16.7.2017

Češky mají první prohru ve WGP, ve třech sadách nestačily na Portoriko

České volejbalistky ve svém druhém utkání na WGP v Portoriku nestačily na domácí výběr, kterému podlehly ve třech setech. V neděli po deváté hodině večerní SEČ zakončí svěřenkyně trenéra Pommera portorickou štaci utkáním s Kanadou.

Domácí výběr vstoupil do zápasu lépe a od začátku vedl. Nedařil se nám především příjem. Díky tomu jsme nemohli hrát středem a soupeř si naše útočnice z kůlů dokázal pohlídat a následně si bod vlastním útokem uhrát. Další průběh setu byl podobný a ztrácíme ho poměrem 20:25. Druhý set jsme začali lépe, zlepšili jsme příjem a mohli jsme tak začít více kombinovat. Do prvního technického timeoutu jdeme ve vedení 8:6. Po návratu na hřiště se karta začala pomalu obracet. Portoriko přesnými a tvrdými útoky nedávalo naší obraně moc šancí. Na druhé straně to byla Michaela Mlejnková, která svými technickými údery přidávala body na naši stranu. V koncovce jsme byli o kousek horší na příjmu a Portoriko si závěr setu uhrává útokem a vítězí 25:21. Třetí set bohužel začínáme špatně. Nedaří se nám příjem a děláme nevynucené chyby v útoku. Holky se snaží, bojují, ale rozjeté Portoričanky se nám nedaří zastavit. Nedokážeme dát dostatečně dobré podání a soupeřova nahrávačka si může vybírat, komu dá důvěru v útoku. Po čtyřech vítězstvích ukončuje Portoriko naši šnůru a prohráváme s domácím týmem 0:3.

WGP - Portoriko - 2. zápas:

Portoriko - Česká republika 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

Statistika: ZDE

Sestava ČR: Bednářová, Kopáčová, Smutná, Kojdová, Purchartová, Nachmilnerová, libera: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Mlejnková, Strušková, Toufarová, Kossányiová.

Ohlas po utkání:

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Domácí tým dnes vyhrál zaslouženě. Celý zápas nás přehrával především agresivitou v útoku a na servisu, kdy nás odtlačil od sítě a my jsme se těžko prosazovali. Dnes jsme i špatně podávali a nenašli jsme recept po celý zápas na jejich rychlou hru kůlových hráček. Musíme se koncentrovat na Kanadu a zítra podat lepší a agresivnější výkon.“

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera, foto: FIVB