13.2.2019

Ani předposlední vystoupení Karlovarska v Champions League nedopadlo vítězně

Nejvydařenější vystoupení mají za sebou hráči Karlovarska. V domácím zápase s Kedzierzyn-Kozle sice podlehli 0:3, ale zejména v druhém setu bojovali o premiérový zisk setu v Champions League 2018/19 až do samé koncovky. Polský soupeř po dnešní výhře stále živí naději postupu do play-off. V druhém dnešním zápase skupiny B prohrála Modena s Civitanovou 1:3.

VK ČEZ Karlovarsko – Zaksa Kedzierzyn-Kozle 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

Rozhodčí: Stoica (ROU), Ivanov (BUL)

Sestavy

Domácí: Rejlek, Zmrhal, Patočka, Van Haarlem, Vašina, Beer, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Penrose, Wiese

Hosté: Śliwka, Wiśniewski, Shaw, Szymura, Bieniek, Toniutti, libero Zatorski. Střídali: Koppers, Stepień, Kalembka

Karlovarsko vstoupilo do utkání odhodlaně, se svým soupeřem ze začátku drželo krok. Pak však polský tým zlepšil servis, vyvaroval se počátečních chyb a ujal se několikabodového vedení, které i přes změny v karlovarské sestavě, udržel až do konce první sady.

Trenér Jiří Novák nechal na palubovce i do druhého setu nahrávače Donovana Džavoronoka, univerzála Jalena Penrose a smečaře Lukasze Wieseho. A byl to dobrý tah. Celý set měl vyrovnaný průběh, žádný z týmů svému soupeři moc bodově neodskočil. Karlovarští tak byli ve hře o zisk setu až do konce, kde se však ukázala větší zkušenost hostujícího celku.

Začátek třetího setu drželo Karlovarsko svého soupeře na dohled, pak však vedoucí tým nejvyšší polské soutěže nedal domácím příliš šanci a spěchal k zaslouženému vítězství.

Průběh setů:

1. set – 6:8, 10:16, 15:21, 19:25

2. set – 8:7, 15:16, 19:21, 23:25

3. set – 6:8, 10:16, 14:21, 18:25

Nejvíce bodujícím hráčem utkání s 16 body byl polský smečař Aleksander Śliwka, 15 bodů v karlovarském dresu připsal univerzál Jalen Penrose.

Autor: Jiří Carba, foto CEV