Prohra s Belgií, 2007 ME 5

Česká republika – Belgie 1:3 (-16,18,-17,-21)
Sestava ČR

Božková, Jamborová, Horká, Spalová, Šimánková, Havelková, libero Tomanová - Plchotová, Šenková, Jelínková, Havlíčková, Matuszková.

Hasselt – Klíčový zápas pro další vývoj osmifinálové skupiny proti Belgii bohužel české reprezentantky nezvládly. Po dobrých výsledcích i výkonech v základní skupině přišel první nepovedený zápas.

Soupeři se celkem třikrát střetli v přípravě před šampionátem, proto bylo těžké něčím novým překvapit. Přesto se Táňa Krempaská pokusila zaskočit Belgičanky obměnou základní sestavy.

První set se zlomil okolo prvního technického oddechového času, belgický pětibodový náskok (5:10) dodal jeho majitelkám potřebnou pohodu pro jeho další navyšování a následně zisk setu – 16:25.

Ve druhém setu již svěřenkyně Táni Krempaské nastoupily od začátku i s Matuszkovou, Šenkovou a Plchotovou v sestavě, přítomnost tahounek byla znát a sebevědomějším a přesnějším výkonem se podařilo hladkou ztrátu první sady smazat. Rozhodující únik přišel od stavu 19:17 (na servisu Ivana Plchotová), kdy se středovým hráčkám několikrát podařilo ubránit útok soupeře.

Další set a znovu otočka. Tak to vypadalo na palubovce ve třetí části. Množství nevynucených chyb sráželo Češky do bodového manka, ani další střídání a oddechové časy nevedly ke zlepšení. „Dneska se nám opravdu nedařilo. Podprůměrný výkon, neplnění taktických pokynů, s tímhle prostě nemáme šanci uspět,“ řekla po utkání nespokojená Táňa Krempaská.

Ani ve čtvrtém setu změna nenastala, dvou až tříbodová ztráta vydržela po celý set, v koncovce již obrat nepřišel a proto si Češky připsaly druhou turnajovou prohru.

Další utkání naší reprezentace je na pořadu hned ve středu, tentokrát bude na druhé straně sítě zatím výtečně fungující Nizozemsko.

Zápas startuje v 17:30, přímý přenos kanálu 4 Sport o patnáct minut dříve.

Oficiální web ME žen 2007, případně web CEV.