4.2.2018

Volejbalistky Prostějova se po výhře nad Olomoucí radují ze zisku Českého poháru 2017/18

Český pohár se znovu vrátil do Prostějova! Olomouc, která loni dokázala vítěznou trofej z této soutěže uzmout pro sebe, na své prostějovské soupeřky tentokrát ve finále nestačila. Z pohárového zisku se tak po výhře 1:3 na sety radoval v Brně tým Miroslava Čady.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 1:3 (12:25, 18:25, 25:20, 18:25)

Počet diváků: 450

Domácí: Kubínová, Dedíková, Sajdová, Napolitano, Michalíková, Strušková libero Sain. Střídaly: Košická, Dudová, Orvošová, Čutuk

Hosté: Emonts, Kozmik, Trnková, Kossányiová, Herelová, Weiss, libero Kovářová. Střídaly: Horká

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): Kdybychom hrály celou dobu tak jako ve třetím setu, kdy jsme Prostějov zatlačily servisem, dobře jsme přihrávaly a riskovaly v útoku i na podání, mohlo to dnes dopadnout jinak.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes nám chyběla trochu víc odvaha na servisu. Bohužel jsme se dostali pod tlak a tím pádem jsme ani kvalitně neútočili. Soupeř servíroval výborně a tvrdě útočil a my jsme potřebovali posílit obranu na síti, což se nám potom ve třetím setu podařilo, ale Prostějov už dobře rozjetý zápas dotáhl až k vítězství.“

Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „Jsme moc šťastné, za to, jak to dopadlo. První dva sety jsme odehrály moc dobře. Olomouc pak sice zareagovala, ale naštěstí jsme se dokázaly zkoncentrovat a finále vyhrát.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „V dnešním utkání jsme hned od začátku hráli ve veliké formě a já jsem nepochyboval ani chvíli o tom, že bychom tento zápas nezvládli. Z naší strany tam byla maximální energie a koncentrace a utkání jsme měli ve svých rukou.“

Olomouc šla do utkání povzbuzena sobotní suverénní výhrou nad KP Brno, finále s Prostějovem ale byl zápas úplně odlišný. Prostějovské volejbalistky své soupeřky v první sadě jednoznačně přehrály a postupně navyšovaly svůj náskok ze začátku setu až na konečný třináctibodový rozdíl.

Druhé dějství v úvodu tak jasné nebylo, Olomouc do prvního technického time-outu držela s Prostějovem krok, pak to ale opět byly svěřenkyně Miroslava Čady, které začaly na palubovce úřadovat po svém. Znovu se dostaly do vedení (11:16), na které byla Olomouc krátká a set tudíž bral Prostějov pro sebe i podruhé (18:25).

Olomoucké hráčky ve třetí sadě ještě myšlenky na zvrat finále nevzdaly a držely nad Prostějovem mírné vedení (9:7), které se jim povedlo navýšit až na rozdíl šesti bodů (19:13). Prostějovské hráčky sice stáhly na 21:18, Olomouc ale koncovku zvládla lépe a v jejím závěru proměnila hned první setbol (25:20).

V následujícím dějství už Prostějov neponechal nic náhodě a rval se od začátku o každý míč – odměnou mu byl čtyřbodový náskok v prvním technickém time-outu (4:8). Olomouc se pak sice snažila bodové manko ještě smazat, prostějovské volejbalistky si ale vedení vzít nenechaly a po výhře 18:25 se v hale na Vodově zaslouženě radovaly ze zisku Českého poháru.

Autor: Barbora Mertová