Česká republika – Izrael 3:0 (17, 20, 21

Sestava:
Základ: Michaela Jelínková (N), Šárka Barborková (S), Tereza Vanžurová (S), Ivana Plchotová (B), Kristýna Pastulová (B), Aneta Havlíčková (U), Julie Jášová (L).
Střídající: Lucie Mühlsteinová (N), Šárka Melichárková (S), Kateřina Bucková (B), Martina Jakubšová (S).
Trenér Jiří Šilller, asistent Ondřej Marek

Do 1. setu přípravného utkání proti Izraeli hraného 30. 8. v Tišnově nastoupila sestava vedená kapitánkou, blokařkou, Plchotovou, dále dal trenér Jiří Šiller důvěru nahrávačce Jelínkové, smečařkám Barborkové a Vanžurové, blokařce Pastulové, diagonální hráčce Havlíčkové a liberu Jášové. Volejbaloví odborníci ale i fanoušci určitě postrádají smečařku Havelkovou, ta se bohužel před týdnem zranila a léčba potrvá přibližně měsíc.

Předzápasová příprava a video rozbor soustředily pozornost na dvě nejlépe útočící izraelské hráčky Artmenko a Velikiy. Český tým se hned v úvodu utkání ujal 3-bodového vedení, které po prvním technickém oddechovém čase výrazně narostlo. Zásluhu na tom měla především disciplinovaná obrana našeho týmu na sítí i v poli, kdy se podařilo výrazně eliminovat obě hlavní útočnice soupeře. Češky poměrně bezzubý Izrael jednoznačně přehrávaly na útoku a v přihrávce podání a s přehledem 1. set vyhrály 25:17.

Druhý set více méně kopíroval set předchozí. Soupeřky si ale tentokrát dokázaly až do 2. technického oddechového času udržet jen 3 bodovou ztrátu. Pak se ale opět projevila naše útočná síla, které pomáhala výborně sehraná obrana. Izraelské volejbalistky se nebyly schopny přes naše vysoké a kompaktní bloky vůbec prosadit, navíc začaly na útoku i chybovat.

Trenér Izraele Arie Selinger reagoval vystřídáním nahrávačky, ale na herním projevu jeho týmu se celkem nic nezměnilo. Od stavu 20:14 pro náš tým se 2. set taktéž bez většího zaváhání podařilo dovést do vítězného konce 25:20.

Český tým nastoupil ke 3. setu ve stejném složení. Izrael vedla střídající nahrávačka Ponte, další změnu trenér provedl přesunem postů univerzálky Velikiy a smečařky Frage-Gerber. Naše volejbalistky měly soupeře dobře přečteného a provedené změny je nijak nezaskočily.

Naopak výborně fungující a sehraný český stroj válcoval izraelský tým ještě výrazněji. Po několika přímých bodech ze servisu v podání univerzálky Havlíčkové a smečařky Vanžurové a překvapivých útocích nahrávačky Jelínkové svítilo na tabuli skóre 14:7.

Za tohoto stavu se po dvou setech dostalo ke slovu také duo Artmenko – Velikiy. V rychlém sledu přispěly svému týmu 6 body na útoku, ale prohru už odvrátit nedokázaly.

Poslední tečku za utkáním napsala symbolicky Aneta Havlíčková při jejíchž drtivých útocích to mezi tišnovskými diváky vždycky zahučelo a následovala odměna celému týmu v podobě bouřlivého potlesku od skvělých fanoušků.