27.5.2017

Fantastický obrat v tiebreaku! Češky po boji porazily v klíčovém zápase Polsko!

České reprezentantky porazily v tiebreaku domácí Polky, byť prohrávaly už 2:8 a jsou velmi blízko vytouženému druhému místu ve skupině a tedy postupu do závěrečné kvalifikační fáze o postup na MS 2018.

Česká republika – Polsko 3:2 (33:35, 25:14, 14:25, 25:22, 15:9)

Do utkání naše mužstvo vstoupilo nebojácně a odhodlaně bojovat o každý míč. K prvnímu technickému timeoutu jsme se šlo za stavu 8:6 v náš prospěch. Dařilo se nám polský tým tlačit servisem a následnou obranou na síti, kdy jsme polské smečařky nadráželi a z protiútoků nekompromisně bodovali. Vyrovnaný stav trval až do koncovky prvního setu a oba týmy se přetahovaly o každý míč. Set pokračoval ve vysokém tempu a kvalitě a po několika neproměněných setbolech jsme ho nakonec ztratili v poměru 35:33.

Začátek druhého set naznačil, že se nejen tento set, ale i celý zápas, ponese ve stejném duchu jako první set. Spousta skvělých zákroků v poli na obou stranách a dlouhých výměn vlívala divákům do žil čerstvou krev. České družstvo v tomto setu stále přidávalo na podání a tlačilo tak soupeře do úzkých. Neustálý tlak soupeř nedokázal vydržet a bylo z toho vedení 18:12 v náš prospěch. V útoku nás stále držela jako správná kapitánka Aneta Havlíčková, která svými útoky ničila soupeřky. Set skončil jednoznačným výsledkem pro náš celek 25:14.

Vstup do třetího setu se nám nevydařil podle našich představ a při vedení polek 4:0 si trenér Pommer vyžádal první oddechový čas. Třetí set byl jako přes kopírák toho druhého jen s opačným výsledkem 25:14 pro Polskou družinu.

Čtvrtý set byl opět od začátku do konce vyrovnaný a náš tým ukázal obrovskou sílu a soudržnost, když za nepříznivého stavu 2:1 na sety zápas nevzdal a dotáhl set do vítězného konce 25:22.

Tiebreak začal lépe pro polské družstvo, kdy se dostalo po několika našich chybách na příjmu a v útoku do vedení 8:2. Holky opět ukázaly, jaký jsou tým a zápas ve strhujícím tempu dokázaly otočit a zvítězit 15:9! Velkým dílem na obratu v tiebreaku se podílela Veronika Strušková, která svými bloky a přesnými útoky doháněla soupeřky k šílenství.

Sestavy:

Domácí: Vincourová, Havlíčková „C“, Mlejnková, Bednářová, Purchartová, Strušková, libero: Kovářová. Střídaly: Smutná, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, Kohoutová, Kossányiová

Hosté: Wolosz, Smarzek, Tomsia, Kakolewska, Polanska, Medrzyk, libero: Witkowska.

Ohlasy po utkání:

Zdeněk Pommer ml. (trenér České republiky): "Odehráli jsme fantastické utkání se skvělým závěrem. Musím pochválit celý tým, že nesložil zbraně a že porazil favorizované domácí Polsko. Předpokládal jsem, že to bude dlouhý zápas, což se potvrdilo hned v prvním setu. Holky ale hrály od začátku koncentrovaně a věřily do poslední chvíle. Udělali jsme velký krok k postupu na MS, který zítra musíme potvrdit ještě s Kyprem."

Aneta Havlíčková (kapitánka České republiky): "Jsem moc ráda, že jsme utkání nakonec zvládly, bylo skutečně velmi těžké a náročné. Obrat v pátém setu, který se nám podařil, se skutečně moc často nevidí. Myslím, že zápas se musel líbit i divákům. Je skvělé, že jsme to zvládly a nyní už se musíme soustředit na zítřek."

 

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015