková, Havelková, Sajdová, Vincourová, libero Chlumská. Střídaly: Dostálová, Smutná.