Ženy - postup z druhého místa kv. 2010 MS, 2009

CZE - BUL 1-3 (-24, 26, -22, -20)

Základ: Muhlsteinová, Plchotová, Kallistová, Adlerová, Havlíčková, Havelková, libero - Tomanová
Střídaly: Jelínková, Jášová, Vlásková

logo

Soustředěné výrazy v tvářích hráček obou družstev již od rozcvičky prozrazovaly, že oba celky berou utkání zcela vážně, a to i přesto, že si již v předcházejících utkáních zajistily postup do třetího kola kvalifikace. Bojovně naladěné bylo také domácí publikum, které bouřlivým pískáním, bučením a tleskáním dávalo bouřlivě najevo komu (ne)fandí.

Na rozdíl tří bodů (10:13) odskočily Bulharky po těsném autu, do té doby bezchybné Havlíčové. Po esu Yanevové a našich čtyřech chybách na podání v řadě, přišla do obrany místo Adlerové Jášová. Na 18:18 esem srovnala Havlíčková, ale situace se opakovala – náš zkažený servis, těsný aut, dvě dobrá podání Yanevové a Bulharky vedly 22:18. Ze stavu 21:24 jsme ještě dokázali srovnat na 24:24, ale to bylo v prvním setu bohužel vše.

Druhý set byl naprosto vyrovnaný až do stavu 14:13, kdy přišla opět Jášová. Po jejím výborném obranném zákroku bodovala Havlíčková a po ní také Havelková a vedli jsme 16:13. Poté se Bulharky dostaly do těžké defenzívy, ale za stavu 22:16 je dokonale probudil druhý oddechový čas, po kterém získaly sedm bodů v řadě. Už za stavu 22:22 přišla na nahrávku Jelínková a náš útlum ukončila o chvíli později dokonalou souhrou s Kallistovou. Naše hráčky potom brnkaly na nervy dalšími dvěma chybami na podání, ale dramatickou koncovku nakonec rozhodla v náš prospěch dvěma bloky Kallistová.

O zisku třetího setu se rozhodlo již v jeho střední pasáži. Od stavu 12:14 si Bulharky udržovaly pohodlný náskok, který udržely až do konce. V závěru setu se na hřiště vrátila nahrávačka Muhlsteinová, ale při jejím podání jsme ze stavu 19:24 snížili jen na 22:24.

Do čtvrtého setu naše reprezentantky vstoupily velmi špatně a do prvního technického tajmu šly za stavu 1:8. Poté se hra opticky vyrovnala, ale ztráta z úvodu nám nedávala větší naděje na zvrat v utkání. Do útoku zavelely ještě naše nejlepší smečařky Havlíčková a Havelková a Bulharkám jsme se přiblížili na 14:17, ale to bylo z naší strany vše.

Bulharky v utkání o první místo v této kvalifikační skupině zaslouženě zvítězily.