4.12.2018

Volejbalistky Králova Pole si osmifinále Challenge Cupu 2018/19 nezahrají

Na domácí palubovce podlehlo Královo Pole řeckému týmu AO Thiras 0:3 na sety, a tak se s pohárovou Evropou v této sezóně loučí. Jasno o postupujícím přitom bylo ve slušně zaplněné hale na Vodově už za 47 minut, Řecku totiž k postupu do dalšího kola stačily dva vyhrané sety.

VK Královo Pole – AO Thiras 0:3 (18:25, 19:25, 19:25)

první utkání 0:3

Rozhodčí: Parshyn V., Lopes Pinto P.

Počet diváků: 600

KP Brno: Šloufová, Skiba, Kvapilová, Fricano, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Nichol, Podhrázká, Pavlíková, Stráská

AO Thiras: Cyr, Merteki, Field, Pilepic, Kalantaridou, Emmanouilidou, libero Artakianou. Střídaly: Kalantatze, Karafoulidou, Xanthopoulou

KP Brno:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Odehrály jsme dnes lepší utkání než venku, škoda že nám utekl začátek prvního setu, jinak si myslím, že jsme hrály celkem vyrovnaně. Byly vidět znovu naše nedostatky, když se ale vystřídala Denča na účko, tak se celý tým zvedl. To, že jsme nepostoupily, nás samozřejmě mrzí.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Od zápasu s Libercem trénujeme jenom s deseti lidmi a bohužel nemáme moc velký prostor na střídání a na holkách je to vidět. Dnes jsme bojovali ze všech sil, ale na Řecko to bohužel nestačilo.“

AO Thiras:

Evangelia Merteki (kapitánka AO Thiras): „Jsme moc šťastné, že se nám podařilo postoupit. Zápas nebyl jednoduchý, ale hrály jsme dobře a tomu i odpovídá výsledek.“

Branko Gajic (trenér AO Thiras): „Byli jsme připraveni na to, že to dnes vůbec nebude jednoduché. To, že jsme doma vyhráli 3:0 nic neznamená, když jedete hrát odvetu do Česka, protože zdejší kvalita volejbalu je na vysoké úrovni. Náš dnešní soupeř má dobrý tým a jsem si jistý, že má budoucnost, ale musí ještě hodně pracovat. Dnes jsem se tu cítil trošku jako doma, protože Srbové a Češi mají k sobě blízko.“

Hostující hráčky vlétly do úterního zápasu zostra (0:4), a Brno tak muselo hned od začátku dotahovat skóre. Thira za vydatné podpory svých řeckých fanoušků svůj náskok postupně navýšila až na osm bodů (5:13) – Královu Poli se pak sice ještě podařilo bodový rozdíl snížit (15:19), vítězství Řecka v prvním dějství to ale neohrozilo (18:25).

Thira pokračovala ve své hře i dál a na začátku setu s pořadovým číslem dvě se při servisu Megan Cyr ujala vedení 0:6. Domácím se podařilo řeckým soupeřkám přiblížit na dosah (9:11), poté ale začaly úřadovat hostující hráčky a Královu Poli znovu utekly (13:20). Konec setu si Řecko pohlídalo a výhrou 19:25 si už po dvou odehraných setech zajistilo postup do osmifinále Challenge Cupu.

Do třetí sady vstoupily lépe domácí (0:3) a nad Thirou držely dlouho mírné vedení (12:10, 18:16). Řecko si ale nakonec nenechalo vzít ani třetí set – v jeho závěru srovnalo na 19:19 a v následujících šesti výměnách už nedalo domácím šanci (19:25).

Autor: Barbora Mertová