29.1.2019

Olomoucké volejbalistky vezou ze Slovinska výhru a dotahují se na čelo tabulky

Mezi čtyřmi různými soutěžemi pendlují v těchto týdnech volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Po postupu do čtvrtfinále evropského poháru CEV Cup 2018/19 a završení dlouhodobé části české extraligy bez jediné porážky vyrazily na cestu do Slovinska ke svému pátému utkání v letošním ročníku Středoevropské ligy MEVZA. Na palubovce týmu Calcit Volley Kamnik vysokoškolačky neztratily ani set a posunuly se na třetí příčku o jediný bod za vedoucí duo Maribor a Békéscsabai.

Calcit Volley Kamnik - VK UP Olomouc 0:3 (19:25, 9:25, 23:25)

Rozhodčí: Janosch, Petsche (Rak.)

Sestava Olomouce: Strušková, Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Napolitano Šenková, Dedíková, Sokolová, Dudová, Košická

Olomoucký kouč Jiří Teplý oslavil den před zápasem pětašedesáté narozeniny a jeho svěřenkyně začaly na dárku v podobě vítězství pracovat už v průběhu prvního setu. Po vyrovnaném začátku si vysokoškolačky vypracovaly několikabodový náskok a po výhře 25:19 vedly 1:0.

To ale ještě nebylo vše. V průběhu druhé sady se Hanačky v soupeřově hale dokonale rozkoukaly a výsledkem byl jejich drtivý triumf 25:9.

Zápas se zdramatizoval až ve své třetí části poté, co univerzita téměř kompletně obměnila sestavu. Bodově byla sice stále nad domácími, ale jen těsně a až v koncovce uhájila výhru o dva míče - 25:23 a 3:0.

„V prvním setu jsme se postupně hledali a úplně jsme nevěděli, co od soupeře čekat,“ hodnotil utkání trenér Teplý. „Naštěstí nám domácí pomohli, hráli sice obětavě, ale kupili řadu chyb. Ve druhé sadě jsme se postupně zlepšovali a naše hra začala připomínat volejbal, jaký chceme předvádět. Po prostřídání jsme se ale přizpůsobili, sami začali chybovat a pouštět lehké balony. Naštěstí jsme závěr nějak uhráli,“ uzavřel Jiří Teplý.

Čtvrtá soutěž za poslední dva týdny čeká Olomoučanky tuto sobotu v hale v brněnské Vodově ulici, kde proběhne Final Four Českého poháru a v semifinále narazí na pražský Olymp.

Autor: Adam Fritscher, foto VK UP Olomouc

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE