19.1.2024

Obhájce trofeje je z kola ven, do Final Four Chance Českého poháru postupuje Aero

K velkému překvapení došlo v prvním čtvrtfinále Chance Českého poháru mužů 2023/2024. Volejbalisté Aera se nenechali zastrašit víkendovou extraligovou prohrou v Liberci a v domácím prostředí vrátili Dukle porážku i s úroky. Liberec tak loňské prvenství v domácím poháru neobhájí, do Final Four postupuje Odolena Voda. Naposledy se Aero takhle daleko v pohárovém klání probojovalo před dvaceti lety, kdy triumfovalo.

Aero Odolena Voda – VK Dukla Liberec 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:21)

Rozhodčí: Rychlík, Buchar

Počet diváků: 213

Domácí: Chevalier, Blumbergs, Kern, Šulc, Carabali, M. Démar, libero Hadrava. Střídali: Hladík, Bolčák, Svoboda, Valko

Hosté: Suda, Trojanowicz, Johansen, Nivaldo Gomez, Urueňa, Bryknar, libero Maar. Střídali: Ticháček, L. Demar, Staněk, Jemeljanovs

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsem rád, že jsme dneska dokázali Dukle porážku ze soboty vrátit a postoupili jsme do Final Four poháru. Děkujeme fanouškům za podporu a těšíme se na ně v sobotu.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Těší nás, že jsme v poháru postoupili. Myslím si, že jsme si to zasloužili a ukázali, že náš tým má potenciál. Doma hrajeme vždycky lepší volejbal a myslím si, že fanoušci k dnešní výhry mají radost také. Škoda té prohrané sady, kdy jsme přestali podávat servis dle taktiky, kterou jsme si pověděli před zápasem, ale pak jsme se zase do naší taktiky vrátili. Super výhra, super pocit, ale musíme se zase soustředit na důležitý zápas v sobotu.“

Hráči AERA sice vletěli na svého soupeře tvrdým a účinným servisem, ale Dukla začala stahovat a velmi rychle se dostala do vedení. Domácí si znovu pomohli servisem a pak už po většinu setu vedli. V konci se nic dramatického nestalo a AERO vedlo - 1:0.

Do druhého setu měli hostující hráči Dukly lepší vstup a velmi rychle vedli o čtyři body. V průběhu setu se ale karta začala obracet a domácí na Duklu tlačili. Do koncovky šlo AERO s dvoubodovým vedením a také tímto rozdílem set skončil ve prospěch domácích. Rozhodující bod zařídil svou smečí Martin Chevalier - 2:0.

Třetí set byl jasně od začátku až do konce v režii Dukly. Domácí Odoleně Vodě se nedařilo na servisu jako v předešlých dvou setech a Dukla také výrazně přidala na útoku, kde prakticky nechybovala, a velmi rychle set vyhrála - 2:1.

Čtvrtý set byl asi ze všech nejvyrovnanější a nejnapínavější. Po většinu setu bylo AERO vpřed, ale rozdíl byl pouze jedno nebo dvoubodový. Až v konci setu po dvou přímých bodech Matyáše Démara z podání dokázalo AERO odskočit a vybojovat si tím čtyři možnosti k ukončení setu. První Dukla odmítla, ale pak svůj servis poslala do autu a radost domácích mohla vypuknout naplno - 3:1.

Autor: Aero Odolena Voda, foto Miroslav Zigo