30.11.2018

Vítězství Liberce a Kladna v Poháru CEV, nezdar Brna v Challenge Cupu

Ve čtvrtek pokračovaly boje v evropských pohárech. V Poháru CEV dobře rozehráli svůj duel hráči Liberce, tak i Kladna. Bohužel vstup do Challenge Cupu se nevydařil brněnským hráčům, kteří podlehli v Portugalsku.

POHÁR CEV: VK DUKLA LIBEREC – POSOJILNICA AICH/DOB

Před hráči Dukly Liberec stála zajímavá výzva - vyhrát domácí zápas v Poháru CEV proti rakouskému týmu Posojilnica Aich/Dob.

VK Dukla Liberec -  Posojilnica Aich/Dob 3:1 (25:19, 23:25, 25:23, 33:31)

Sestavy

Domácí: Šulista, Holubec, Štokr, Grut, Leikep, Biernat, libero Kopáček. Střídali: Srb, Správka, Veselý

Hosté: Keel, Kok, Kasnik, Mihajlovic, Landfahrer, Franetovich, libero Steiner. Střídali: Hruska, Stelmach

Začátek zápasu se lépe vyvíjel pro liberecké volejbalisty i kvůli několika chybám rakouského týmu. Již za stavu 10:5 pro domácí si trenér Matjaz Hafner žádal oddechový čas. Po chybě Petra Šulisty na útoku ani trenér Dukly Michal Nekola s oddechovým časem neotálel (12:9). Pak Šulista své zaváhání napravil a po bloku domácího nahrávače Mateusze Biernata byl stav 17:12. Po dalších chybách svého týmu si rakouský trenér vybírá druhý oddechový čas (21:16). Ten však nepomohl a Dukla získává první set 25:19.

Druhý set začal v opačném gardu setu prvního. Rakušané šli do vedení, hra domácích nefungovala, jak by chtěli a tak musel přijít oddechový čas domácího trenéra (6:10). Aleš Správka vystřídal Petra Šulistu a pomohl Dukle snižovat náskok hostujícího týmu (12:14). Za stavu 14:18 přišlo eso Maximiliana Landfahrera a následoval druhý oddechový čas domácích. Za stavu 17:19 při dalším oddechovém čase uklidňoval své hráče rakouský trenér. Před koncovkou setu Dukla srovnala na 20:20, následně šla do vedení 22:21. Na to reagoval hostující trenér nejen oddechovým časem, ale i střídáním Grabmüllera za Hrusku. Rakušané nejenže srovnali na 23:23, ale dotáhli set do vítězného konce, 25:23.

Třetí set byl zcela vyrovnaný (7: 6, 8: 7, 9: 8, 11:10, 14:13, 15:14). Před koncovkou setu nahradil Petra Šulistu Aleš Správka a po dvacátém bodu libereckých hráčů si vybírá rakouský trenér první oddechový čas a za stavu 21:18 následně i druhý. Domácí trenér vrátil na hřiště Šulistu a po esu Mihajloviče (22:21) i on svolává své svěřence. Poté již Dukla koncovku zvládla a vítězí ve vyrovnaném setu 25:23.

Začátek čtvrtého setu byl opět vyrovnaný, pak rakouský tým odskočil do tříbodového vedení, chybujícího Šulistu nahradil Správka. Za stavu 9:12 zastavuje Michal Nekola nápor soupeře oddechovým časem, následuje ho i rakouský trenér za stavu 15:16. Závěr set byl opravdu dramatický - 20: 20, 21: 21, za stavu 22:22 přichází druhý oddechový čas Rakušanů. Když na ukazateli skóre svítí 24:24, liberecký blokař Jakub Veselý dostává žlutou kartu. Bitva o každý bod pokračuje (25:25, 26:26, 27:27, 28:28 do 28:29), domácí trenér si žádá oddechový čas. Oba týmy bojují o zisk čtvrtého setu, což se nakonec podaří domácí Dukle. Po vybojované koncovce 33:31 slaví vítězství 3:1 v prvním vzájemné duelu.

Autor: Olina Roháčová

POHÁR CEV: KLADNO VOLEJBAL CZ – VRCK KAZINCBARCIKA

Kladno se představilo v dalším CEV Cupu proti Kazincbarcike, tentokrát ve speciálním utkání. V zápase na podporu dětí v korálku diváci naházeli po skončení utkání obrovské množství plyšových hraček, které klub předá dětem k Vánocům. Bojovný zápas nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří tak slaví první výhru.

Kladno volejbal cz – VRCK Kazincbarcika 3:1 (34:32, 21:25, 25:18, 25:20)

Diváci: 509

Domácí: Marel, Zajíček, Vemič, Habr, Sobotka, Hýský, libero Moník. Střídali: Blažek, Vostárek, Wallisch

Hosté: Paéz Diáz, Juhász, Szabo, Milev, Macko, Németh, libero Gebhardt. Střídali: Blázsovics, Árva, Toronyai

Začátek utkání se lépe vydařil hostům. Kladenští dělali nevynucené chyby a díky tomu ihned z kraje zápasu prohrávali 1:6. Středočeši se ovšem rychle vzpamatovali a stáhli ztrátu na rozdíl jediného bodu (9:10). V pořadí o čtyřiadvacátý míč se strhla neuvěřitelná bitva, když výměna trvala téměř minutu. Výhercem tohoto bodu se stalo Kladno, které následně soupeře předčilo. Filip Habr se třikrát opřel se vší vervou do podání a jeho tým rázem vedl 14:13. Maďarský celek se patřičně semknul a pěti body v řadě přetavil vedení zpět na svoji stranu. Oba týmy si musely připadat jako na houpačce, když byl čtyřbodový rozdíl opět pryč a skóre vyrovnané (19:19). Koncovka úvodního setu byla plná nervů. Nejdříve měli tři setboly hosté, ale Kladenští je všechny se štěstím odvrátili. Následovaly tři setboly pro domácí, ale ty zůstaly taktéž nevyužity. Neuvěřitelnou koncovku zvládli lépe svěřenci Milana Fortuníka, když zvítězili 34:32!

Druhý set byl zpočátku podstatně vyrovnanější a oba týmy si nepřipisovaly větší než dvoubodové série. Hosté si opět vytvořili čtyřbodový náskok a vedli 13:9. I ve druhém setu ani toto vedení nestačilo a Kladenští přetavili skóre na svoji stranu (17:16). Za stavu 20:20 přišla čtyřbodová série hostů, na kterou už domácí nedokázali reagovat.

Ve třetí sadě se ujalo poprvé vedení Kladno a svůj náskok postupně dál navyšovalo (13:5). Tým z Kazincbariku se nevzdal a mílovými kroky se přibližoval domácím (14:11). Hosté se následně dostali do pouhého dvoubodového rozdílu, ale Kladenští v koncovce zabrali a čtyřmi body v řadě si zajistili vítězství ve třetím setu.

Úvod čtvrtého setu patřil Kazincbarcike, když si vytvořila čtyřbodový náskok. Kladno dlouho nelenilo a ztráta byla rázem pryč. S přibývajícím časem se domácí dostávali zpátky do obrátek a mířili vstříc k výhře. Definitivní tečku udělal skvělou smečí Dominik Wallisch a zajistil Kladnu cenné vítezství. Odveta se odehraje příští týden v Maďarsku.

Autor: Vojtěch Voštinka