11.12.2019

Ve čtvrtek čeká České Budějovice volejbalový svátek

Volejbalisté Jihostroje mají za sebou úspěšný vstup do letošního ročníku prestižní Champions League a ve čtvrtek je od 18 hodin čeká první zápas na domácí palubovce. Soupeřem jim bude favorit favoritů, italský mistr, obhájce loňského vítězství Champions League a čerstvě i vítěz mistrovství světa klubů – Cucine Lube Civitanova.

Minulý čtvrtek se povedl volejbalistům Českých Budějovic „husarský kousek“, když ve svém prvním zápase skupiny A Champions League šokoval volejbalovou veřejnost a z palubovky Fenerbahce Istanbulu si odvezl výhru 3:2 a utnul tak černou sérii českých zástupců v této soutěži. Naposledy se český tým radoval z vítězství v Champions Legue v roce 2015, když právě Jihostroj porazil rakouský Hypo Tirol Innsbruck.

Tento čtvrtek čeká Jihočechy momentálně nejlepší tým světa, vítěz loňského ročníku Champions League. Italský mistr Civitanova o víkendu v Brazílii poprvé ovládl mistrovství světa klubů, když ve finále porazil trojnásobné mistry Brazílie Cruzeiro Vôlei 3:1. Bylo to jediné vítězství, které Civitanově dosud v jejich sbírce úspěchů chybělo a o které marně bojovala už v uplynulých dvou letech. Nejprve v roce 2017 prohrála se Zenitem Kazaň a v loňském „italském derby“ nestačila na Trentino (mimochodem další soupeře Jihostroje ve skupině).

Díky účasti v Brazílii čeká italský tým v Českých Budějovicích teprve úvodní zápas letošního ročníku Champions League a diváci se mohou těšit na tým nabitý světovými hvězdami. Jména jako Robertlandy Simon, Bruno Rezende, Osmany Juantorena, Yoandy Leal mluví za vše.

Bylo by obrovským překvapením, kdyby si volejbalisté Českých Budějovic připsali další body do tabulky skupiny A Champions League, ale zázraky se občas dějí. Jihostroj nemá co ztratit, může hrát uvolněně. Samozřejmě, že musí podat výkon na hranici, lépe za hranicí svých možností a oprostit se od myšlenek, jaká volejbalová esa proti nim na druhé straně palubovky stojí. Připočteme-li možnou únavu italského velkoklubu po přesunu z Brazílie, mohli by Jihočeši svého soupeře alespoň potrápit a připravit divákům nezapomenutelnou podívanou.  

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z belgického týmu Black and White Co. Lendelede přichází vyztužit blokařský post VK UP Olomouc finská reprezentantka Michaela Bjerregård-Madsen.

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – dívky

1. místo – Michaela Břínková / Kylie Neuschaeferová 2. místo - Lucie Šulcová / Julie Honzovičová 3. místo - Karin Žolnečíková / Klára...

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – chlapci

1. místo – Vít Beneš / Matyáš Džavoronok 2. místo – Adam Štoček / Jindřich Zavadil 3. místo – Jakub Šépka / Tomáš Semerád foto: Tomáš Jambor

 
Stream z Českého poháru žen z Brna

Streamový přenos z Českého poháru žen 2* najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=g-sTyTFHTVc&feature=youtu.be

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Klára Faltínová odchází z Ostravy a rozšíří řady extraligového VK Šelmy Brno.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po ročním působení ve švýcarském Lugano se do české UNIQA extraligy vrací univerzálka/smečařka Marie Kozubíková, která posílí tým brněnských Šelem.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018